Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek 3 gyereke van, az...

Akinek 3 gyereke van, az gazdag. Miért gondolják így az emberek?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..

6. válasz az enyém. Kicsit szívenütött. Csak megtalált, vagy ezt tényleg így gondolják az emberek, hogy 3 gyerek mellett full gazdag vagyok, mert adómentesség van meg 1000 ft-al több a családi pótlék?


2015. okt. 2. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Én nem gondolom így. Sőt, a környezetemben inkább azt látom, hogy a szegényebb réteg vállal 3 gyereket. A tehetősebbek vagy legalább átlag színvonalon élők megállnak maximum 2 gyereknél, de inkább egynél. Biztos, hogy van kivétel, de én itt ezt látom.
2015. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem azt írta, hogy gazdag vagy, hanem azt hogy nem igaz, hogy nem tudnál venni egy kávét, vagy egy műzliszeletet, ha akarnál.
2015. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Énis így gondolom. Mi megálltunk volna kettőnél, de aztán spirál mellett lett egy harmadik :) Aztán házat vettünk, a kölcsön miatt pedig jóval szűkösebb lettek az anyagiak.
2015. okt. 2. 08:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy kávét és müzliszeletet tudnék persze, de nem egy ember van a határnál... Pofátlanság lenne adományozni egy kávét és müzlit :)
2015. okt. 2. 08:55
 5/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
72%

Az utolsó gondolatod kissé demagóg. Pont az a lényege ennek a kezdeményezésnek, hogy sokan adjanak egy-egy müzliszeletre valót, nem? Ha mindenki így gondolkodik, hogy á, én csak egy kávét tudok venni nekik, de akkor inkább nem veszek... Hát ki várja el, hogy egymagad elláss egy egész századot?

A bunkó csak megtalált, anélkül vagdalkozni családi pótlékkal meg adókedvezménnyel, hogy tudná, egyáltalán van-e miből az adókedvezményt érvényesíteni... Elmebeteg.

Viszont ahogy te reagáltál, hát. Az meg téged minősít. Miért kellett ebbe belemenned?

2015. okt. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Hát gonolom azért, mert azt feltételezik, hogy van pénze bevállalni három gyereket egy fizetésre - ugyanis három gyerek mellett anyuka általában nem dolgozik... Úgyhogy ha nem gazdag, akkor vagy nagyszülők nevelik a gyerekeket hogy anya is tudjon dolgozni vagy simán felelőtlenek és tojnak rá, netán még megélhetési nagycsaládosok is. Ezek közül még a legpozitívabb verzió a gazdag, nem?
2015. okt. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Ezt te válaszoltad? "Nem bogaram, én itthon vagyok a picivel. A férjem dolgozik. De jó lesz ha leszállsz rólam, mert úgy orbaváglak hogy beledöglesz." Aszta te aztán rokonszenves ember vagy!! :) Magnéziumot szedsz?
2015. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen én írtam, de azt tudnotok kell hogy pár válasz már törölve lett, amit ő írt.
2015. okt. 2. 09:25
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Egyetlen ember írta, az is 46%os.

Hülyék mindenhol vannak.

Én valahova ki mertem írni, hogy most nem tudok bakancsot venni, és ebből arra következtetett egy-két válaszoló, hogy a csupasz fenekemre szültem.

Holott tehermentes, saját házban élünk és amúgy jól megvagyunk, csak most picit nehezebb.

2015. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Aki gazdagnak tartja a nagycsaládost, az még nem volt bevásárolni velünk.

Nálunk 5 gyerek van (kamaszok is), csak a vacsi kiló tésztából van, havonta 7 rekesz tej fogy és 10 l mosógél nem elég egy hónapra.

Arról ne is beszéljünk, hogy milyen amikor elkapnak egymástól egy-egy betegséget. Volt olyan hónap, hogy 40000-et hagytam a patikában.

Mindez nem panasz. Mi vállaltuk, mi tartjuk el őket, megélünk normálisan. De gazdagok nem vagyunk.


Az adó- és járulékkedvezményről meg annyit, hogy nagyon jó politika. Azokat a családokat ösztönzi gyermekvállalásra, akiknél van munkából származó bevétel, és nagy valószínűséggel munkára nevelik a gyerekeiket is.


Visszatérnék a Kérdező Zsaruellátós kérdésére. Tényleg rossz a helyzet. A Rendőrség nem volt felkészülve a kitelepülésre, hiszen náluk nem jellemző, hogy tartósan elhagyják a körzetüket. Nyilván nem halnának éhen a civil segítség nélkül sem, ahogyan a katonák sem. De egy feszült helyzetben, a családjuktól távol, sokszor betegen szükségük van arra, hogy érezzék a megbecsülésünket, hálánkat.

Érdemes felnézni a Facebook Zsaruellátó oldalára, vagy a Vele-TEK vagyunkra, hogy mi mindenben szenvednek hiányt. Élelmiszer, gumikesztyű, megfázás elleni szerek. Ott nincs ám sarki kisbolt, ahová ki lehet szaladni.


Nem baj, ha keveset tud adni az ember. Az oldalukon ott vannak a gyűjtőpontok, mindent szívesen fogadnak. Össze lehet fogni a szomszédokkal, barátokkal is.


Én most csatlakoztam egy civil kezdeményezéshez. Hétvégente főzni megyünk a határra, mert meleg ételt egyáltalán nem kapnak az őrzők. Nem tudok sokat adni, viszek magammal krumplit, hagymát, répát és közben próbálok a falunkban támogatókat szerezni, hogy folytathassuk.


Zsaruellátó: [link]

Magyar Rendőrök és Katonák, vele-TEK vagyunk: [link]

2015. okt. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!