Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engednétek, hogy a gyerekek...

Ti engednétek, hogy a gyerekek megnézzék az egeret?

Figyelt kérdés
Sajnos egerünk van, állitottunk fel csapdát. Kérdezték a gyerekek, hogy miaz. Elmondtam hogy mi az és mire való, és azt mondták ha elkapja a fogó az egeret ők azt meg szeretnék nézni :) Ha sikerül megfogni, megmutassam vagy inkább próbáljam sunyiba feltakarítani?

2015. okt. 6. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézhettem, nem lett bajom tőle. Elpusztult, sajnáltam aztán mentem tovább játszani. Nem kell minden létező dologtól óvni a gyerekeket.
2015. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek a válaszzal
2015. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Engedném. Én találtam kiskoromban kisegereket. Cukik voltak, de megpusztultak. Sajnáltam őket, de azért nem sírtam, meg nem akadtam ki.
2015. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem is annyira az egérrel van a baj hanem azzal hogy a fogó nem éppen "tiszta" mód végzi ki az egeret, legalábbis tavaly átbökte a fejét szegénynek. Esetleg ki szedjem a fogóból mielőtt megmutatom nekik?
2015. okt. 6. 12:58
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Az én 15 hónaposom látott már pár elejtett állatot, zsigerelést (vadász apukája van), vagy éppen kutyát, ahogy kis patkányt fog meg. Mi ebből nem csinálunk ügyet, mert az életünk része.
2015. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
én macskakkal nőttem fel, láttam gyerekként is patkányt, vakondot, egeret megfogva, madarat is. nem lettem tőle lelki nyomorék, szerintem ha ők kérik, mutasd meg nyugodtan.
2015. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell kiszedned, a csapdával együtt mutasd meg, így az is egyértelmű lesz nekik, hogy mi a csapda funkciója. Hány évesek a gyerekek? Ha kisebbek, akkor el lehet nekik magyarázni azt is, hogy te is nagyon sajnálod az egérkét, de neki kint a helye, mert bent kárt tesz stb stb. Ha nagyobbak és amúgy értik, hogy miért kell megfogni, akkor nem magyarázkodnék meg körítenék.
2015. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb úgyis találnak egy autó által kilapított sünt, macskát, eltaposott gyíkot, szóval nem olyan nagy csoda egy átfúrt fejű egér.
2015. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
4 és 6 évesek :) Köszönöm szépen a megerősítést :)
2015. okt. 6. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Én kicsi másként csinálnám. Használjatok humánusabb egérfogót, és utána együtt engedjétek el az egereket az erdőben. :)
2015. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!