Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem egyre türelmetlenebbül...

Férjem egyre türelmetlenebbül kezd bánni kiskamasz, hiperaktív fiunkkal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szégyenkezve írom le ide... de a problémamentes kislányunkat mindenhová elviszi, az izgágább, figyelemzavaros fiúnkkal nem szeret programokat csinálni.

Mostanában a férjem egyre türelmetlenebbül reagálja le a két gyerek esetleges civakodását, nem szokás nálunk a gyerekek verése, de tegnap este a kislányunk megbotlott, kisfiam azonnal vígasztalni akarta, de a kislány duzzogott, hogy a fiam miatt botlott meg, erre a férjem dúrván megfogta a szerencsétlen fiamat és átrángatta a másik szobába, majd ott az ágyra lökte.

A fiam még sosem sírt olyan keservesen mint ezután, jó fél óráig vígasztalhatatlanul, magzatpózban zokogott.

Éjszaka magában is sírt és beszélt, hogy "apa nem direkt csináltam!" , reggel sírva ébredt.


2015. okt. 9. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszélj a ferjeddel, s mindd el neki, hogy te így látod a dolgokat!
2015. okt. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pszichológust javaslok. Férjed belátja, hogy türelmetlenebb vele? Kislány is tuti átlátja a szitut és rájátszik, hogy abba még jobban vele foglalkozzon, vele is kéne beszélni a maga szintjén, hogy a testvére nem tehet róla, hogy túlbuzgó.

A kérdés még hogy miért nincsenek közös programok?

2015. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Időközben beszéltem a férjemmel.

Kértem, hogy legyen több türelme amúgy is problémákkal küzdő fiunkhoz, kértem csináljanak közös pasis programokat, érezhesse fiunk, hogy számíthat az apjára és ő nem csupán egy zavaró tényező, hanem egy fontos és szeretett személy az apukájának.

Közös családi programok vannak, de a férjem ha csak "elugrik" valahová automatikusan a problémamentes, tündérhercegnőjét viszi magával.

Úgy tűnt a férjemet érzékenyen érintette ahogy könnyek között megnyíltam neki, bízom benne képes lesz változtatni.

2015. okt. 9. 13:32
 4/4 anonim válasza:
De itt részben a lánnyal van a gond. Mivel a férjed sokat foglalkozik vele ezért ő úgy van vele ,hogy ő apuci pici hercegnője és ő bármit megtehet az elnyomott tesójával szemben, és valószínűleg ez az oka annak ,hogy ráfogta a fiúra ,hogy megbotlott, mert tudta ,hogy majd jön az apja és kézbe veszi a dolgot. Viszont a férjednek kell megértenie ,hogy nem jó ha egyszerre csak egy gyerekkel foglalkozik mert ebből úgy is csak vita lesz....neked meg a sarkadra kell állnod és megmondanod neki ,hogy A SAJÁT FIÁVAL NEM VISELKEDHET ÍGY! javaslom ,hogy ne csak te beszéld meg az ügyet a férjeddel ,hanem a férjed is és te is beszéljetek a gyerekekkel. ;) De ez persze a te döntésed ,hogy mit látsz jónak. Kíváncsi leszek a végkifejletre. :)
2015. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!