Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen szerettél volna...

Hány évesen szerettél volna szülni, és ehhez képest hány évesen szültél? Miért pont akkorra tervezted? Ha előbb/később szültél, mi miatt történt így?

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 16:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

20-as éveim elején úgy terveztem, a 30. szülinapomon a második babámmal leszek terhes.

Lett is két gyönyörű fiam, csakhogy az egyiket 33, a másikat 38 évesen szültem.

Mindkettő mesterséges megtermékenyítéssel fogant, sokévi sikertelen próbálkozás után.

2015. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
28 évesen akartuk, 29 lett belőle. Betegség miatt volt csúszás (PCOS)
2015. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
30 éves korom körül terveztem az elsőt szülni, majd 35 és végül 40 évesen a harmadikat. Egyrészt szerettem volna először karriert építeni, másrészt azt mondták, hogy nem eshetek természetes úton teherbe, de nem akartam a 20-as éveimet lombikkal, inszeminációval, hormonkezelésekkel stb tölteni. Végül 23 évesen egy nem védekezős alkalommal teherbeestem. Mindig védekeztünk a férjemmel az ördög sohasem alszik felkiáltással, ezt az egy estét leszámítva. Kérdés sem volt, hogy megtartsuk-e. Nagyon örültünk a csodababánknak. Most 25 vagyok, nem tudom, hogy mikor jöjjön a következő. A férjem már most is próbálkozna, én még szeretnék várni 4-5 évet, valami kompromisszumot kötünk majd. Bár most megint nagyon csúnya nőgyógyászati gondjaim vannak, lehet, hogy nem is kell második gyereken gondolkodnunk, majd kiderül.
2015. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Abban mindig biztos voltam, hogy 30 éves korom előtt nem akarok szülni és a 31, születésnapom előtt 2 hónappal született meg a fiam. Azért akkorra terveztem, mert reálisan gondolkodva előbb nem lett volna ideális. Egyetemre jártam, férjhez mentem, dolgoztam 3 évet és utána vállaltunk babát.
2015. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem szerepelt a terveim között gyerek. Hasított a karrierem, és ez engem teljesen lekötött, lefoglalt, kielégített. Aztán lett egy párom és (védekezés mellett) becsúszott. 30 éves voltam, a szerelem nagy, a körülmények adottak, hát megtartottuk. Az ikreket még két kistesó követte, úgyhogy immár négygyermekes anyaként próbálok navigálni a karrier és a család között. Örülök, hogy így alakult!
2015. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Én szeretnék babát, de egyelőre még várunk vele. Pár kivizsgálásra kell mennem még + egyéb más okokból is tolódik. 27 leszek és úgy "terveztem", hogy 30 éves koromig szeretnék, de mire megoldódnak a dolgok, hát kb 30 vagy felette leszek mire nekikezdünk.
2015. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon, huszon évesen szerettem volna szülni az elsőt. (Mindig soknak éreztem azt a 30évet ami anyukám és köztem van.) Nem sokkal a 18.szülinapom elött derült ki, hogy jön a lányom. Hülye voltam, becsúszott de az abortusz nálam szóba se jöhetett volna. Nem volt könnyű de azóta se bántam meg. :)
2015. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
Mindig is fiatalon akartam szülni az elsőt, 22-23 éves koromban. Most leszek 20 éves, és már fél éve próbálkozunk sikertelenül. Reméljük, hogy sikerül úgy ahogy szeretnénk, de valószínűleg csak lombikkal/inszemmel lehet majd babánk.
2015. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Én 30 évesen szerettem volna szülni és 11 nappal a 30. szülinapom után érkezett meg a fiam:-) elôtte dolgozni, tanulni akartam, egzisztenciát teremteni. Tavaly elvesztettünk egy terhességet, most 33 évesen várjuk a kistesót (elsô trimeszterben vagyok még). Arról ábrándoztam régen, hogy 35 évesen 3 gyerkôcöm lesz. Ezt most korainak gondolom, de meglátjuk, hogy bírom és mikor érzem, hogy jöhet a harmadik.
2015. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1. 25-re terveztem, 26 évesen szültem a tanulás és egzisztencia miatt.

2. 28-29-re terveztem, de anyagi, majd egészségügyi gondok miatt 36 lett belőle.

3. 35-ig terveztem, sajnos nem lesz.

2015. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!