Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti külön szobába teszitek az...

Ti külön szobába teszitek az újszülött kisbabátokat? Ha igen mért döntöttetek e mellett?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%

Mi nem akartuk. Nyugodtabb vagyok így, hogy itt van a mi szobánkban, ide rendeztük be neki a szoba egyik részét.

Van ennek hátránya is, hogyan fogjuk mi a saját szobájába szoktatni, egyelőre nem tudom. Biztos nem lesz könnyű.

2015. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nálunk is a mi szobánkba lesz.Mondjuk nekem nem is lenne szívem külön szobába költöztetni rögtön. Szerintem meg egy idő után ha már nagyobb lesz akkor Ő is vágyni fog saját kis kuckóra, szóval nem feltétlen lesz nehéz átszoktatni (bár biztos vannak kivételek)
2015. okt. 17. 13:23
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Első naptól kezdve külön szobában van, soha nem aludt közöttünk, egy szobában is csak olyankor, amikor elutazunk valahova (akkor is utazóágyat használunk).

Nálunk 3 szempont játszott:

- az elejétől kezdve legyen egy külön kuckója és szokja az önálló elalvást,

- párom a munkája miatt sokszor ér haza későn vagy megy hajnalban, illetve rengeteget telefonál még este is,

- esténként szeretünk filmet nézni, összebújni, beszélgetni (többnyire ilyenkor van időnk nyugisan megvitatni a dolgainkat).

2015. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

A masodik gyereket probaltam meg kulon szobaba rakni egybol. A vege az lett, hogy tobbet aludtam az o szobajaban levo heveron, mint amennyit a ferjem mellett. Ezt en igy nem akartam, igy atvittuk a kisagyat.

Mindket gyerek kulon szobaba koltozott gond nelkul akkor, amikor ket evesek voltak.

Most jon a harmadik baba es gondolkodom, hogy megint megprobalom, hatha sikerul. De hogy oszinte legyek en szeretem magam melett tudni oket, amig ilyen picik. Hiaba volt legzesfigyelonk, bebiorunk, nekem az a megnyugtato, ha barmikor ranezhetek.

2015. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nekik is megnyugtatóbb ha érzik a közelbe a szülőket. Főleg,hogy 9 hónapig érzete folyamat az anyukáját aztán kijön a nagyvilágba és hirtelen bekerül egy szobába.
2015. okt. 17. 14:23
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Nekem hat hetes korától alszik egyedül a saját a szobájában. Így akartam, s működik gond nélkül. Sokáig csak ölben volt el, megváltás volt már akkor, hogy az éjszakát egyedül tölthetem a férjem mellett. A házasélet így jobban működik, ennyi időnk van egymásra csak. Nem kell majd bajlódni az átszokatással. Az alvás amúgy sem közös tevékenység. Mellesleg mi is zajongnánk mellette, s én is azonnal riadnék már egy erősebb légvételre is.
2015. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

3-as vagyok

Válaszoltam a feltett kérdésre, de úgy tűnik van akinek ez nem tetszik...

"Hirtelen bekerül egy szobába" - azt gondolod, hogy akkor egész nap egyedül árválkodik ott a gyerek? Napi 6-8 szoptatás, ringatás, alkalmanként mellkason altatás és foglalkozás mellett nem hiszem, hogy akkora nagy dolog, hogy pl. éjszaka alvás közben a saját kiságyában van a gyerek. De biztos rosszul csináltuk, ha van egy 15 hónapos, kiegyensúlyozott, vidám gyerekünk, aki napközben és este is magától elalszik a saját ágyában.

2015. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem kell rögtön felkapni a vizet. Én főként a 4-es válaszára reagáltam mivel azt írta,hogy nyugodtabb ha rá tud pillantani a picire...erre írtam,hogy szerintem a pici is az. (de ez az én saját véleményem) És egyáltalán nem gondolom azt ,hogy aki külön szobába teszi rá se néz egész nap.
2015. okt. 17. 15:43
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Első naptól fogva külön szobában alszik.

Egyrészt mi a saját kuckóra törekedtünk, hogy megszokja, hogy van saját szobája, ágyikója.

Másrészt pici lakásban lakunk, a mi nagyobb szobánkban van a számitógép, tévé, ott éljük valójában az életünket, és este mi is nagyon szeretünk filmeket, sorozatokat nézni.

Harmadszor pedig: a párom nagyon horkol, nem tudtuk mennyire zavarná ez őt. :) Végül azóta már nyaralás alatt aludtunk együtt, és simán bealszik az apja horkolásától, nem úgy mint én...nekem füldugó kell. :)

2015. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Külön lesz, mert a mi szobánkba nem fér be a kiságy...velünk egy ágyban meg soha nem engedném...nem biztonságos egy újszülöttnél! Viszont egybe nyílik a 2 szoba és nyitva lesz az ajtó éjszaka.
2015. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!