Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mindkét szülő magyar, de...

Ha mindkét szülő magyar, de külföldön élünk, akkor csak magyarul tanítsuk meg beszélni?

Figyelt kérdés
És majd magától megtanul a közösségben az ország nyelvén?
2015. okt. 19. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben otthon csak magyarul beszélnék. A helyi nyelvet úgy is megtanulja, a magyar meg utólag már nehezen menne.
2015. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én most Németországban élek, és az ismerősi körömben sok a külföldi (nem német) házaspár. Náluk azt látom, hogy ők otthon a gyerekkel a saját anyanyelvükön beszélnek, ennek ellenére a gyerek onnantól, hogy elkezd intenzíven közösségbe járni, nagyon hamar tökéletes kiejtéssel megtanulja a németet, és a szüleivel is próbálja azt erőltetni. Bolgár barátnőm például rendszeresen panaszkodik, hogy a négy éves kislánya szuper kiejtéssel beszél németül, míg bolgárul akcentusa van, pedig otthon pici kora óta csak azt hallja. Tehát én amiatt nem izgulnék, hogy az adott ország nyelvét nem tanulja meg. Szerintem ti beszéljetek vele nyugodtan csak magyarul, a másik nyelvet úgyis játszva "felszedi" majd.
2015. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyeterek az elöttem szolokkl. Az én ismerösi körömben lévö gyerekek is jobban beszelik az adott orszég nyelvét mint a magyart. Igy mi is csak és kizárolag magyarul beszélünk a babánkhoz. Az idegennyelv miatt nem izgulok, amiatt sokkal inkább, hogy a magyart hipp hopp elfeljti, amint közösségbe kerül.
2015. okt. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont Németországról lenne szó. :)

Akkor csak magyarul beszélünk vele, féltem kicsit, hogy így bajban lesz majd a némettel. Köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 19. 22:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak magyarul ,
2015. okt. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben CSAKIS az anyanyelveden szabad beszelni a babaval, hogy azt tanulja meg jol, ha az adott orszag nyelven beszelsz hozza, toled azt rosszul fogja megtanulni, mert hiaba beszelsz folyekonyan, soha hem leszel anyanyelvu belole, es a rossz kiejtest , nyelvtant fogja megtanulni.

Es igaz az, hogy amint kozossegbe kerul, par honap alatt jobban fogja beszelni az orszag nyelvet, mint otthon az anyanyelvet, igy majd arra kell erofeszitseket tennetek, hogy ne felejtse el a magyart. De el fogja- es nem fogja anyanyelvi szinten beszelni.


Mi angliaban elunk, itt van magyar iskola szombatonkent, oda fogjuk hordani, hogy tanuljon meg irni es olvasni is magyarul, verseket, irodalmat. Legalabb alapszinten.

2015. okt. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt szokták javasolni, hogy azt a nyelvet kell otthon tanítani neki, ami nem a közegé, amiben él (ugyanis, azt magától meg fogja tanulni iskolában, óvodában a környezetétől.)

A kétnyelvű gyerekeknél mikor a két szülő különböző anyanyelvű, akkor azt szokták javasolni, hogy egy ember egy nyelven beszéljen hozzá, így kevésbé fogja összekeverni a nyelveket(pl. apa a saját anyanyelvén és az anya is a saját anyanyelvén).

De ha jól értem, ti mindketten magyar anyanyelvűek vagytok, így nem kell ezt figyelembe vennetek.

Otthon csak magyarul, a német csak úgy ragadni fog rá, ne aggódjatok, a gyerekek nagyon könnyen tanulják a nyelvet 6 éves korukig anyanyelvi szinten el tudják sajátítani bármelyiket. :)

2015. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!