Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik ilyen csaladi helyzetben...

Akik ilyen csaladi helyzetben eltek, milyen erzes gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
Parom es az en csaladom (foleg a kozeli rokonok, anyaink apaink, testvereink)eleg problemasak.. peldaul alkohol, alacsony ertelmi erzelmi szint, agresszio, indulatossag stb. Tulajdonkepp nem igazan van eppkezlab rokonunk.. tesom enyhe szellemi fogyi, apaink alkolholistak, anyaink martir anyak akik kendozik a dolgokat.. aztan egyszer csak kibukik beloluk. Nem peldaszeruek a gyermekunknek ezek a rokonok, arrol nem is beszelve, semmiben nem szamithatunk rajuk. Milyen erzes igy elni?igy normalis csaladi eletet alakitani?nektek hogy megy ez?nincsenek emiatt szomoru napjaitok?
2015. nov. 3. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlenül nem érint a dolog, mert a szüleink normálisak, de a tágabb családban azért van egy-két érdekes ember. Úgy lehet normálisan gyereket nevelni, hogy külön vagytok tőlük. Így titeket lát minden nap, ti lesztek a példa, nem a problémás rokonok. Őket alkalomszerűen látja, az más. Én is tudtam gyerekként is például, hogy nem az a normális, amit xy rokon csinál, a szüleimre figyeltem, őket tekintettem A normálisnak. Ha ti nem vagytok ilyenek, nem az lesz az alap a gyereketeknek, hiszen veletek van napi szinten, nem a többiekkel.
2015. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Jól egymásra találtatok....a vér nem válik vízzé...nem irigyellek Benneteket.Én nem mernék gyerekvállalásba kezdeni ilyen esetben.
2015. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van mar egy gyerekunk, es a problemasabb helyzeteket igyekezzuk kerulni. Viszont par napja is a parom agressziv apja egy semmi dolgon, olyan agressziv lett, hogy majdnem neki ment a sajat gyerekenek. Szoval nehez ez... es ott volt a fiunk ekozben. Es valoban a legjobb tavoltartani magunkat ettol. Viszont a lelki resze, hogy a paromon kivul tkepp senkire nem szamithatunk fokepp lelkileg, szellemileg a csaladban, ez nagyon faj..
2015. nov. 3. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem a rokonokról fog példát venni, hanem rólatok. Segítségem nekem sincs, hiába nem alkoholista a cslád: az egyik nagymama dolgozik, a másik messze van és sose jön hozzánk, tesóm meg épp durcázik és nem áll szóba velünk. Nem mondom, lehetne jobb is, de a közérzetem nagyobb részt a szűk családom életén múlik, nem a nagybácsikon-nagynéniken.
2015. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!