Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor érdemes...

Szerintetek mikor érdemes babát vállalni? Mi az az "optimális" kor? Ti mikor vállaltatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egyénfüggő, meg függ az érettségtől, anyagi helyzettől, meg az ember mikor találja meg a párját. Persze nagyon fontos, hogy az ember lelkileg is készen álljon rá.

De ha mégis mondani kéne egy tól-ig határt, akkor mit mondanátok?

pl. 30 évesen babát vállalni, úgy, hogy az anyagi háttér, szerető férj, otthon adott, akkor az korainak vagy későinek számít?



2015. nov. 4. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

a nőknél a 30 év még éppen belefér afölött már nehezebb a szülés

20-25 között ideális

2015. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Egészségügyi szempontból 20 és 30 év között a legoptimálisabb. Mindent egybevetve szerintem első gyerek 25-26 évesen a "legjobb", így még azért van idő többre is, ha úgy adódik:D

De egyébként 30 évesen az első babát vállalni sem számít későinek, legalábbis manapság, bár orvosilag 30 éves kor felett már odabiggyesztik a "késői előszörszülő" diagnózist.

Egyébként 25 vagyok, még nincs babám és pár évig még nem is terveztük. Tehát nem azért mondom ezt, mert "én így csináltam, szerintem ez a jó":D

2015. nov. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a 30-nagyon max 32 meg epp hogy a hataron van, ha 1. gyereket nezunk. Idealis szerintem 24-32kozott lenne.
2015. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
2 hónappal a 31. születésnapom előtt született a fiam. Nekem így volt ideális. Anyagi háttér, szerető férj, diploma, munka eddigre lettek meg (én ezek nélkül nem vállaltam volna), de egyébként sem terveztem 30 előtt szülni.
2015. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
69%

Szerintem 20-30 éves kor az ideális. De ez nagyban függ az élethelyzettől is. Van aki 25 évesen még tanul.

Én 24 voltam mikor szültem. Nem bántam meg. Én mindig azt számoltam hogy ha x éves vagyok mennyi leszek ha a gyerek betölti a 20 évét. Mert ügye addig biztos hogy tanul, és segíteni szetetném elindítani az életben nem csak taníttatni. Ez annál könnyebb minnél fiatalabb vagyok mire ő felnő.

2015. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 25-30 az ideális, ha a többi feltétel adott.

Én 21 voltam, amikor összeköltöztünk a férjemmel, 26, amikor házat vettünk, és a 29. szülinapom előtt 1 hónappal szültem meg a fiunkat.

Nem tervezünk kistesót, így ez nekünk nagyon ideális időpont volt.

2015. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Ment mindenkinek a zöld! ;)
2015. nov. 4. 14:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 28 leszek szüléskor. Ideális talán 2-3 évvel korábban lett volna számomra, de ugye egyetem, munka, stb, aztán kb 1 év próbálkozás után sikerült csak.
2015. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
A lényeget a többiek már leírták. A számok szerintem első babánál: 22-30
2015. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig úgy gondoltam 30 előtt szeretnék egy babát, amíg lenne is még kb 2,5-3évem, szóval beleférne, de egyenlőre az érzés, hogy vágynék rá nincs meg.

A többi (társ/munka/lakhatás) megvan.

2015. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!