Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Diplomás anyukák! Hány évesen...

Diplomás anyukák! Hány évesen sikerült összeegyeztetni az első babát a karrierrel?

Figyelt kérdés
Még egyetemista vagyok, az egyik legfiatalabb az évfolyamon, mégis úgy érzem, hogy mire a végére érek az egyetemnek és sikerül munkát is találnom már el leszek késve a babával :( Vagy ha először babázok, utána tapasztalat nélkül hogy találnék állást? Nálatok hogy volt?

2015. nov. 4. 14:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
ugyan nem vagyok diplomás, de karrierem volt...27 évesen szültem meg a lányom...és most tervezzük a tesót...az átlag ma 30 évesen szül, hogy ez jó e vagy nem ne firtassuk, ezt dobta nekünk magyaroknak a gép. Semmivel sem vagy elkésve...én suli után dolgoztam 7 évet - igaz én csak 4 féléves okj-ra jártam, de te is nyugodtan dolgozhatsz akár 5 évet is, ami elég a szükséges tapasztalathoz és egy alap egzisztenciához.
2015. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
41.
2015. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Gyakornokként dolgoztam (teljes állásban), amikor terhes lettem. 8 hetes voltam az ikrekkel az államvizsga idején. Rosszullétek és álomkór közepette vizsgáztam, de túléltem. :) Nem voltam már fiatal, harminc múltam, egy éve voltunk házasok a férjemmel.

Hat éve vagyok itthon, már a harmadik gyermekemmel, és visszavárnak ugyanoda, ahol gyakornok voltam, nagyon szerettek ott, és úgy érzem, jól megalapoztam a dolgokat.

2015. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
29 évesen szültem az első gyermekem, 31 évesen pedig a másodikat, előtte 10 évet dolgoztam, most is tanulok, levelezőn, gyerekek mellett. Nem hiszek abban, hogy az egyikkel "végezni" kell, és utána jöhet a "következő". Ezeket a dolgokat párhuzamosan érdemes csinálni, mert ha egyszer leáll az ember, nincs garancia a folytatásra. Ezért én gyerekek mellett is tanulok, fejlődök, hogy a jövő biztosabb legyen. Nem azért szültem 29 évesen, mert a karrieremet építettem, vagy ilyesmi, ekkor lett társam hozzá. Fenntartom, amit lehet, és még többet tudok majd felmutatni, ha visszatérek.
2015. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 évesen szültem. Ügyvéd vagyok, de nem kifejezetten használnám a karrier szót esetemben, inkább a munkát. Nem célom, hogy éjszakákig az irodámban üljek, 4-kor lelépek és megyek a gyerekért, ő az első. Amúgy nem érzem, hogy elkéstem volna a gyerekvállalással, diplomás nők azért inkább 30 körül szülnek.
2015. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

31, de karrier? Menjél már! Munka, amit szeretek, élvezek, de a karriertől rém messze van. Az soha nem is izgatott. Nem a munkám az életem.

Nem azért szültem 31 évesen, mert addig a karrieremet építgettem, hanem mert addigra jött össze minden más. Ettől függetlenül szívesen megyek majd vissza, és tanulok az "állásidőben" is, hogy ne essek vissza.

2015. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is diplomás vagyok, de teljesen más területen helyezkedtem el és még csak lassan 2 éve dolgozom.

Én sem vagyok az a karrierista típus. Mi azért várunk még a babával, mert gyűjtögetünk saját lakásra, így még azt tervezem, hogy pár évig dolgozni fogok.

2015. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

23 és 24 évesen diplomáztam (két szakot csináltam 5 éves képzésben), 3 évet dolgoztam aztán 27 évesen szültem. Még így is nagyon fiatalnak érzem magam a többi kismama között, nem is találtam nagyon korombelit akivel elbeszélgethetnék.

Bartánőim közül senkinek sincs még gyereke. Ők nyilván már előléptek amíg én itthon babáztam. Én direkt nem is nyomtam magam, mert tudtam h egészségügyi okokból nem várok sokat a gyerekkel (orvos tanácsa) és ha visszamegyek akkor tervezek jobb pozíciót megkaparintani. Amíg itthon voltam megtanultam plusz egy nyelvet és két végzettséget is szereztem.

2015. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
24 evesen diplomaztam, 34 evesen szultem.
2015. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
22 evesen az alapdiplomam mar megvolt, mesterkepzesre jartam, mikor terhes lettem. Azota befejeztem a mestert es most vagyok 25. Jelenleg meg mindig nincs onallo lakhatasunk. Most jutottunk el hogy lassan fogunk tudni venni egy kislakast. Eddig anagyszuloknel laktunk kenyszerhelyzetbol, amit tulkepp mi generaltunk magunknak. Oszinten? Nem erte meg azt a megalaztatast, amit othon kaptunk. Hogy addig amig az en hazam, bla bla szoveg. Csak akkor vallalnam ujra, ha 100/ig analloak lennek, kulon lakhatassal.
2015. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!