Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyre többször foglalkozom a...

Egyre többször foglalkozom a gondolattal, hogy szeretnék még egy gyereket? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Sorozatos vetélések, méhen kívüli terhesség után született toxémiás terhességből 2 hónappal előbb. Nagyon nehéz volt a születése utáni időszak, de hál'Istennek egészséges. Viszont borzasztóan kimerültem, mert 2 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludt át, sokszor ébredt. Csecsemőkorától kezdve rossz evő, állandó küzdelem. Kifejezetten izgága kis fickó, állandóan pörög. A dackorszak 1,5 éves korában kezdődött és azóta is tart elég keményen...

Ha valaki szóba hozta a 2. gyerek kérdését, igen hamar rövidre zártam, hallani sem akartam róla. A férjem is kárát látja ennek, mert a teherbeeséstől való félelmemben az együttlétek is igencsak minimalizálódtak. Az utóbbi néhány hétben viszont egyre többször "játszom" a gondolattal, hogy jó lenne még egy gyerkőc. De rögtön felsorakoztatom magamban az ellenérveket is: félek nagyon újabb vetéléstől/méhen kívülitől/toxémiától. Talán az utóbbitól a legjobban, mert lehet hogy nem "húznám ki" a 32. hétig. Antidepresszánst szedek és még kellene is egy ideig. Nem vagyok már kifejezetten fiatal 34 évesen.

Tulajdonképpen nem is tudom, hogy mi az igazi kérdésem, talán csak annyi, hogy volt-e valaki hasonlóan és nem bánta-e meg. Köszönöm.


2015. nov. 6. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg a mérlegen inkább a negatív irányba dől minden( félelmek, nehézségek, kimerültség, antidepresszáns) addig ne vállalj következőt. Egy kicsi plussz teher és mèg több feladat. Én addig vártam, míg határozottan meghoztam a döntést, hogy tudom vállalni.
2015. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem szívesen mondom ezt,de nem vállalnám be ha a helyedben lennék.

Persze ez a te döntésed ,beszélj az orvosoddal ,hogy mik az esélyek ,kockázatok.Mondjuk hogy a kisfiad rossz evő és alvó az semmit nem jelent a következő gyereked szempontjából.Inkább a lelki traumától "féltelek" ,egy vetéléstől vagy nagyon korai szüléstől.

2015. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég sok minden szól ellene...
2015. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!