Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összezavarnám így a 15 hónapos...

Összezavarnám így a 15 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés
Én Szerb vagyok, a párom Magyar..Eddig csak Magyarul beszéltem a kislányunkhoz de már bánom hogy elejétől fogva nem beszéltem hozzá Szerb nyelven amikor ketten vagyunk, a párom meg Magyarul beszélne vele, hogy megtanulja mindkét nyelvet...Szerintetek összezavarodna ha átváltanék Szerbre, vagy ilyenkor fogékonyak és még nem késő tanitani?
2015. nov. 14. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem még -idoben- vagytok. én a helyedben mostantol csak szerbul beszélnék vele.
2015. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem késő. Viszont akkor legyél következetes és kizárólag szerbül beszélj hozzá. A gyakran ismételt mondatok kísérőgesztusai és hanghordozása maradjon ugyanolyan. Egy-két nap döbbenettel számolhatsz, de utána nem lesz gond.


Egy vicces sztori: van egy itt élő külföldi barátunk, aki amolyan pótkeresztapja a lányunknak. Születésénél megkértük, hogy ha találkoznak, az anyanyelvén beszéljen csak hozzá (velünk meg angolul beszél).

Egyik nap átjött, pár órát játszottak, ő végig az anyanyelvén beszélt, amit eleinte a lányom némi bizalmatlansággal fogadott - érezte, hogy ez nem az a nyelv, amit nagyrészt hall maga körül. Pár perc után megszokta, tök jól eljátszottak.

Búcsúzásnál megölelte, majd magyarul mondta neki a srác, hogy "szia drágám". Na, azt az őszinte döbbenetet! Le kellett volna fényképezni az arcát :)

De hozzá már azt a nyelvet társítja.


Egy dolog fontos: akkor éri meg ezt csinálni, ha közel, vagy teljesen anyanyelvi szinten beszéled a szerbet. Mert ha nyelvtani hibák, vagy tétova "affene, hogy is mondják ezt szerbül..ööö..." megtorpanások vannak, akkor a nyelvet is rosszul veszi át.

De szerb meséket is nézhettek mellé, énekelhetsz, mondókázhatsz neki szerbül, az is sokat segít. Szerintem eleinte ezzel kezdd, aztán válts át szerbre és ne ugrálj a nyelvek között, onnantól csak szerbül!

2015. nov. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
51%

Az en velemenyem is az,h nyugottan valtsal at Szerbre, nem fog össze zavarodni!

De arra figyelj,h ha el kezdesz vele Szerbul beszelni,akkor ne valtsal közben magyara (ezt ugy ertem,h egyszer ilyen nyelven beszelsz hozza,egyszer olyan)

P.S.: Sajat tapasztalat,anyukam hozzam is kicsike korom ota magyarul beszel, apukam meg nemetül es en sem "keveredtem" meg ,kettö anya nyelvem lett,magyar es nemet.

De azota mart 5 nyelven ( ha a latint is szamitjuk 6) nyelven beszelek,lehet h ennek is köszönhetö,h nagyon könnyen & gyorsan tanulok nyelveket is.

16/L

2015. nov. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ilyenkor az agyuk mint a szivacs hamar tanulnak. Én engem a szüleim 2 nyelven tanítottak beszélni mivel édesapám Német állampolgár csak itt ragadt anyummal Magyarországon.


Apum akkor alig beszélt még magyarul bár megértették őt már akkor a rokonok. Apum német nyelven beszélt hozzám, anyum magyarul. Direkt csinálták így hogy mindkét nyelvet megtanuljam. Igaz ovis koromban magyarul beszéltem itthon is meg apummal is de ha németül kezdett beszélni hozzám azt is megértettem. Én amikor elkezdtem az általános iskolát és utána nálunk 4. osztálytól kezdődött el az idegen nyelv tanulása, akkor én németre lettem beíratva hogy miért nem tudom, de engem a tanárom nem akart beengedni órákra mert profin tudtam mindent, sokszor én már 6. os anyagból kaptam feladatokat 1 hiba híján megoldottam mindent. Akkor javasolták hogy irassanak át következő évtől angolra, segítenek felzárkózni benne, 4. osztály év végén külön foglalkoztak velem hogy ne nulláról kezdjem 5. ben. Aztán ugye már angolból is igen jó voltam bár időnként kevertem a némettel de 7. végén nem volt gond. Örültem is ennek mert gimiben egyből a haladó csoportba kerültem ahol is 4-5 ös voltam belőle. Én azóta beszélem mindkét idegen nyelvet a németet anyanyelvi szinten tudom már, igaz némi akcentusom van mivel a magyarhoz vagyok szokva, de angol is igen jól megy már. Jelenleg azon vagyok hogy mindkét nyelvből emelt szinten érettségizzek és mellette nyelvvizsgára készülök. Aztán ha ez megvan akkor megyek tolmácsként tanulni, nekem javasolták hogy próbáljam ezt meg mert jól lehet vele keresni de ha ez megvan mellette próbáljam meg angolul mert ahhoz is jó érzékem van és azt is hogy angolról németre és fordítva. Ez nehezen megy még mert próbálkozom vele már egy ideje de ha ez is összejön nekem akkor nagy jövő várhat rám.


És ezt annak köszönhetem hogy pici gyerek korom óta két nyelven tanultam beszélni.


Neked is ezt javaslom ha jót akarsz a gyerekednek a jövőben mert ha több nyelvet tud annál jobban fog tudni boldogulni.

2015. nov. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. nov. 15. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!