Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek keveset eszik a gyereke...

Akinek keveset eszik a gyereke milyen surun kakil?

Figyelt kérdés

Ket eves kisfiam nagyon keveset eszik majdhogynem levegon el es en ettol teljesen tonkremegyek egy jo ideje csak 5-6 naponta kakil,parszor nagy fajdalmak kozepette.

mindenfelevel probalkoztam(joghurt,lenmagolaj,buzakorpa stb.)minden megoldotta a problemat de csak egy idore,azutan mintha hozzaszokott volna es semmi....

Haziorvosnak mondtam adjon beutalot gasztrora,uh-ra de helyette 2-3 het laevolac kurat javasolt,nem lett surubben szeklete inkabb lagyitja neki de ugyanugy az 5-6 napon kakil,igy laevolaccal nem faj neki viszont igy is osszeszoritott fenekkel lapitottat kakil :( (jovoheten megyek vissza a haziorvoshoz)

Jol sejtem hogy az okozza ezt a ritka szekletet hogy ennyire keveset eszik szinte csak csipeget.

Akinek keveset eszik a gyereke milyen surun kakil?



2015. nov. 21. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Napi 1 megvolt, legfeljebb diónyi mennyiség. Ha többet eszik(most hogy hűvösebb van)1-2× nagyobb adagokat. Szorulást nekünk a tej okozott. Akkor volt 3 naponta sírva kakilás :(
2015. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam most épp normálisan eszik, de volt egy bő félév, amikor kb fényevő volt :/ De kaki akkor is volt minden nap, volt hogy csak gombócka de általában rendes adag. Nem is értettem sokszor, mit kakil ki mikor nem is eszik... szerencsés az emésztése úgy látszik.
2015. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az en fiam is dionyi mennIseget produkal ha eppen az 5-6 nap elott sikerul kakilnia.

A tej elhagyasa utan mennyi idovel vettel eszre valtozast a kakilasnal?

2015. nov. 21. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég gyorsan rendbe jött. Ahogy kiürült a tej már nem volt gond. Kb 3-4 nap.

Mi babakorától tejmentes diétán voltunk, de 2 évesen minden teszteredménye jó lett, elvileg kinőtte a tejallergiát. Más tejtermékkel nincs is gondja, viszont ha tejet iszik nagyon befogja a hasát.

Nem biztos, hogy nállatok is ez a gond, de egy próbát megér.

2015. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


az én fiam 2 éves 4 hónapos és szintén "fényevő". Gyakorlatilag 1 éves kora óta, mióta nem szoptatom. Addig szépen hízott, persze az anyatejtől, mert mást sosem evett szinte, akarmit keszitettem. Napi egy kaki megvan, eskuszom nem ertem en sem hogyan :(

Talan mert inni viszont sokat iszik. Vizet, teat, frissen facsart gyumolcslevet. En is teljesen kivagyok miatta. Leirnatok kedves fényevő gyerekek anyukai, mit es mennyit eszik egy nap a gyereketek, és hany kg, hany cm? Az én kisfiam 86 cm es 11,2 kg. Viszont tele van energiaval, meg nem all egesz nap, beteg meg szinte nem is volt meg. igy a gyerekorvos nem aggodik, nem akar meg egy vervetelt sem csinaltatni. Na jo, befejezem. Ha valaszoltok, azt megkoszonnem! :)

2015. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves. 95 cm és 12 kg. Sajnos most elég beteges, mert elkezdtük a bölcsit.

A nyáron nőtt, most pedig egy kicsit hízott végre.

A napi menü nyáron úgy nézett ki, hogy délbe evett egy fél tányér gyümölcslevest + a rántotthúsnak szigorúan a panírja köret nélkül vagy egy csirkecomb köret nélkül. Ezután vacsorázott egy negyed szelet kenyetet 2 virslivel. Ha ügyes voltam megetettem vele még egy fél pogácsát és egy maroknyi epret. Ettől nőtt a nyáron 3 cm-t. Nézték nálla a vasat, de rendben van. Egyébként ilyen időszakokban rakásig van a hűtő a kedvenceivel, egész nap főzök, hátha eszik valamit...

Most jobb az étvágya. Napi 4 étkezés megvan. Az adagokkal nem foglalkozok, örülök, hogy leül enni. Eszik amennyi jól esik. (Ilyenkor én is lazábban tudom venni. Annyit hallgattam már, hogy ne foglalkozzak vele, olyan időszakokban, mint a nyári sokszor sírni tudnék)

Nem tudom, hogy lett összerakva a gyerek, de most pl azért is hízott, mert a többi gyerekkel ellentétben ő betegen nagyon jól eszik.

2015. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!