Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon ciki 4 éves fiamnak...

Nagyon ciki 4 éves fiamnak Jégvarázsos dolgokat venni szülinapra, karácsonyra?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiam imádja a jégvarázst. Viszont nem igazán az Olaf figura tetszik neki, hanem a két lány. :)

Bárhol meglát bármi Jégvarázsos cuccot, vágyakozva nézi. A H&M-ben valamelyik nap addig húzogatta a Jégvarázsos (Elza és Anna van rajta) gurulós bőröndöt, amíg én vásároltam! :) A kasszánál árultak pénztárcát is, és olyan epekedve néztem,hogy megvettem, de mondtam,hogy inkább csak otthon játszunk vele.

Most,hogy jön a karácsony, meg a szülinapja is, gondolkodtam,hogy vennék neki Jégvarázsos játékot is akár. Speciel most egy ilyen kis sátrat néztem ki, de ez még változhat.

A nagyszülők meg ki vannak akadva,hogy miért akarok "lányos" játékot venni neki.

De hát van olyan ismerős, akinek a kisfia játékkonyhával játszik, az sem sokkal fiúsabb. Meg miért baj ez egyáltalán? Én imádtam tesóm matchbox-ait és mégsem lettem fiús.

Ciki ilyen ajándékot venni?


2015. nov. 28. 05:15
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Azt vedd, aminek örül. de utána ne kelljen rejtegetnie. Vigye csak bátran magával. Nekem egy lányom és egy fiam van, a fiam a 3. szülinapjára rózsaszín tortát kért. :D Semmi baj ezzel. Aztán mindig a lányom játék babakocsiját tologatta. Vettem neki bevásárlókocsit, az csak nem annyira csajos. De az nem kellett neki.

Kapott a nővérétől egy babát, néha az oviba is elvitte.

( És láttam, hogy a fiúknak tetszett bent :D )


Ez természetes érdeklődés, egyébként totál fiús a fiam, állandóan autózik, szerel, épít....


Ahol két testvér van vegyes neműek, azoknak sokkal könnyebb, elmosódnak ezek a szigorú berögződések.


Szerintem csak lazán. ;)

2015. nov. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A fiam babazik van itthon baba, babakocsi, főző szett stb. A Bori a kedvence meg Pihe. Majdnem négy éves. Csoport társai is szívesen babaznak
2015. nov. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem ciki. Előző voltam.
2015. nov. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Láttam a TV-ben jégvarázsos társasjátékot reklámoznak, szerintem vegyél olyat, az nem annyira ciki. :)
2015. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
A barátnőm lánya ennyi idősen verda mániás volt, senki sem tartotta cikinek, hanem inkább vagánynak. Miért van az, hogy ha egy fiúnak tetszenek a lányos dolgok az egyből ciki? Főleg egy ekkora kisfiunal, aki még azt sem tudja miért lenne ez ciki. Szerintem vegyél neki, ez megis csak egy játék, nem ruhanemű.
2015. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

A ruha szerintem "ciki" lenne; nem a Jégvarázs miatt, hanem mert azok egy része fodros-habos, lányos ruha. Vannak olyanok, amik nem olyan lányosak, olyat én vennék.


Játékból viszont egyáltalán nem. Mi karácsonyra vettünk a fiunknak Jégvarázsos dominót, puzzle-t, van olyan színezője is.

2015. nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

A bátyámnak külön Barbiet, csecsemő és szivacshasú babát kellett venni, mert folyton ellopta a nővéremtől. :)

32 éves dögös favágószexuális favágó.

A lányom rendszeresen hívja teapartira, vagy feketePéterezni. :)

Sőt, kivitte magával az erdőre, Jancsi és Juliskát játszani (ők voltak Jancsi és Juliska)

2015. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem ciki, és engem is zavar, hogy ezeket a nemes berögződéseket még nem nőtte ki a társadalom.

Ha bizonytalan vagy, gondolj csak arra, hogy a Jégvarázs alapból a kék szín köré épül. :) Teljesen jó egy fiúnak.

2015. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt vegyél a gyerekednek, aminek örülne, ne azt, amit mások szerint kéne venni!

Amikor én kislány voltam, egyszer Barbie babát kaptam karácsonyra egy távolabbi rokontól. Sírva hajítottam a sarokba és elkezdtem hisztizni, mert én is távirányítós autót szerettem volna kapni tőlük, mint az öcsém! Csak autókkal játszottam, babákkal soha, ezt a szüleim tudták is, csak a távolabbi rokonok nem. Ők mentek a nemi sztereotípiák után, és gondolták, hogy ha már lány, akkor biztos szereti a babákat. Na egy fenét. Én bevágtam a hisztit, hogy semmi jót nem kaptam, bezzeg az öcsi. El volt rontva a karácsony. Szerencsére a követekző évben autót kaptam, addigra megtanulta mindenki, hogy ennek a lánynak babát nem szabad adni, abból semmi jó nem fog kisülni. :D

2015. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam kettő Jágvarázsos felsője van, egyik szürke, másik zöld és Olaf van rajtuk.

C&A-ból kapta, teljesen fiús.

Láttam olyat is, amin a trollok vannak és Kristoff-Swen párossal is teljesen fiús.

Nyilván Anna-Elsát nem tesznek fiú szabású ruhákra.


Az én fiam 3 éves és szintén kedveli ezt a mesét, bár nálunk valószínűleg a 6 éves lányom utánzása is benne van a dologban.


Szóval szerintem a mesében lévő mesehősök alapján válassz leginkább!

2015. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!