Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kisgyermekkel egyedül...

Ha kisgyermekkel egyedül vagytok otthon, hogy oldjátok meg a wc-zést?

Figyelt kérdés
Eddig nem mertem egyedül hagyni a szobában... Most, hogy megtanult járni, jön utanam, és mindig mellettem áll... :)

2015. dec. 1. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
beraktam arra az időre a kiságyba. Vagy ha nagyon nyűgös volt, babakocsiba betettem az ajtóba.
2015. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Miis itt tartunk :-)

Gondolom van járókája v kiságya. Ragd be addig oda,ott biztonságban van .

2015. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves, a nappali gyerekbiztossá van téve. Ott le van kerítve, nem tud kijönni onnan nélkülem. Én átmászok a barikádon és kimegyek, ő meg eljátszik addig. Hallom, hogy mit csinál, ha esetleg a kanapéról leesne (bár ilyen már nem igazán történik, tudja, hogyan kell lemászni róla), akkor hallanám a csattanást, sírást. Akkor maximum felugranék úgy, ahogy vagyok.


De még soha nem volt rá szükség. Nem is nyafog, ha kimegyek a látóteréből (ugyanígy a konyhába sem engedem be, mert könnyű hozzáférni késekhez, üvegedényekhez). Előtte elmondom, hogy most elmegyek kicsit, ő meg elfoglalja magát.

2015. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Viszont amikor a szüleimnél van, akkor bizony nyitott ajtónál farkasszemet néznek egymással, mert ott nem tudják megoldani, hogy teljesen gyerekbiztos legyen a lakás. Pl. van néhány lépcső is lakáson belül, amiről le tudna esni.

Apám ilyen esetben a szokásos állva pisilés helyett leül. Egyrészt nem fog a gyerek a deszkába kapaszkodva bámészkodni, másrészt így ő is szemben van vele.

2015. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
beteszem őket a kiságyba. a nagyobbnak mondom, hogy wcre megyek, mindjárt jövök és már ül is le addig egy könyvvel. tök jól megérti, pedig csak 20hós
2015. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában hagytam őket, hogy jöjjenek utánam. Amíg egy év körüliek voltak, addig nem zavartak engem sem "munka közben", ahogy nagyobbak lettek, egyszer odajöttek, elmondtam mit csinálok, és akkor másodjára már nem volt izgalmas, nem kellett "bámulniuk", mert tudták miért vagyok ott, és hogy hamarosan végzek, akkor már az ajtót is magamra csukhattam, nem volt ajtó előtt ordibálós jelenet.

Mondjuk igyekeztem akkorra időzíteni, amikor alvás idő volt, úgy meg magam voltam.

2015. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Vagy kijött/jön utánam vagy marad ahol van és játszik. Én sosem zártam el a kiságyba vagy vhova, ahova nem mehet ott ajtó zárva volt, fiókon meg babazár.


Ti mindig ott vagytok a gyerek mellett? Mindig viszitekmagatokkal ha épp másik szobában van dolgotok? Hogy főztök, takarítotok így? Állandóan karámba vagy kiságyba rakjátok?

2015. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebből sosem csináltam gondot, azért a saját otthonunkban mindig is egyedül mertem hagyni bármelyik szobában (mármint lakószobában, nem konyha vagy fürdőszoba), hiszen olyan dolgok nincsenek elöl, amik kárt tehetnek benne. Amikor meg már totyogott utánam, akkor egy ideig volt, hogy farkasszemet néztünk, miközben a vécén ültem, de ezzel semmi gond nincs. Majd ez az időszak is elmúlik.
2015. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 5 hónapos, berakom a kiságyba, és jól felhúzom a zenélő forgót. Egyszer volt, hogy baromira mennem kellett, és ő nyűgös volt, ordított, amint leraktam valahová, akkor egyszer az életében beültettem a pihenőszékbe, és arra az 5 percre bekapcsoltam neki a tévét. Soha nem néz egyébként tévét, annyit látja, amikor valamelyikünk behozza a szobába, és a másik még nem kapcsolta ki, tehát pár pillanat. Viszont nyilván nagyon érdekelné, hát, egyetlen egyszer kihasználtam ezt, muszáj volt nagyon :D

Ha nagyobb lesz és utánam tud jönni, felőlem jöjjön. Most kap majd babakarámot (mivel lassan jön a kúszás-mászás), jó nagyot, így a kiságy már nem fog kelleni ilyenkor. Ha már nem akar utánam jönni, majd berakom addig oda. Én nem hagynám addig szabadon mászkálni a lakásban, tuti, hogy megtalálna mindent, amit nem kellene.

2015. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagy jön velem vagy kiságy/jàróka! :)
2015. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!