Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmazzák ma még a kukoricán...

Alkalmazzák ma még a kukoricán térdepeltetés mint büntetést?

Figyelt kérdés
Kutatást végzek a gyereknevelés változásairól? Tapasztalataim szerint ma már kevésbé jellemző a testi fenyítés. Legalábbis a köztudatban kevésbé elfogadott. Azt persze nehéz kideríteni, hogy 4 fal között mi folyik. Arra lennék kíváncsi hogy manapság még szokás így megbüntetni a gyereket, vagy milyen módokon szoktak testi fenyítést alkalmazni, ha alkalmaznak egyáltalán?

#büntetés #kukorica #fenyítés #megverés #térdelés #térdepel #kukoricán térdel
2015. dec. 6. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Persze, itt nevelem a lakás erkélyén csakis erre a célra a kukoricát.
2015. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted az a barom, aki így "neveli" a gyerekét a négy fal között, majd ide fogja neked felírni, hogy boldog lehess a kutatásoddal?
2015. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Ez a módja nem. De az ilyenek is mint az első pl. a gúnyos lelki terorra vannak szakosodva tudat alatt és ez is a jellemző...ha ez meg azt nem csinálod ez meg az lesz...és társai, így nevelik a gyerekbe ,hogy egy szorongó alkalmazott lesz kényszerfeladatokkal...illetve a testi fenyítés is elterjedt még, nem a kéz-fenékrácsapásra gondolok, hanem hogy ténylegesen megverik a gyereket hirtelen felindulásból és nem csak egy bizonyos népcsoportnál...sőt.
2015. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát remélem azért ez nem egy komoly kutatás, mert a gyk-n igen nehéz lenne egy reprezentatív mintát összehozni. Nyilván nem divat a kukoricás módszer, de természetesen vannak akik nagyon megverik a gyereküket, de ezt nehéz kutatni, senki nem vallja be az ilyesmit.
2015. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Én úgy gondolom, hogy egy-egy jól irányzott, nevelő célzatú pofon kell minden gyereknek. Nem kell agyonverni hetente, de egy pofon belefér. Kukoricán én még térdeltem, a pofonom is megkaptam, de az 15-20 éve volt. Semmi hátrányom nem származott belőle. Sőt, nincs akkor pofám és nincs úgy kinyalva a popóm mint a mai tiniknek :) 24/N
2015. dec. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Soha nem fogom megpofozni a gyerekem.

A testi fenyítés sose a legjobb módszer, a kommunikáció sokkal jobb megoldás. A kutyák 2-3 éves gyerek szintjén állnak. A kutyánkat se pofozzuk meg, ha rosszat csinál, hanem elmagyarázzuk neki, hogy nem szabad. Nem igaz?! Ugyanígy a gyereket se kell, hanem le kell vele ülni és megbeszélni. De pofozni SOSE, mert erőszak erőszakot szül.

2015. dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Egy gyereknek éppen elég büntetés ha 10 percet a sarokban kell állnia, teljesen felesleges még kukoricára is térdeltetni. Ettől baja nem lesz, de tudatosul benne, hogyha rosszat csinl, annak kvetkezményei vannak.
2015. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
50 évhez közel járok, de a nővérem (54) még régen térdelt sokszor kukoricán a sarokban.Addig , amíg bocsánatot nem kért. Ma apának és anyának szüksége lenne a gondoskodásra mert idősek és ápolásra szorulnak, egyszerre mindkettő.Csak én maradtam szüleimnek mert nővérem félreállt, hogy ő dolgozik.Semmilyen támogatást nem ad a szülők felé.Meg sem nézi őket.Ahogyan őt régen "kiközösítették" a térdepeléssel a családból úgy most ő is visszaadja a szüleinek.De ezt csak feltételezem.Azért az borzasztó egy gyermeknek, hogy a sarkot bámulja és sokáig térdét nyomja a kukorica.Előbb-utóbb ugyis bocsánatot kér mert kényelmetlen neki az az állapot.Egyszer nekem is volt benn részem.
2015. dec. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
6-os, és milyen sikerrel tudod megbeszélni a kutyáddal, hogy mit ne csináljon?
2015. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Magán jellegű kutatás a blogomhoz. Nem egy tudományos munka, csak szeretnék cikket írni. Abban biztos voltam hogy nem fog egy szülő se írni aki így neveli a gyerekét, de gondoltam itt az áldozatok is tudnak nyilatkozni. A névtelenség stb miatt. És leírják tapasztalataikat. A komoly hozzászólóknak köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 6. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!