Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor úgy mondja valaki hogy...

Amikor úgy mondja valaki hogy 3. ,4. , stb hònapban van, akkor azt a betöltött hetek vagy a hònap szerint számoljuk?

Figyelt kérdés
Azt mondják hogy a 12. hét betöltésével letelik az első 3 hònap,de ez ìgy nem teljesen igaz. Ti hogyan számoljátok?
2015. dec. 12. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

hetekben szokás számolni.

betöltött 12. hét után, a 13. hétben jár az ember.


én hónapokat csak annak mondtam saccra, aki nem értette, pl mi az, hogy 24 hetes terhesség...:)

2015. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A trimeszterekre, hónapokra nincs objektív, hivatalos felosztás, sokféle létezik, igazából a betöltött hetek a lényegesek. A miheztartás végett én hónapokra, trimeszterekre ezt a táblázatot használom. :)


[link]

2015. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ez a táblázat tök jò!


Első neked is köszi,de a kérdésem arra irányult,hogy abban az esetben,ha valaki ezt a megnevezést használja,azt hogyan kell értelmezni :)

2015. dec. 12. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szàmolom, hogy május 8. (pèntek) volt az utolsó menstruàcióm első napja, tehàt minden hónap 8-án kezdődik az újabb hónap, szóval most a 7-ben vagyok. Az újabb hetek pedig mindig pénteken kezdődnek, így most 31+1nél tartok. Így a legegyszerűbb.
2015. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem változó. Én úgy mondtam ha így kérdezték, hogy 23-án jött meg utoljára és minden hónap 23-án kezdtem a következőt, félidő után meg 30-án mivel akkorra voltam kiírva. De van aki holdhónapban számol 28 nappal, nincs jelentősége, terhesgondozason úgyis hetekben számolnak. :)
2015. dec. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, idősebb kolléganőim, illetve férfi ismerőseim szokták kérdezni, hogy hány hónapos vagyok / hányadik hónapban vagyok. Amúgy meg hetekben mondják mindenhol máshol. Nagyjából persze át lehet váltani a heteket hónapokra, csak olyan nagyon sok értelme nincs, mert nem fedi egymást teljesen. Mert ha az első három hónap 12 hét, és minden trimeszter ugyanannyi, akkor a terhesség nem 40, hanem csak 36 hét lenne.


De a kérdésed első felére visszatérve, ha valaki azt mondja, hogy a 4. hónapban van, akkor az azt jelenti, hogy 3 hónapos, plusz valahány hetes terhes, tehát betöltött három hónapnál tart, és éppen benne van a negyedikben. Ha azt mondja, hogy 4 hónapos terhes, akkor viszont tudom, hogy a betöltött hónapot mondja. Ugyanez igaz a hetekre is.

Viszont sajnos sokszor látom, hogy netes oldalakon, ilyen terhesség hétről-hétre jellegű helyeken sokszor azt írják, hogy "a tizedik héten...", vagy angol nyelvű oldalakon is sorszámnévvel ellátva írják, mintha valóban a terhesség tizedik hetéről írna, pedig valójában egy tíz hetes terhességről van szó, betöltött tíz hétről.

2015. dec. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem többen is mindig a hónapot kérdezik, és engem is zavar, mert hirtelen sosem tudom, úgyhogy én a hetet szoktam mondani, meg úgy körülbelülre, hogy hanyadik lehet.
2015. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!