Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakiből felnőttkorára...

Ha valakiből felnőttkorára életképtelen ember lesz, az a hibás nevelés miatt van, vagy más dolgok is állhatnak a háttérben?

Figyelt kérdés
Mondjuk születési rendellenesség vagy ilyesmi
2015. dec. 14. 12:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Pl. ha van egy huszonéves fiú aki teljesen töketlenné vált, határozatlan, nem tud semmit elintézni, nincsenek céljai, elképzelisei a jövőt illetően és társasága, barátai se.

Ilyen esetben a szülői nevelés lehet a hibás, vagy rendellenességgel született meg és ez már születésekor eldőlt hogy ilyen lesz?

2015. dec. 14. 12:10
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom hogyan működik ez ezért vagyok rá kíváncsi
2015. dec. 14. 12:11
 3/11 anonim ***** válasza:
A nevelés és az öröklött személyiség egyaránt befolyásolja, hogy kiből milyen ember lesz. Általánosságban nem lehet csak egyikre vagy másikra visszavezetni.
2015. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nevelés kérdése mondjuk egy csekket én már feladtam 12 évesen pl

meg azért kenyeret tudjon már megkenni ha mondjuk nem beteg az illető

2015. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Is is . Az én exem semmit nem csinált világ életében amíg meg nem ismert. 17 évesen tanìtgattam arra hogy ne fosson mondjuk egy mcdonaldsban kérni egy menüt vagy hogy hogy kell csekket feladni a postán illetve el kellett mennem vele bankszámlát nyitni...

Szervezni életében nem tudott semmit , céljai sem voltak soha , mindent csak húzott míg le nem csúszott róla...

Mindent megcsináltak helyette, a baj az hogy a fejlődés az évek folyamán olyan lassan haladt, hogy kb. semmit magyarán anyja helyett anyja lettem.

Az ilyenek az egyik mamától mennek a másikig csak a 2.at tudják tömni...vahyis nem tudják , mert ahhoz sem értenek, de érted hogy értem .

Visszagondolva szerintem valami agyi hibája is lehet ,mert 25 évesen olyan mint egy 12 éves ,személyisége egyáltalán nincs , úgy viselkedik ahogy épp valaki a fejébe beszélt..igazi droid amit meguntam.

Első párom volt anno de hál Istennek jött utána egy Férfi és rájöttem, hogy eddig egy örök gyerekkel voltam.

2015. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem minden csak nevelés kérdése,3gyerekünk van mind a hármat ugyanugy neveljük és mégis másak. a legnagyobb (férjem előző kapcsolatából született) rendegeteg hazudik és elég agresszív is, a kisebbik nagyon segítőkész, és egyedül is megold olyan feladatokat amit a nagyobbik nem. A legkisebb nagyon ügyes,okos viszont rettentesen akaratos és hisztis. Pedig tényleg mind a hármat ugyanugy neveljük.
2015. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet ennyiből válaszolni, minden helyzet más. Nevelési hiba, szerzett betegség, veleszületett betegség, valamilyen gyerekkori trauma következménye, környezeti ártalom, vagy ezek közül egyszerre több is, más más mértékben. Akármi lehet.
2015. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez mentális betegség, pl depressziósokra jellemző. Az pedig nem örökletes, de nem is nevelés kérdése, hanem egy hajlam.
2015. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 90%-ban a nevelés a döntő.


2 ugyanolyan betegséggel született gyermek között is hatalmas lehet a különbség a szülők hozzáállásától függően.

Mert nagyon nem mindegy, hogy a rokonság "jajj szegény gyerek beteg,ezért nem tudja megcsinálni" vagy "a gyerek beteg, hozzuk ki a legjobbat a helyzetből" módon viszonyul a csemetéhez.

2015. dec. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyerekori trauma,vagy nevelés kérdése is .egyszere.sajna én is ismerek ilyet .
2015. dec. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!