Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem magam, mintha...

Úgy érzem magam, mintha börtönben lennék (itthon vagyok 2 gyerekkel) és számolom mennyi van még hátra a büntetésből. Ez így nem élet. Éreztetek így valaha?

Figyelt kérdés
Segítség nincs. Max. a férjem este. Tudom,hogy majd megkapom, hogy "az ilyennek minek gyerek", és egyet is értek. Talán hiba volt és nem vagyok anyának való. De ezen már nem tudok változtatni.
2015. dec. 15. 09:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mit tegyek hogy ne őrüljek meg teljesen és a gyerekeim ne utáljanak meg?
2015. dec. 15. 09:13
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a gyerekek?
2015. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a gyerekek, hogyan telnek a napjaitok? Hogyan teltek a napjaid a gyerekek előtt?
2015. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek? Mikor mész vissza dolgozni?


Mi eleinte kis korkülönbséget akartunk de kezdek afelé hajlani, hogy előbb visszamegyek dolgozni és csak utána lesz kistesó. 5-6 évig nem tudnék itthon lenni folyamatosan. Igen utólag okos az ember, ne hibáztasd magad, vannak lehetőségek csak függ az anyagiaktól is és a gyerekek korától is. Családi napközi vagy bébiszitter legalább pár órára, akkor jut időd magadra is és talán erre az átmeneti időre valamenyire megoldja a helyzetet, aztán ha visszamész dolgozni, megint más lesz minden.

2015. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A gyerekek előtt napi 12-14órát dolgoztam, pörögtem, sokat rohangáltam. Most semmi. A nagyobb 2éves múlt, a kicsi most lesz 2 hónapos. Költöztünk a gyerekek előtt munka miatt, így család, barátok nincsenek a közelben, de a férjemnek jó munkája lett legalább. Nekem is lenne, de még picik hozzà a gyerekek, hogy elmenjek dolgozni. Minden napunk egyforma, mindkét gyerek napirendje rendszerességet igényel. Ők nem erzik meg ami bennem lejátszódik. Nem mutatom ki, csak ha egyedül vagyok pl.zuhany alatt,akkor kisírom magam.
2015. dec. 15. 09:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha a kicsi sír, a nagy is pont akkor rákezd, hogy miért a picit nyugtatom, miért nem vele játszom, kicsit hisztizik is emiatt. Én meg ülök a két üvöltő gyerek között és azt érzem ez a vég.
2015. dec. 15. 09:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen és vissza is megyek dolgozni, ahogy azt látom, hogy már elengedhetem a kisebbet is bölcsibe. A nagyobb után is visszamentem emiatt, igaz közben terhes lettem, de a jelentkezésem már bent volt visszavételre (szerencsére). Így nem őrültem meg annyira, nekem nagyon kell a munka, a gyerekek ellátása nem fáraszt le szellemileg és én is börtönben érzem magamat attól, hogy imádom őket és nagyon jók a napjaink is, megyünk mindenfelé,cukik, el vannak látva maximálisan, de nekem ez így "nem elég". Csak miattuk nem dolgozom, de amint lehet megyek.
2015. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jövő tanévben már jön az ovi, kicsit könnyebb lesz!

Próbálj meg az új helyen ismerkedni. Keress barátokat, akár a leendő ovistársak anyukáit.

Nehéz, tudom, én kihisztiztem, hogy januártól dolgozhassak, mert úgy érzem, leépülök szellemileg. Hiányoznak a felnőttek.

2015. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 5 évig voltam otthon a 2 gyerekkel összesen. A nagy 6 a pici 3 éves, kicsit több, mint 1 éve jöttem vissza dolgozni. Bár azóta hulla fárasztóan telnek a mindennapok, de sokkal jobb a helyzet. Az 5. év végén már frankón éreztem, hogy épülök le szellemileg, ha még egy bogyó és babócát el kell olvasnom.

Próbálj meg néha kikapcsolódni. Amikor a férjed hazaér, vedd a kabátod és sétálj egy jót, fél óra is elég, kicsit kikapcsolja az agyad a friss levegő. Vagy ülj be egy kád forró vízbe egy könyvvel. Nem könnyű pláne azoknak akik mindig is szerettek dolgozni, szerették a munkájukat, sajnos azt kell mondjam ennél könnyebb nemigen lesz egy darabig.

2015. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Van lehetőséged kimozdulni a gyerekek nélkül? Olyan napon amikor a férjed nem dolgozik, oké, a kicsi még macerásabb, de ha anyatejes, 2 szoptatás között ha elmehetnél 2 orát csakúgy csatangolni....vagy vmit sportolni, vagy nem tudom...
2015. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!