Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátságok/rokoni kapcsolatok...

Barátságok/rokoni kapcsolatok megromlása eltérő nevelési elvek miatt?

Figyelt kérdés

Először csak egyszerű beszélgetések, majd egy egy elejtett megjegyzés altatással, etetéssel, szoptatással kapcsolatban. De már az is zavar, ha valaki nem úgy viselkedik a gyerekemmel, ahogy szerintem kellene. Gyerekesekkel igyekeztem türelmesebb lenni, mint gyermektelenekkel, de már az ő társaságukat is kerülöm és inkább hasonló felfogású anyukák felé nyitok.


10 éves barátságokat viszont sajnálom, kedvenc unokatesók régi társasága hiányzik. Ha nem is szólnak akkor is látszik rajtuk, hogy szerintük máshogy kellene.


Ti tapasztaltatok hasonlót?


(Az engedd el a füled mellett taktika csak olyanokkal működik, akik kívülállók)


2015. dec. 29. 11:04
 1/5 A kérdező kommentje:
*Ha nem is szólnak akkor is látszik rajtuk, hogy szerintük máshogy kellene csinálnom a dolgokat
2015. dec. 29. 11:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Régen nagyon nehezen viseltem, ha másnak valamiről -akármiről - más véleménye volt, de most már kifejezetten szórakoztat, ha valaki máshogy gondolja.


Mégcsak pocakban van a baba, de már kaptam tanácsokat, hogy majd mit hogy kellene, nagyon sokkal nem értek egyet, de ez szerintem nem baj. Én nem akarok meggyőzni senkit arról, hogy amit én kigondolok, az nekik pont ugyanúgy jó lenne, és örülök, ha más sem meggyőzni akar, csak elmondja a véleményét, amikor kérem. A kéretlen tanácsokat nem szeretem, de sosem lehet tudni, hogy mikor ad valaki valami jó ötletet, amit fogok tudni használni.


A gyerek is rengetegféle emberrel fog élete során találkozni, én azt szeretném, ha nyitott lenne mások véleményére, ugyanakkor tudja ezeket szűrni is, és elfogadni, hogy más máshogy gondolja, és ne csak olyanokkal legyen jóban, akikkel mindenről ugyanaz a véleményük. Néha még mindig nehéz nekem eltérő véleményeket hallani, főleg gyerekneveléssel kapcsolatban, hiszen én vagyok az anyja, én fogom tudni, hogy neki mi a legjobb. De ilyenkor mindig arra gondolok, amit fentebb írtam, és ez segít.

2015. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy ember volt, aki megszakította velem a kapcsolatot (vagy én vele, ezt nehéz eldönteni, leginkább kölcsönös volt). Még nem volt hat hetes a baba, amikor kifejtette, hogy ahelyett, hogy a gyereket nyugtatom, a házimunkára kellene koncentrálnom, mert úszik a lakás. A baba hasfájós volt, az első három hónapban minden este hattól éjfélig ringattuk, csak így nyugodott meg. A barát szerint meg hagyni kellett volna, hadd sírjon, és inkább mosogatni, erősködött, lehülyézett, amiért másképp gondolom, balhézott. Akkor láttuk utoljára, és ez így van jól.


Amit írsz, túlzásnak gondolom. Ha nem erőltetik rád a saját elveiket, akkor nem kellene elfordulni tőlük és szektásodni a hasonló anyukákkal.


Mondjuk én más típus vagyok, engem kifejezetten kiborít, ha a barátaimmal csak a mosipelus, hordozókendő meg a büfiztetés a téma, úgyhogy kerülöm is a szintén anyukák társaságát, amennyire lehet.

2015. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
engem nem az zavar ha más a véleménye,hanem az,mikor rám akarja erőltetni. a sógornőm csinálja ezt,egyfolytában nyomul,erőszakoskodik,most jutottam el odáig,hogy nem megyek többet,aztán ossza csak az észt annak aki kíváncsi rá.
2015. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapból nagyon makacs és akaratos vagyok és sokszor el sem tudom képzelni, hogy máshogy is lehet jól csinálni a dolgokat, mint ahogy én szoktam :)

Viszont szeretem meghallgatni mások véleményét is mindenről, pedig úgy sokszor az általam tökéletesnek hitt elméletem is megborul és be kell vallanom (önmagamnak), hogy tévedtem.

Persze megint más, ha valaki mindenáron rám akarná eröltetni a saját elveit, na azzal kerülném az ilyesfajta beszélgetést.

2015. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!