Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha mindössze egy gyerekre...

Baj, ha mindössze egy gyerekre vágyom? Hallgassak azokra az emberekre, akik azt állítják: egy egyke gyerek nem fog tudni beilleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés

Igazából régóta töröm ezen a fejem. Noha van egy kishúgom, egy gyereket szeretnék, ha majd gyermekvállalásra kerül sor. Manapság nem egyszerű felnevelni egy gyereket sem, nemhogy kettőt. És persze.. Abba is gondoljunk bele, hogyha egyszer a gyermek jogosítványt, diplomát vagy szakmát, esetleg saját lakást szeretne. A múltkor éppen erről beszélgettünk a fodrászommal. A fodrászom, akihez járok (egy 40-es éveiben járó nő) is egy gyereket vállalt, ez még a '90-es évek első felében történt. Noha a férje is dolgozik, és a nő sem keres rosszul fodrászként, azt mondták: örülnek, ha ezt az egy gyermeket ki tudják taníttatni (a lányuk utolsóéves egyetemista.) Debrecenben lakik, ahol csak az albérlet kerül 50 (!) forintba. És akkor még nem is evett semmit, még csak ruhát sem vett magának. Ráadásul azt veszem észre, hogy az egykék között is bőven akadnak önzetlen, nem félrenevelt/elkényeztetett gyerkőcök. Az előbb említett lány is végtelenül jószívű, hatalmas baráti körrel bír. Egyik gimis osztálytársnőm is egy szem gyereke a szüleinek, mégis rengetegen szerették. Remekül tudott alkalmazkodni, osztozkodni. Senki sem mondta volna meg róla, hogy egyke. Félreértés ne essék, nem az egy szem gyerekeket akarom piedesztálra emelni. Ezzel csak azt szerettem volna kifejezni, hogy minden a neveltetésen múlik. Nem biztos, hogy mindenki, aki egyke, nem lesz képes szocializálódni. A gimiben, ahova jártam, volt egy fiú az osztályunkban, aki kötekedett azokkal az emberekkel, akiken látta: nem elég belevalóak. (Megjegyzem, van egy öccse.)

A szülei igencsak elkényeztették őt. Nem is tudott beilleszkedni az osztályközösségünkbe, a többség egyáltalán nem szívlelte ezért a viselkedésért.


OFF. Most pedig ejtek pár szót magamról és a testvéremről is. A szüleink következetesen nevelnek bennünket, viszont a kishúgom meglehetősen nehéz eset. 12 éves lesz júliusban. Alapvetően nem is lenne vele semmi baj. Ámde! Ha valami nem a terv szerint alakul, rettentően hisztissé válik (egyébként is akaratos kis teremtés). A legjobb barátnője szintén ilyen habitusú.

A húgom le is szögezte pár nappal ezelőtt: "Nekem nem fog parancsolgatni senki! Ha majd nagy leszek, megyek, és keresni fogok magamnak egy papucsférjet." Én pedig meg is mondtam Neki, hogy bilibe lóg a keze, mivel az életben mindannyiunknak kell kompromisszumokat kötni.



Arra akartam kilyukadni, hogy az én húgom nehezen alkalmazkodik, habár lassan kezd rádöbbenni, hogy nem ő áll az események gyújtópontjában.



2015. dec. 29. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Igazad van, az egész a nevelésen múlik. Én egyke vagyok, tökéletesen beilleszkedtem a társadalomba, mindig voltak barátaim, nem vagyok önző sem elkényeztetett (annak ellenére sem, hogy igen jómódú családból származom). A fiunk is egyke és nem is tervezünk második gyereket.

Ja és senkire ne hallgass, csak magadra és a párodra, mert senki másnak nincs köze hozzá, hogy hány gyereket vállaltok.

2015. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
2015. dec. 29. 19:08
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eü okokból csak egy gyerekem lett.

Egy végtelenül jószívű, önzetlen fiatal nőci lett belőle, de már kicsinek is ilyen volt. Mindenkit vigasztal, segít, bármiből az utolsót is másnak adná.

Nagyon jóban van az unokatestvéreivel, erre nagyon ügyeltem, mert ha mi nem leszünk, ők lesznek a családja.

2015. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Persze, indìtsuk a gyereket az életben lakàs, kocsi meg minden kutyafülével, nehogy majd megtanuljon megàllni a sajàt làbàn, ha mi nem leszünk màr. Sarkìtok, szàndékosan.


Ki ìgy gondondolja, ki úgy. Én nem akarok mindent megadni neki, amire talàn nincs is szüksége. Ha te csak egyet szeretnél, nem kell megideologizàlni, hogy miért, nem tartozol senkinek elszàmolàssal. Múlt héten talàlkoztam egy egyke rokon kisfiúval, 8 éves, azt mondta, hogy ugyan megvan mindene, amit a szeme megkìván, mégis mennyivel jobb lenne, ha lenne egy tesója. Nem reprezentatìv minta, de elgondolkodtatott.

2015. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Egyke vagyok (kései gyerek), a fiam egyke lesz (kései gyerek). Ne hagyd senkinek, hogy az életedbe beleszóljon, ha egyet akarsz, ha lakást akarsz neki venni, ha kettőt akarsz, ha nem akarsz lakást venni neki.


D. Tóth Kriszta nemrég írt erről a blogján, én zokogtam rajta, arról szól, hogy milyen egy egykének hallgatnia és egy egyke anyjának, a rádióban a kormány reklámját a tesókról... [link]

2015. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
én azt hittem majd sok gyereket akarok, de most hogy terhes vagyok az elsővel, annyira szenvedek, hogy szerintem nekem is csak egy lesz. nem hiszem hogy ezzel baj lenne.
2015. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van testvérem, a párom egyke. És kettőnk közül ő klasszisokkal szociálisabb, én meg igazi magamnak való vagyok. Nincs összefüggés.
2015. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :) Örülök, hogy nem csak Én látom így..
2015. dec. 29. 19:40
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

Azt gondolom, nem kell ezt most előre eldöntened, majd ha aktuális lesz a gyerekvállalás, ráérsz (ráértek) ezen agyalni.

Egyébként tényleg nincs összefüggés, pl. édesanyám a világ legönzetlenebb embere, pedig egykeként nőtt fel. Ismerek rém önző sokgyerekes családban felnőtt fiatalt is.

A kérdésed első rézére visszatérve: nem adok igazat a fodrászodnak. Nem kell feltétlenül a gyerek feneke alá tolni a berendezett házat, a kocsit, sőt, az egyetemista diákmunkázhat is, nem kell őt 100%-ban a szülőknek eltartaniuk. Nem ezeken múlik a gyerekvállalás.

2015. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Én abszolút sok gyerek párti vagyok, de sosem gondoltam/gondolom, hogy egy gyereket ne lehetne jól felnevelni.

Számomra nincs ilyen összefüggés.

A sok gyerek szerintem ettől függetlenül jó.


Amúgy meg fiatalnak tűnsz, és persze így is jó azon gondolkodni, hogy milyen lesz később, de érdemes megvárni a végső döntést, mire odajutsz. Esetleg a partnered máshogy látja, és majd kompromisszumot kötsz, avagy lesz egy gyereked és vágysz még egyre stb.

Bárhogy alakulhat még, csak ne ragaszkodj görcsösen az elveidhez, és majd megtalálod hogy a jó. :)

2015. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!