Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi cukrom van, ettől...

Terhességi cukrom van, ettől az ételtől normális, h ennyire felment v. inzulin kell?

Figyelt kérdés

Mindig teljes kiörléső zsemlét eszek, de ma csak sima fehér magvas zsemle volt itthon, amit megkentem margarinnal, rá 2 szelet párizsi, fél szelet trappista, kígyóubi +2dl diabetikus szörp. 1 órára 7,4 lett, leszaladtam a boltba, étkezés után másfél órára 4,6-ot mértem. Normális, hogy fehérlisztes zsemle ennyire fevitte? Sok cukor van benne?

19 hkm


2015. dec. 31. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem cukor, szenhidrat es gyors felszivodasu. Menj el dietetikushoz, mert nem erted a dieta lenYeget.
2015. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

menj el orvoshoz, így nem lehet diétázni, hogy eszel valamit azt jóvanazúgy.

nem cukor, hanem szénhidrát és pontosan meg van adva, hogy mikor mennyi szénhidrátot kell enni. se kevesebb, se több nem lehet, így minden ételt megmérsz grammra, a táblázatban megnézed adott ételnek a szénhidrát tartamát és átváltod.


én reggelire fehér zsömléből 3/4-et ehettem, sajtot-tejet nem ehettem reggelire, csak 10óraira volt szabad a tejtermék! a diabetikus szörpöt meg felejtsd el, semmi ilyet nem lehet inni, csak vizet

2015. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fehérliszt gyorsan felszívódó szénhidrát, felnyomja a vércukorszintet (ahogy a tejtermékek nagy része is).
2015. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Melyik étkezésed volt ez?

Egyébként persze, hogy felviszi, pláne diab esetén. Magas GI index-el bír a fehér liszttel készült pékáru. Ezért is tiltólistás a diabosoknál.

Legyen otthon teljes kiőrlésű legközelebb.

2015. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Illetve itt nézegesd meg az alacsony glikémiás indexűeket, és azokat edd, a magasakat kerüld:

[link]

2015. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a reggelim volt, tényleg figyelek ezekre, de muszáj volt ennem valamit. Már vettem teljes kiörlésű kenyeret és nem centizem ki, h ne legyen itthon. Mondjuk későn kapcsoltam h virslit ehettem vna.
2015. dec. 31. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!