Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülállóként vagyok nyilván...

Egyedülállóként vagyok nyilvántartva, de együtt vagyok párommal, lassan születik a második gyermekünk, ő igényelheti havonta az adókedvezményt, vagy csak évente?

Figyelt kérdés
Nem egy helyre vagyunk bejelentve.Ha nem akkor,mit kell tennünk,h megkapja?Házasság vagy élettársi viszony bejelentése a lakcímnek feltétlen megkell egyezni?
2016. jan. 2. 23:09
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ha az "egyedülállóként nyilvántartva" azt jelenti, hogy emelt családi pótlékot igényeltél az első gyereketek után, mint egyedülálló szülő, meg gondolom, a második után is szeretnél, akkor így nem veheti igénybe a párod a családi adókedvezményt semmilyen formában. Módosítsd a családi pótlék igénylésedet "sima" családi pótlékra a két gyerek után, és akkor a pároddal közösen igénybe veheted a családi kedvezményt. Szerintem a lakcíme nem számít, csak az, hogy életvitelszerűen egy háztartásban nevelitek a gyerekeket.
2016. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Mitől vagy egyedülálló?
2016. jan. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem egyedülálló, csak egy kicsit csaló!
2016. jan. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít a lakcím.

Ha a közös háztartásban együtt nevelitek a gyereket, igénybe veheti ( a magzatit csak bevallásban). Feltétel: ne egyedülállóként kapd a csp-t.

2016. jan. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, jol irtak. En is onnantol nem vagyok egyedulallo, hogy terhes lettem a masodikkal. Akkor kertem hogy ne az egyedulallonak jaro csp-t utaljak onnantol es az adokedvezmenyt ket gyerek utan mar az apjuk fogja igenybevenni. Addig en vettem igenybe azt is.
2016. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!