Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kettő vagy három gyermek?...

Kettő vagy három gyermek? Mekkora különbséget tapasztaltatok, amikor megszületett a harmadik gyermeketek ahhoz képest, amikor még csak kettő volt? Hogy tudtok három felé osztódni?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk a harmadik babán a férjemmel. Néha kétfelé is nehéz szakadni, de ketten megoldjuk. Nem tudom, hogy menne három gyermekkel. 2 és 4 évesek a gyermekink, még kb. 1-2 évet várnánk a harmadik babával, de már tervezgetünk. Jelenlegi lakásunkban elférnénk. Inkább a kérdés az, hogy kapnának-e a gyermekeink elegendő odafigyelést?
2016. jan. 11. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobb változás az elején az volt, hogy 3 gyerek MINDIG hangos.

Amíg a középsőt altattam, a nagy elvolt csöndben valami játékkal.

Amikor a kicsit altattam volna, a középső meg a nagy tutira elkezdtek veszekedni, vagy hangos játékkal szórakozni.

Nekünk vannak mamáink, szerencsére tudnak segíteni. Majd igazán a háromfelé szakadás akkor fog eljönni, ha a kicsi is óvodába kerül.

2016. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Három gyerekünk van, ők kis korkülönbséggel születtek, most 3, 4,5 és 6,5 évesek. Nálunk kb. akkora lett a különbség a kettő és három gyerek között, mint annak idején az egy és kettő gyerek között. Néha nagyon nehéz megoldani, főleg hogy nincs segítségünk, előfordul hogy egyik-másik gyereken érződik hogy több odafigyelést igényelne. Mostanában a középső lógna rajtam egész nap, de közben a két testvérét is el kell látni, velük is kell foglalkozni. Ezzel együtt én örülök hogy hárman vannak, nagyon édesek együtt, az egyik mindig kitalál valamit amivel aztán foglalatoskodhatnak.
2016. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk sincs segítség. És dolgozni is szeretnék, nem szeretnék főállású anya lenni. Ezért merült fel bennem, hogy vajon mennyit tudnánk adni odafigyelésben a három gyermekünknek. Kettejükkel már kialakult egy jó rendszer, de valahogy úgy érzem, még nem teljes a család...
2016. jan. 11. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Segítség nélkül, munka mellett 3 gyereket ellátni nem egyszerű. Mi is sokat gondolkodtunk, hogy bevállaljuk-e a harmadikat, aztán döntöttünk, útban van. De abban egyeztünk meg, hogy itthon maradok még pár évig, mert már az sem lenne kivitelezhető, hogy munka mellett odaérjek 5-re az iskolába és az óvodába. Apa estig dolgozik, nem opció, hogy besegít.
2016. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Várok még élményeket, véleményeket!

Igen, tudom, hogy nem egyszerű :( Nálunk az a helyzet, hogy egy fizetést kevésnek érzek 3 gyerekhez, ráadásul szeretnék haladni a szakmámban, ami ugyan nem karrierszakma, számomra mégis hivatás. Részmunkaidő is szóba jön hamarosan.


Olyanok véleménye is érdekelne, akiknek már nagyobbak a gyerkőcök. Iskola: tanulni velük, különfoglalkozásokra hordani, versenyekre járni netán, hányan hányfelé mennek, összeegyeztethető-e.

2016. jan. 11. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én hiszek abban, hogy minden megoldható. Nálunk például a legkisebb most kezdett oviba járni, én pedig készülök visszamenni dolgozni (csak sajnos egyelőre nincs hova). De azt már felmértem, hogy ha nekem is munkám lesz, akkor szükségünk lesz legalább időnként egy bébiszitterre. Így is, hogy nem dolgozom, néha nehezen megoldható, hogy minden gyerek időben ott legyen mindenhol, a betegségekről nem beszélve, amit egymástól elkapnak, és olykor 3-4 hétig folyamatosan otthon van legalább egy gyerek.
2016. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon jó kérdés.

Most már el nem tudnám képzelni az életet "csak" két gyerekkel. Olyan jópofák együtt hárman, kész kis csapat. 5,5 - 4 - 1,5 évesek.

Ami gáz szerintem: a középső van valóban a legszarabb helyzetben, rá jut/ott a legkevesebb figyelem - még szerencse hogy egyedüli lány, ettől egy kicsit kilóg a fiúk közül, így kompenzálható a "középsősége".

A nagyok egyszerre mentek oviba most ősszel, addig itthon voltunk mindannyian, így még jobban összenőttek, a leány "hozzá lett csapva" a nagyhoz, irtóra kell figyelni, hogy ne várjunk el tőle annyit mint a nagytól.


Szerintem a kis korkülönbség jó dolog, mert tényleg tudnak együtt játszani, de nagy-nagy hátrány pont az amit írsz Kérdező, hogy nincs elég idő, odafigyelés mindenkire, ha kisbaba van a háznál - és ez akkor gáz ha a nagyok is még kicsik. :) Ha Ti 1-2 év múlva tervezitek, az szerintem kényelmes lesz, a másik kettő már nagyobbacska, simán veszitek majd az akadályt. Nyilván ott a sulikezdés lesz problémás, ha éppen akkor lesz pici baba amikor valamelyik nagy éppen elsőbe megy, de mindig van megoldandó probléma, szóval az ne tartson vissza.

2016. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!