Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hetes kismama vagyok....

9 hetes kismama vagyok. Jovohonapba 9ejszakai muszakot kaptam. ( nem tudjak hogy babat varok) mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tanacstalan vagyok ugyanis az ejszakakat akaratom ellenere nem birom... E honapba 2ejszakam volt egymas utan es csal 10dkg pogit ettem a 2bap alatt es a rosszulletek fokozodtak probaidombol meg van 2.5 honap... Az orvosom azt tanacsolja hogy mondjam el... Igaza van es nyilvan a pici a legfontosabb. De a munka a kesobbi idok miatt szonten fontos. Felek hogy azonnal kirugnak

Nem tudom hogyan lehetne megoldani a dolgot... Mire vege a probaidomnek 5 honapos leszek ami mar latszik. Titkolni nem tudom igy se ugy se es nem is all szandekomban.szoval rossz esellyel nem ia hosszabbitanak meg mivel ugyebar latszani fog...hogyan tisztazzam a helyzetet ugy esetleg jol jojjek ki belole?



#terhesség #Probaido alatt
2016. jan. 26. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha elmondod, hogy terhes vagy, akkor nem oszthatnak be éjszakás műszakba. Viszont, mivel próbaidőn van, el is küldhetnek azonnal. Így nem egyszerű.

Én lehet, hogy azt tenném, hogy őszintén megmondom a munkaadómnak, hogy mi a helyzet, és megkérem, hogy találjunk valami olyan megoldást, ami neki is, nekem is előnyös. Aztán reméljük a legjobbakat.

2016. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán értem, miért nem lehet a munkahelyváltás/próbaidő idejére felfüggeszteni a babaprojektet.


Mondd el, ha kirúg, akkor a saját hülyeségedet szívod meg, ez van. Egyébként én 8-4-ig dolgoztam a terhesség alatt, mégis végig hánytam, nem kell ehhez éjszakai műszak.

2016. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég szívás. Az én munkahelyemen mondjuk nem küldenének el, mert vettek fel hozzánk olyan kismamát, aki 1 hetet betanult, már ment táppénzre, mert hamarosan szült. A próbaideje február végén jár le, és nem fogják elküldeni.


Necces lesz neked próbaidő végéig titkolózni, 5 hónapos pocakot már nehéz rejtegetni. Nem marad más, mint elmondani.

2016. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom elso es harmadik a tanacsot:)

2:en elhiszem most megmondtad a tutit de mivel tesr en se tudunk egymas maganeleterol semmit es h hogy jott ez a kisbaba ugy gondplom h nincs hozza kozod :) masreszrol tanacsot kerni irtam ki ezt a kerdest hatha valaki jart marugyanigy nem pedig azert hogy hulyeseg azt hagy dontsem el en :) de koszonom az ertelmes es egyutterzo hozzaszolast :)

2016. jan. 26. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:

kérdés, hogy fontos-e neked ez a munkahely.

mert nyilván ha elmondod, hogy nem tudsz éjszakázni mert fél év múlva szülsz, akkor helyetted felvesznek olyat aki miatt nem szúrnak ki a kollégákkal és nem megy el rövid időn belül.


ha ettől függ a gyeded, a megélhetésetek akkor össze kell szorítanod a fogad és csinálni.


egyébként én is ebben a helyzetben vagyok, bár nálam tisztábbak a lapok. munkahelyet váltottam, már nagyon rég voltam betanulni és próbaidőn, szabik alatt, majd ledolgoztam a felmondási időm. közben terhes lettem. el úgy mentem egy hónapja, hogy el is mondtam.

határozott szerződést kaptam, én fogom betanítani az utódom, ettől függetlenül elméletben visszavárnak. ezt persze az idő fogja eltölteni és az, hogy ebben az 5 hónapban hogy fogok dolgozni :)

2016. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod titkolni-és nem is áll szándékodban-akkor "borítsd a bilit".A vége ugyanaz lesz:ha így is kellesz megtartanak,ha nem,akkor is kirúgnak,ha a próbaidő lejárta előtt észreveszik,hogy babát vársz.
2016. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is voltam így pont a legelején lettem terhes és el mondtam a főnökömnek és meglepő módon azt mondta ne foglalkozzak senkivel ő majd segít nekem mindenben így is lett annyi hogy 2 műszakban kellett járnom az éjszakás műszakra vagy szabadságot kaptam vagy táppénzre mentem mi így oldottuk meg és várnak vissza szeptemberben kezdi a lányom az ovit akkor megyek vissza! Remélem segítettem!
2016. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem nagyobb baj,ha titokban tartod és maguktól is rájönnek,mikor elkezd majd látszódni.
2016. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tanacsokat. Vegul elmondtam abba maradtunk a fonoknommel hogy megprobalunk kiokoskodni valamit. :)
2016. jan. 28. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!