Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor mi kell konkrétan...

Most akkor mi kell konkrétan ahhoz, hogy igényelhessük a CSOK-ot? Többi lent

Figyelt kérdés

Párommal még egyetemisták vagyunk.Én most végzek tavasszal, ő pedig csak 1,5 év múlva kb.

Már tervezzük az összeköltözést, gyerekvállalást és ehhez nagyon jól jönne majd a CSOK támogatás. Azonban sok feltétele van, melyek közül nem világos minden. Valaki leírná konkrétan, hogy nézne ki ez a gyakorlatban ha minél előbb szeretnénk belevágni a saját életünkbe a gyerkőceinkkel?Mennyi idő mire lehetséges lenne belevágni?Milyen keresetre és hány év munkaviszonyra van szükség?Szeretnék mindent tudni. 21/L



2016. jan. 30. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a tájékoztató.Viszont ha a 10+10-es támogatásra hajtatok az nem egyszerű.Biztosítási jogviszony kell,ha jól emlékszem másfél év,az az,annyi ideje dolgoznotok kell,előre bevállalni a minimum 3 gyereket csak úgy lehet ha házasok vagytok,és nem úgy van,hogy besétálok,és hozzám vágják a 20 milliót.Kell önerő is,és nem is előre kapjátok meg a pénzt,hanem menet közben.

2016. jan. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egyetemistaként nem ugrálnék a CSOKért!

1,5 mire mindketten befejezitek az egyetemet,aztán kell legalább 180nap munkaviszony.

Már el is ment 2 év a 10-ből,ami alatt 3 gyereket kell összehoznotok. Össze is kéne házasodni,hisz előre igénylitek a támogatást.

A másik 10 millió hitelhez,pedig hitelképesnek kellene lenni.


Ez a konstrukció azokbak való,akiknek vagy van 3 gyerekük vagy a meglévő kettő mellé akarnak egyébként is harmadikat.


Előre,úgy hogy még egy gyerekem sincs biztosan nem vállalnék semmit!

Túl nagy a rizikó, pl.teherbeesési problémák,kezelések,szülési sérülés.

2016. jan. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem baj, ha nem tudod pontosan értelmezni a feltételeket, ezért még később hálás leszel, ez ment meg Téged!


Ne akarjatok belevágni, nem is tudnátok, és nem is érdemes Nektek. Ezer buktató van számotokra.

2016. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos választ!

Sajnos nem tudjuk mihez kezdjünk, hogy vágjunk bele...szeretnénk már gyerekeket,saját életet de annyira nehéz:( Tudom senkinek nem könnyű, de mégis hogyan vegyünk lakást mikor még tanulunk?Ha dolgozni is fogunk,én legalábbis remélhetőleg nemsokára,akkor is mennyi idő kell mire el tudunk költözni?Szülők biztosan segítenek valamennyi pénzzel de az csak egy töredék:( Teljes kétségbeesés....nagyon régóta együtt vagyunk és már nem a legjobb szülőknél lakni, külön.

2016. jan. 30. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokan kezdik a közös életüket albérletbe.Nem nagy ügy.Nekünk a lányunk is ide született.Sajnos egyenlőre mèg nem tudunk lakást venni,míg el nem adom a szülővárosomban lèvőt.Ha arra vártok,hogy lakást vegyetek,akkor még sokàig nem tudtok egy fedél alá költözni.Nem sok embernek adatik meg egyből a saját lakás.Ha már lesz munkátok,akkor keressetek egy albit.
2016. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor gondolkodnék el egyáltalán az igénybevételén, ha már meglenne a 3 gyereke, de min. 2 és a 3. úton.

Ha csak a baráti körünkben körbenézek, sajnos sok olyan pár van, akik évekig küzdöttek (vagy még mindig próbálkoznak), hogy egyáltalán 1 gyerkőcöt össze tudjanak hozni, nem beszélve a szülésről, gyereknevelésről...

Felelőtlenségnek tartom az ilyen szintű ismeretlenbe beleugrani.

2016. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Természetesen mindenki optimistán indul a jövőbe... de a statisztikák azt mutatják, hogy a házasságok több mint fele válással végződik. Én is úgy indultam neki, hogy én aztán soha... de amikor egy kihűlt házasságban sínylődtem, akkor másképp láttam a dolgokat.

Belegondolni is szörnyű, hogy mi lett volna egy ilyen helyzetben csak azért együtt maradni és plusz gyerekeket szülni, hogy ne kelljen büntető kamatostul visszafizetni a támogatást...

Én is azt mondom: a 10+10 CSOK annak való, akinek már van 3 gyereke, vagy nagyon közel állnak a 3. vállalásához.

Nekem most új kapcsolatom van, előző házasságomból van egy gyerekem, új kapcsolatomból pedig hamarosan születik a második. Eszembe nem jutna bevállalni előre 3. gyereket, inkább igénybe veszünk annyi támogatást, amennyi a meglévő gyermekek után jár. Az legalább biztos.

2016. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!