Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik tanultak kisgyerek...

Akik tanultak kisgyerek mellett egyetemen! (? )

Figyelt kérdés
Milyen szakon tanultatok? Leginkább olyanok válaszára lennék kíváncsi akiknek nem volt túl sok segítségük és nappali tagozaton tanultak. :)
2016. febr. 1. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nővérem esete kicsit más, de a főiskolájára rátett egy Ma-t, vagyis egyetemet (szoc. szféra), segítsége nem volt, de levelezőn tanult. A gyerek alvásidejében tanult mindig, a GYED alatt kezdte és fejezte be a szakot, mert 2 éves volt a szak.


Neki ott volt az anyósa, aki hétvégén, amíg Egerben volt, el tudta a gyereket látni, a férje folyton dolgozott, hétköznap nem volt segítsége.


Nappali tagozatra járva viszont, segítség nélkül, kisgyerekkel? nehéz dolognak tűnik az egyetem, ha be kell járni minden nap és aktívan figyelni és évközi zh-kat írni. meg networköt is kicsit építgetni, hogy utána az ember dolgozni menjen. (de ezek csak a saját egyetemi tapasztalataim, nekem egy Ba-m és két Msc-m van, most csinálom a PhD-t, és most születik az első gyerekem nemsoká)


De nem tudom, eddig dolgoztál már a szakmádban és ez csak kiegészítő szak volna vagy ráteszel egy újabb végzettséget? mekkora az a kisgyerek?:)

2016. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Szerintem nem sokan vannak, akik nappalit csinálnak kicsi mellett. Amiatt, mert ha belegondolsz, pl. beteg a kicsi, vagy senki nem tud vigyázni rá, mikor kell - nem tudsz bejárni az óráidra, és nappalin ezt elég szigorúan veszik általában.

Kisfiam 9 hónapos volt, mikor elkezdtem az egyetemet, pedagógia szakos vagyok és történelem minoros, még BA-n, de természetesen megyek tovább MA-ra is. Viszont levelezős vagyok. Sokszor ezt is nehéz megoldani az egész napos tömbösített órarend miatt, de azért meg lehet. :)

1 évig dolgoztam is mellette, az nagyon kemény volt. De mostmár itthonról dolgozom, szóval így lényegesen könnyebb :)

Már 4 éves a kisfiam, megérti ha tanulok...de persze sokat segít a férjem, illetve sűrűn-sűrűn előfordul, hogy éjszakába menően bújom a könyveket. Szerintem hozzáállás kérdése, ha sikerül olyan szakot választanod, amit nagyon szeretsz, akkor gyerek mellett is nyugodtan el tudod végezni. Ha pedig belefáradsz kicsit, akkor szerencsére van lehetőség passzív félév kérvényezésére, és tudsz pihenni. Én kétszer már igénybe vettem...:)


Mit szeretnél tanulni?

2016. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!