Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a Gyed igénylé...

Mit tehetek, ha a Gyed igénylési papirt a Magyar Államkincstárhoz küldtem el az Egészségbiztositási pénztár helyett? (

Figyelt kérdés
ahol a munkáltató kifizetőhely,ott az államkincstárhoz kelll küldeni,de ahol a munkáltató nem kifizetőhely,ott egészségbiztositási pénztárhoz kell.egyébként a könyvelő tájékoztatott rosszul:(most olvastam utána.(tovább küldik a levelet? az anyakönyvi kivonat is benne van)
2010. márc. 29. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyed iránti igényt mindenképpen a foglalkoztatódhoz kellett volna elküldeni, ő kiegészíti a jövedelmi adataiddal, és továbbküldi a regionális egészségpénztárhoz elbírálásra. Szerintem hívd fel a MÁK-ot ahová küldted, és kérj segítséget. És legközelebb másolatot küldj a szül. akvi kivonatról az eredetit ne add ki a kezedből.

És ne aggódj, szerintem segíteni fognak a MÁK-nál.

ҝ

2010. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hatáskör hiányában hivatalból átküldik a kérelmedet az OEP-hez. Elvileg. De egy telefon nem árt, nehogy valakinek a fiókjában végezze az ügyed.
2010. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Reméljük, hogy ott landol minden az OEP-nél, de tényleg a munkáltatód intézhette volna helyetted az ügyeket :(

Gondolom, kisvállalkozónál dolgozol, és az ő könyvelőjét kérdezted. Én is könyvelőirodában dolgozom, nálunk a bérszámfejtő kolléganő intéz minden ilyen ügyet, a táppénzt is, persze az ügyfeleink nem kifizetőhelyek. Amúgy, bár nem vagyok benne biztos, lehet, hogy az OEP eredetiben kéri az anyakönyvi kivonatot.

2010. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor kérheti eredetben, ha nem postázod, hanem beviszed megmutatni. Egyik állami hivatal sem kérhet eredeti iratot, el kell fogadják a másolatot, mert hivatalból kötelesek utánanézni kétely esetén a másik állami hivatalnál:D
2010. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy egyik állami hivatal sem kérheti, hogy postázd az eredeti iratot. Bocsi.
2010. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szia,köszönöm mindenkinek!remélem jól alakul.remélem hogy jól alalkul..majd rájuk csörgök)

a könyvelő egyébként megcsinálta a papirt, amunkahelyemre bevitte nekem be kellett mennem érte,és nekem kell feladni.ő soha nem küldte még tovább az ilyen papirokat,és ő mondta hogy a mákhoz kell.na mindegy.március 22én járt le a másik gyerkőcre a gyed,most a kisebbikre igényeltem a gyedet,remélem kapom majd pénzt is..valamikor:)

2010. márc. 30. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Küldd el még egyszer (az OEP-nak is)
2015. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!