Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermeknek hajnövekedés...

Kisgyermeknek hajnövekedés segítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék ötleteket kérni Tőletek kisgyermek (2,5 éves kislány) hajnövekedésének elősegítéséhez valamilyen "csodaszert" vagy egyéb más bevált trükköt.

Sajnos!!! beteg kislányomat rá mertem bízni az anyósomra (ne menjek el táppénzre, úgysem látja sokat stb.) aki kihasználva a helyzetet aznap levágta a lányom haját. Már egy ideje terrorizált, hogy a sógornőmnek sem volt egészen 9-10 éves koráig hosszú haja (bilifrizura) mégis felnőtt, így a lányomnak is le kéne vágni rövidre a haját. Én szépen és udvariasan elmagyaráztam neki, hogy kislány és nem kisfiú, és hogy nekem nem okoz gondot az ő hajacskájának ápolása, de csak puffogott. Nem érdekelt, nem foglalkoztam vele. Amúgy is a kismanóm mindig is szerette, ha babrálok a hajával:fésülés, simogatás, hajgumizás. Nagyon dühös vagyok, és a legfájdalmasabb az egészben, hogy mikor mondtam a lányomnak, hogy na akkor indulunk haza, hozta a hajgumit, hogy csináljam meg a haját, de az pár centis haját nem tudtam neki megcsinálni, nem értette, hogy most mi is van?!, a tükör elé állt, és elsírta magát! :(

Hazafelé végig rosszkedve volt, estére kicsit felengedett, de az esti fésülködés rituálénk, már nem volt a régi, és ezt ő is érezte.

Ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy valamivel felgyorsíthatnám a haja növekedési folyamatát?

Már előre rettegek mit fognak hétfőn szólni a bölcsiben...

Mert oké, hogy nem a haj teszi az embert, de 2016 van...egy kislánynak, ha azt a szülő tudja kezelni (mert természetesen vannak helyzetek mikor levágják a gyerkőc haját, ez oké) hadd legyen már hosszú haja...Főleg, ha azt Ő is úgy szeretné/szerette volna.. :(



2016. febr. 12. 23:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok ilyet.. Annyit tudok javasolni, hogy vegyetek a gumi helyett színes, csinos hajcsatokat, azt bele tudjátok így is tenni, hátha megvigasztalja. :) És várjátok ki türelmesen, hogy megnő a hajacskája.

Anyósoddal pedig beszélgessetek el, ez nagyon gáz, nem tudom hogy csinálhatott ilyet a beleegyezésed nélkül.. :/

2016. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen kicsi gyereknek nem kennék a hajára semmit, meg nem adnék nagyon ilyen hajnövekedést segítő vitaminokat sem, egy 2 és fél éves szervezetét lehet hogy megterhelné. Esetleg a sörélesztő? Nem tudom...

A hajcsatok vásárlása jó ötlet szerintem, vagy valami kis csajos hajpánt amit a rövid hajába is bele tudtok tenni..

2016. febr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A csattocskákat beletettem neki, ez némileg vigasztalta.

Persze, türelmesen kivárjuk, direkt nem is rendeztem előtte jelenetet az anyósommal (behívtam a szobába és erőltetve, de megpróbáltam visszafogottan "kiborulni".) ne hogy azt érezze, hogy valami nem "jó" rajta. Ugyanúgy simogatom a kis fejecskéjét, direkt a fésülködés rituálénkat sem hagytam ki. Csak a bölcsitől tartok kicsit, ugye egy egészen nagy váltás ez a rövid haj, nem tudom, hogy az ottani gyerkőcök mennyire fogják "megnézni, kielemezni" Őt.

Mikor hazaért a férjem, elmeséltem neki, és mondtam, hogy értesse meg az édesanyjával, hogy egy darabig ne kerüljön a szemünk elé. Először nem hatotta meg a dolog, aztán mikor benézett a lányunkhoz láttam rajta, hogy nyelt kettőt. Ő is haragszik. :/

2016. febr. 12. 23:25
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, én sem szeretnék semmi ilyen pacsulit kenni a fejére, mert nézegettem ilyen termékeket, de alkohol stb...

A ricinus olajon gondolkoztam, szerintetek?

2016. febr. 12. 23:27
 5/21 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsinek egy szert tudok:az IDŐ-t.Elhiszem,hogy nagyon dühös vagy-én talán agyon is csaptam volna!-de hidd el,nincs értelme rákenni semmit.Az Ö szervezetük még "friss",egészséges,sokkal gyorsabban nő a haj,gyógyulnak meg,stb.A bölcsi miatt ne aggódj.Nekem 3 gyerekem van,amikor a legkisebb szemüveges lett-szintén 2.5 éves volt-senki nem bántotta.Sőt,volt,aki azt mondta,hogy neki is kell ilyen(egy rózsaszín Hello Kitty-s keretet választottunk).Azért arra kíváncsi vagyok,anyós pajtás honnan vette ehhez a bátorságot?!Bár Anyukám eredeti szakmája fodrász,mivel gyerekkoromban 1x elrontotta(szintén bili frizurával kellett élnem amíg meg nem nőtt)a hajamat,soha többet nem engedtem,hogy levágja.Ennek már vagy 30 éve(jó 40-es vagyok),de egyik gyerekem haját se vághatta le soha!És ezt tiszteletben is tartotta/tartja a mai napig is!És a Férjed?!Ő mit szólt?Nem lett ideges?Én szoktam ezzel poénkodni,hogy a lányunkat elviszem fodrászhoz,és levágatom a haját....szerintem őrjöngene,ha tényleg megtenném(persze eszem ágában sincs)
2016. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Magànvéleményem,hogy Te nevelted bele a lànyodba a hosszú haj imàdatàt ezért van elkeseredve. Majd megszokja a rövidet,csak dìcsérd ezzel is meg csatok stb ahogy csinàlod. Nekem is rövid volt a hajam kisgyerekként,ez sokkal praktikusabb volt mivel úsztam is ovis koromtól. Aztàn làss csodàt megnövesztettem,mert az tetszett. Ennyi. Valahogy nem yudom megérteni azt aki kb úgy viselkedik mintha az élete múlna a hajàn,amiből (làsd most is) jönnek a komplexusok. No mindegy ez a ti dolgotok.


Anyóspajtàst lehet ott helyben felnégyeltem volna,de hogy elmondtam volna neki,hogy köszi,de többet nem kell vigyàzni az unokàra,sem làtogatni egy darabig az biztos. Ha màsból nem ért akkor talàn ebből,aztàn rinyàlhat hogy milyen vagyok,de pont annyira érdekelne,mint amennyire ő figyelembe vette a nézeteimet a gyerekkel kapcsolatban. És itt felmerül rögtön a kérdés,hogy ha mondjuk allergiàs a gyerek és nem kaphat vmit akkor mondjuk csakazértis ad neki,hogy szokja? Vagy ha nem engeded tv-t nézni akkor nàla majd feszt ott ül az unoka a képernyő előtt???


És akkor a kérdésedre a vàlasz: johnson búzacsìràs babasampon. Szìvből ajànlom. A kisfiam sajnos a nagypapa hajvonalàt örökölte,azaz tuti kopaszodni is fog,ezért hasznàltuk kb 4 éves koràig. Nagyon sok babahaja lett a kopaszfoltos területeken kétoldalt a homlokànàl és gyorsabban is nőtt a haja meg sűrűbb lett. Egy próbàt megér. Meg a masszìrozàs is sokat segìt hajmosàs közben mert serkenti a fejbőr vérkeringését és több tàpanyagot kapnak a hajhagymàk.


Aztàn fel a fejjel,hamar meg fog nőni. Pl a hajpànt is jó ötlet addig,abból is vannak csajosak és rövid hajjal sem gàz egy kis vékony kiràlylànyos.

2016. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Természetesen semmi káros kenceficét nem kennék a fejbőrére, gyógynövényekre stb. gondoltam! :)

Bántani biztosan nem fogják, hál' Istennek nagyon jól beilleszkedett, lehet, hogy egy kicsit elkapott a hév írás közben!

Nem tudom, hogy honnan vette a bátorságot, gondolom nem tetszett neki ez az örökös hajtéma, hogy nem ő diadalmaskodott ez ügyben, de anno is elmagyaráztam neki, hogy az ÉN és a FIA kislányáról van szó, nem pedig az övéről! Szívesen meghallgatom a véleményét, és ami olyan tanács, azt meg is fogadom, de ezt most nem....

Először a férjemet nem is érintette meg, azt hitte, hogy eltúloztam, aztán miután látta a kicsin haját Ő is nagyon mérges lett!! Azt mondta, hogy holnap megbeszéli vele, de mondtam neki, hogy én is szeretnék jelen lenni, és akkor végérvényesen pontot tenni ennek a történetnek a végére, mert mint a "6-os" hozzászóló is írta, mindig ki fog velem cseszni?!

Nem neveltem belé a hosszú haj imádatát, már kiskora óta imádta, ha a fejét mütyürkészem, aztan ahogy nőtt a haja úgy szerette meg azt is. (Meg ugye van egy 4 és egy 6 éves kislány a családban, így akarva-akaratlanul, de eltanulhatta a "hajazást" Tőlük!)

Mint írtam, direkt nem mutattam a lányom felé mit is érzek valójában, nehogy rosszul érezze magát!! Ugyanúgy van dicsérve, mint ahogyan minden egyes nap, de szerintem ez egy normális szülőnél alap dolog, mint (ezt is) írtam, nem a HAJ teszi az embert, de ha VAN RÁ MÓD, miért ne lehetne a kis fején?! :)

Mielőtt "leléptünk" a kismacival azért megemlítettem neki, hogy azt a bizalmat amit a mai akciójával megrengetett elég nehéz lesz visszacsinálnia, és hogy remélem tudja, hogy egy darabig kerülni fogjuk. Erre fellázadt, hogy az Ő FIÁT!!!! nem "tilthatom" el tőle..Teljesen leblokkoltam, mert egyáltalán nem erről volt szó, és amúgy is..Eltiltani?! Nem egy gyerekről beszélünk..Eltiltani...Mind1 lényegtelen.

Én is ezt akarom majd beleverni a fejébe (nem szó szerint, bááár.....) hogy ha ÉN, mint anyja a gyermeknek valamire azt mondom, hogy nem, akkor az nem marad. Maximum megbeszélhetjük azt, hogy ő miért is gondolja úgy, hogy annak igennek kéne lennie. Én elgondolkodom rajta, megfontolom, és ÉN eldöntöm a Férjemmel egyetemben. (ha nem azonnali döntésről van szó)

Köszönöm szépen az ajánlásodat, úgy is lassan sampon vásár következik! :)

Tudom, és nem gáz a rövid, egyáltalán, mert szép kis arcú lánykáról van szó, de azért nem vágatnám le ilyenre, ha megnő majd Neki :)

2016. febr. 13. 00:11
 8/21 anonim ***** válasza:

szerintem is, ha ilyenre képes az anyós(homlokegyenest menni a gyermeknél az anyja szava ellen és nem is kis horderejű dologban), akkor nagyon sok minden másra is képes...


vigasztalásul, a gyerekeknek gyorsan nő a hajuk(mármint gyerekszemmel nézve, hipp hopp már megint hosszú lett, ugyanis számukra még annyi minden van a világban, hogy a hajnövekedés is repül mint az idő:)

2016. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Ugyan mar, még csak 2,5 éves. Iskolás koraig kétszer leer majd a fenékig. Szerintem csak te reagálod ezt túl. Mar nem az anyós részére gondolok, hanem hogy ennyire siratod a hosszu hajat. Olyan picike még hogy pár hét es elfelejti hogy volt neki hosszabb haja is, persze csak akkor ha te nem szomorkodsz rajta egyfolytában, hanem dicséred hogy milyen csini most az új csatokkal a hajába.
2016. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

Le fog érni, akár 3szor is, viszont most is szép kis haja volt/van. Nem azzal van a gond, hogy levágta, mert vannak aranyos kis rövid hajak, de ahogyan azt tette, össze-vissza grincsolva, egyenletlen frufruval, igen lehet hogy TÚLREAGÁLTAM, de szerintem más kislány gyermekes anyuka is így tett volna/tenne, ha meglátja úgy a lányát.

Nem bántom, és nem siratom előtte a kis hajacskáját, de ezt le is írtam már! De szerintem tök normális, hogy mérges vagyok, hogy a lányomnak szanaszét vágott hajjal kell járnia-kelnie, holott lehetne akár rövidben is aranyos kis frizkója, és ne legyünk álszentek, vannak azok a frizurák amikre azt mondja az ember, hogy: "Na nemáár." Na ez pont az..Ettől még nem leszek rossz anya, csupán nem vagyok álszent. Igen. Rossz lett a haja. Nagyon. De attól még mint írtam ugyanúgy bánunk vele, nem éreztetjük várjuk annak a bizonyos Időnek a múlását, de hogy újra és újra ismételjem magamat, ez az alap és ez a normális!!!

2016. febr. 13. 00:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!