Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor gyereket akartatok,...

Amikor gyereket akartatok, vagy vállaltok, sosem féltetek attól, hogy mi lesz ha mondjuk még gyermekkorában elvesztitek? Hogy tönkreteszi vagy megpecsételi az egész hátralevő életet? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
gyermek, halál

2016. febr. 13. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Szerintem ha valaki gyereket vállal, az úgy gondolkodik, hogy reméli, sőt biztos benne, hogy az ő gyermeke nem lesz beteg, nem fog idejekorán elhunyni. Nem is tudom hogy lehet gyermeket vállalni, ha folyton ettől retteg valaki.
2016. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ez a nagy dilemma...
2016. febr. 13. 13:57
 3/15 A kérdező kommentje:

A betegség még egy dolog, mert arra ugye vannak szűrővizsgálatok, van egy összeférhetőségi vizsgálat is, szóval lehet vele valamennyire tervezni ha nem is 100% ra.


De mi van az ilyen ostoba hülyeségekkel, amikor úgy hal meg gyerek, hogy hirtelen halál, vagy megfullad álmában, vagy legyen bármilyen banális baleset.

2016. febr. 13. 14:00
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem szabad ilyenre gondolni! Nem, én nem tartottam ettől.

Nagyon sok dolog kivédhető és persze van, ami nem de ezek ritka esetek. Nagy eséllyel nem lesz semmi baj.

2016. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Tehát még nem vagy kismama, de játszol a gyermekvállalás gondolatával? Ha kismama leszel, hidd el, hogy máshogy fogod érezni ezeket a dolgokat. Abban a hormonfelhőben eszedbe sem fog jutni ilyen dolog. De azért a babák jól kivannak ám találva. :) Lehet venni légzésfigyelőt, jelez ha baj van. Elvégzel hozzá egy tanfolyamot, hogy tudd mit tegyél, ha ne adj Isten megtörténne.
2016. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én gondoltam (gondolok), de nem úgy, hogy "tönkreteszi az életemet, ha...".

Őt féltem, őérte aggódok. Nem akarom, hogy beteg legyen, hogy fájjon, hogy szenvedjen. Azt akarom, hogy tartalmas, boldog élete legyen, ne kelljen idejekorán távoznia.

De szerintem ezzel mindenki így van.

Ugyanakkor az, hogy esetleg előbb hal meg, mint mi, nem ijesztett el attól, hogy gyermeket vállaljunk.

2016. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Engem ijesztgettek, mg ma is teszik.


Egészséges a baba, valahogy nincs bennem, hogy baja eshet.


Hirtelen csecsemőhalált meg nem lehet kivédeni, esetleg azzal lehet kisebbíteni (talán) az esélyét, hogy nem túlzott melegben altatod a gyermeket. Mert állítólag a magas hőfokban altatás előidézheti jobban...

2016. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem lehetek sosem kismama.


max kispapa ...


:D

2016. febr. 13. 14:34
 9/15 anonim ***** válasza:
De. Bár én csak nemrég tudtam meg, hogy ennek van neve is: gyermekágyi szorongás. Én pl rettegtem, hogy kiesik a gyerek az ablakon. Nem volt reális félelem, de akkor is iszonyú érzés volt.
2016. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-es, 4-es vagyok, nem csak a bölcsőhalál veszélyes babák/kisgyermekek körében és direkt írtam, hogy persze nem lehet mindent kivédeni. De sokmindent igen.
2016. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!