Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az anyának meg az apának...

Ha az anyának meg az apának is nagy orra van akkor a gyereknek is az lesz?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk, de félek, hogy szegényt ez miatt majd csúfolni fogják, engem is sokan csúfoltak az iskolában.

2016. febr. 19. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Elöször is a gyerek nemcsak a szüleitöl örököl tulajdonságokat, hanem az összes ösétöl, és hacsak nem volt mindenki nagy orrú, akkor lehet kicsi is neki.


Másodszor ha téged ennyire zavar, akkor miért nem választottál olyan párt, aki megfelel az elképzeléseidnek?

2016. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik, hogy csúfolnak-e valakit. Aki mulyább, nem tudja megvédeni magát és ez sugárzik róla, azon fogást találnak. Ha kell, átkeresztelik, kiforgatják a vezetéknevét, stb.


A férjemnek akkora az orra, mint a bazilika kilincs, mégse csúfolták. Vagány, népszerű gyerek volt, így rajta nem kerestek fogást.

Ugyanez igaz arra, amikor itt sjanálkoznak, hogy egy-egy keresztnév miatt csúfolni fogják a gyereket. Ha csúfolni akarják, akkor bármilyen keresztnévre ki tudnak találni valamit.

2016. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A csúfolóknak mondja azt, hogy "antiszemiták vagytok", és probléma megoldva :)
2016. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, de nem lehet biztosra mondani. De szerintem sokkal rosszabb "szépséghibák" is vannak, mint egy nagyobbacska orr. Én sok olyan embert ismerek, akinek nem éppen pici az orra, de tök jól megtanulták "viselni". Egyébként meg az iskolában mindenkit csúfolna, akit lehet, akár van rá ok, akár nincs. Ha nem az orra miatt, akkor a neve miatt, foga miatt, magassága miatt, vagy bármi miatt, találnak rá okot a gyerekek. Aztán van, aki hagyja magát, és van, aki nem. Van, aki olyan egyéniség, hogy a többinek eszébe sem jut csúfolni, pedig két méteres az orra, kapafoga van, szeplős és eláll a füle, a másik meg angyali arcú, szabályos, szépséges, mégis ő lesz a Balfék-Pista, mert csak.
2016. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Egyáltalán nem biztos, az én fiam a nagymamára és a dédire hasonlít. Nem sok vonását örökölte tőlünk.


2. Ha nem az orra miatt csúfolnak valakit, találhatnak rajta még vagy ezer más dolgot. Ne vetítsd ki a saját problémádat a gyerekedre, inkább arra tanítsd meg, hogy kezelje az ilyen helyzeteket.

2016. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerkőcnek eláll a füle. Nem vészes, olyan kis manós, amúgy szupercuki a pofija. Nekem mindegy, két feje is lehetne, akkor is szeretném legalább ennyire, de hogy ez tartson vissza a gyerekvállalástól.... Majd megcsináltatjuk/megcsináltatja ha akarja, nem olyan sok pénz
2016. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 2. válaszolóval, nem ettől függ, csúfolni fogják-e vagy sem. Öcsémnek is „bazilikakilincs-méretű” orra van, sőt, még dadog is időnként, és sosem bántották, a suli egyik legnépszerűbb gyereke volt.


Hozzáteszem, némileg megértelek, mivel én is utáltam a „karakteres” orromat kamaszkoroban (holott sosem szólt be érte senki), irigyeltem a kis pisze lányokat nagyon. Aztán „összeszoktunk” idővel.

Szerintem jobb lenne, ha te is elfogadnád magad, mert a parádat rá fogod ragasztani a gyerekedre – bármilyen orra is lesz.


Egyébként meg, ha annyira borzalmasnak érzed a saját orrod (és ha a gyereked majd a magáét annak érzi), akkor valóban meg lehet műttetni.

2016. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, nekem meg hatalmas orrlyukaim vannak és jó húsos orrom ( úgy néz ki, mint egy körte), nem is voltam vagány csaj a suliban, de nem csúfoltak érte, illetve, ha megpróbálkozott vele valaki, azt általában úgy meg tudtam alázni szóban, hogy utána ilyen nem fordult többet elő.
2016. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!