Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyerekek sokféle szót mondott, de azt, hogy "anya" azt nem?

Figyelt kérdés

2 éves, én vagyok vele itthon, nagyon rosszul esik, hogy mindenféle szót mond de anya azt nem. Úgy szól nekem, hogy haho... Állandóan kiabálja, hogy apa. Ráadásul nehéz szót is Félig kimond.

Hiába mondom neki, hogy anya és nem haho de csak ezt hajtogatja és addig amíg oda nem figyelek.


2016. febr. 25. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az apja hogyan szólít téged?
2016. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem sokáig a keresztnevemen szólított (könnyen kiejthető, rövid név), az apja korán apu, papu, papa lett. Az utóbbi hetekben kezd nyanyának hívni. Lassan beérik :)


Az apját azért nem hívja a keresztnevén, mert nehéz kiejteni a Z kezdőhang miatt.

2016. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam most 21 hónapos. Mindenkit szólít rendesen, mama, papa, apa, még a kutyánkat is / Nelli/ hónapok óta, csak engem nem. Egy darabig "annny" voltam. Azután hirtelen "dedeeee" lettem ami nála a gyere. Most pár napja " ava" vagyok :-)
2016. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Gondold át, honnan jöhetett a „hahó”. (Van, hogy ti is mondjátok neki, akár a neve mellett? Valahol hallhatta, és kedves megszólításnak tarthatja?…)


2. Ne csinálj ebből hiúsági kérdést, te vagy az anyja, téged szeret a világon a legjobban. Ezt mantrázd maganak, mert sok olyan szituáció lesz még, amikor majd feltehed magadnak a kérdést, hogy „másnak igen, nekem bezzeg miért nem csinálja meg?”


3. Sok esetben szembesülsz majd a problémával, hogy ha valamire minél jobban rágörcsölsz, a gyereked annál inkább nem akarja csinálni. Lazulj el!

2016. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ez vigasztal én még egyetlen puszit sem kaptam a 20 hónapos kislányomtól. Mindenki kap, még a szomszéd is, a boltban a pénztáros nénikek is puszit dob, én nem kapok.

Nem gondolom, hogy ebből gondot szabad csinálni!

2016. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jaj nem csinálok gondot, néha kijavítom, hogy anya nem haho. Nem szidom vagy akármi miatta, eszembe se jutott, csak tényleg néha olyan rosszul esik mikor egy olyan személy akinek Kr-el kezdőik a neve is szépen kimond és szól, nekem meg nem.


Igen, néha mondjuk neki, hogy haho ha nagyon nem figyel. De ezt másnak is mondja ha mikor megszólítja és nem figyel rá.

2016. febr. 25. 13:48
 7/8 A kérdező kommentje:
Apuka: Ha megkéri, hogy hozzon nekem vmit akkor anya, de ha csak beszélgetünk vagy csak megszólít akkor szívem vagy épp vmi ilyesmi.
2016. febr. 25. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokáig csak "a" voltam :)Férjem fönökének mondta, hogy "Béja bácsi" de én még mindig "a" voltam, kb.2 évesen mondta elöször, hogy anya :) majdnem elsirtam magam
2016. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!