Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évet maradtál otthon a...

Hány évet maradtál otthon a gyerekkel szülés után egyhuzamban?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ha jöttek kistesók is, mennyi ideig babáztál otthon? Nem volt furcsa visszamenni dolgozni felnőttek közé?

2016. febr. 28. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
11. éve vagyok itthon :/. Nem nagyon szeretem az embereket, aggódom is hogy mi lesz ha vissza kell mennem.
2016. febr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

nekem első baba lesz, és utána megyek vissza dolgozni (többet nem tervezünk már), de a nővérem esetét el tudom mesélni. Szült babát, 2 évig otthon maradt vele, de tartotta a kapcsolatot a munkahellyel. Bejárt néha, eljárt a fontosabb meetingekre, rendezvényekre (igazgatói értekezlet, karácsony).


Aztán, visszament dolgozni, 1 év után ismét eljött GYED-re és most, a kisebb gyerek 2 éves korában ment vissza dolgozni ismét, most már végleg.


Ő már szomjazta az embereket, a társaságot. Azóta teljesen más vele beszélgetni is, mióta felnőttek között mozog. Szerintem ne félj tőle! Te is kinyílsz majd megint, ha visszamégy dolgozni, észre se fogod venni!:)

2016. febr. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

1. évnél visszamentem (3 hónapos terhesen), dolgoztam 6 hónapot a szülésig.

Most 8 hónapos lesz a kisebb, amikor visszamegyek.


(Ha nem kapnak bölcsit, a kisebb 1-1,5 éves koráig kértem itthonról dolgozásra türelmi időt, utána magánbölcsivel kell megoldanom mind a kettőjüket majs.

Ha jön közben 3. akkor is így csinálom majd. Segítségem nincs.)

2016. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Az elsővel 2 évet voltam itthon. nem volt furcsa, amíg itthon voltam addig is tartottam a kapcsolatot a barátnőimmel, kollégáimmal, voltam eleget felnőttek között :-)


Most úgy tervezzük, hogy 3 évet maradok itthon. Ha minden jól megy, amikor a kicsi 2 lesz tudunk költözni, a nagy kezdi az iskolát, könnyebb lesz ha nem dolgozok. De majd kiderül.

2016. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Elso ket gyerekkel 6 evet majd a harmadikkal 3 evet szal kihasznaltam a max idot :-) jo az teny h mindig volt valamilyen munkam meg mellette amit vagy otthonrol vagy alkalmi jelleggel 1-2 napig tartott szal nem volt nagy kieses h gyest kaptam

Most a gyet mellet 6 oraban dolgozom teljesen jo igy mindenre van eleg idom a penz ugyan annyi mintha 8 ban dolgoznek nekunk ez igy tokeletes ...

2016. febr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Elöször 2 évet fiaimal,utána sokáig dolgoztam mikor kislányom megszületet vele 1,5 évet.voltam itthon .
2016. febr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
3 évet voltam itthon.
2016. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

A naggyal két évet voltam itthon, utána egyetemre jártam nappalin, aztán dolgozni. Nem volt furcsa, én valahol vártam is, hogy emberek, felnőttek között legyek a nap egy részében. Persze, hiányzott a gyerek, de mivel jókedvvel ment bölcsibe, nekem sem volt emiatt kellemetlen érzésem.

Közte, meg a kistesója között nyolc év van, viszont szeretnénk harmadik gyereket is, kettejük között már nem mennék vissza dolgozni, úgyhogy előreláthatóan 4-5 évet leszek itthon.

2016. febr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Az elsővel 4 évet(nem járt kiscsoportba).Aztán eltelt jó pár év,a 2.-al a terhességet végig dolgoztam.Amikor 4 éves múlt megszületett a 3. gyerek.A középső most lesz 8 éves,de még mindig itthon vagyok(fizetést kapok,mert az én papírjaimon nyugszik a cég,de nem járok be,max. ügyeket intézek(bank,posta,stb.)
2016. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

5 évet, a kicsi 2 éves korában mentem vissza.

A 2 gyerek között is mentem volna, de pont akkor nem volt helyem, így terhesség alatt végig táppénzen voltam.

Nekem már nagyon hiányzott a meló, a pörgés, mert nagyon monotonnak éreztem itthon a napokat, a végére már befordultam. Ill. anyagilag is sokkal jobb azóta.

A gyerekek szeretik a közösséget, én a munkámat, akkor minek áldozzam fel magam értük???

2016. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!