Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki olyan helyzetb...

Volt már valaki olyan helyzetben, mint én?

Figyelt kérdés

Párommal úgy döntöttünk, hogy 5 év együttlét után kisbabát szeretnénk. Január 16-án vettem be az utolsó fogamzásgátló tablettát (Jangee 3mg/0,02mg). Ezután 20-án meg is jött a menstruációm, ami 24-ig tartott (soha nem szoktam görcsölni, kevés a menstruációm mennyisége). Ezután ha 28 napos ciklussal számolom, január 29-től, február 4-ig volt a termékeny időszakom - 3-án a peteérésem. (ebben az időszakban intenzíven próbálkoztunk is) Február 17-én kellett volna megjönnie a menzeszemnek (ekkor esténként görcsölgettem és fájtak a mellbimbóim- azt gondolván, hogy másnapra meg fog jönni, de a mai napig még nem jelentkezett. A mai reggeli első pisiből túl vagyok egy negatív teszten is.

Szerintetek a fogamzásgátló tabletta abbahagyása zavart be ennyire? Mikor forduljak ezzel a problémával orvoshoz?


2016. márc. 1. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adsz egy kis időt magatoknak? Nem kell rögtön orvoshoz menni.
2016. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

1 hónap után mit vársz? Nem is értem a kérdésedet. Az egy dolog, hogy esetleg időbe telik, hogy a szervezeted helyreálljon, de még a többi is..


A nővérem nem szedett gyógyszert, gumival védekeztek és mikor gyereket akartak, akkor az 5. hónapban fogant meg. Nyilván ő is tudta, hogy elvileg mikor kéne lennie a termékeny időnek, mégsem esett pánikba csak mert az első alkalommal nem jött össze.


Meg sem fordult a fejedben, hogy esetleg ez nem egy csettintésre működik?!

Sose értettem az ilyen embereket, mint te..

2016. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg honnan tudod, hogy a ciklusod 28 nap? Korábban az volt..aztán x évig szedted a gyógyszert, simán elképzelhető, hogy megváltozott és már nem 28 nap, hanem 31.. vagy 24..
2016. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függően, hogy mennyi ideig szedted a fog.gátlót, lehet hónapok kellenek, mire rendes peteérésed és ciklusod lesz. Keveseknek adódik meg, hogy a gyógyszer abbahagyása után mindjárt beáll a ciklus.


Nem mennék orvoshoz a helyedben.

2016. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy év múlva sem leszel terhes, akkor már indokolt lesz az orvos.
2016. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2.válaszoló.. én meg sose értettem az olyan rosszindulatú embereket meg hozzászólásokat mint te..

nem arra voltam kíváncsi hogy a nővéredéknél mikor jött össze a baba, hanem arra, hogy más is volt-e olyan helyzetben, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után nem jött meg neki, vagy esetleg késett-e, és ha igen, mennyit?

2016. márc. 1. 11:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb tesztelsz egyet 1-2 hét múlva is. De tényleg teljesen felesleges ez a rágörcsölés és türelmetlenség.
2016. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem konkrétan 8 hónapig nem volt a gyógyszer abbahagyása után menzeszem.
2016. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8.válaszoló. És nem fordultál orvoshoz? Vagy türelmes voltál és kivártad, hogy megjöjjön?
2016. márc. 1. 11:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9 évig szedtem a gyógyszert. tudtam, hogy kell neki idő. a doki (már amikor abbahagytam) mondta, hogy lehet akár 1 év is, mire rendbe jön a ciklus. szóval nem rohantam hozzá. csak bő 1 év után, hogy még mindig rendszertelen.
2016. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!