Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikorra kell összerakni a...

Mikorra kell összerakni a kórházi csomagot? 36. héten már későn van?

Figyelt kérdés
Most vagyok 34 hetes. Felújítjuk a házat, időben elkezdtük, de megcsúsztak a mesterek, még 2 hét mire kész lesz. A babaruhák megvannak, mosni-vasalni kell még, magamnak viszont eddig csak hálóinget vettem a kórházba. A listát sem találom, talán a festés miatt letakart szekrények valamelyikében maradt. Mi lesz, ha kicsit korábban jön a pici és nekem nincs semmim összerakva?
2016. márc. 2. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bőven elég, ha a 36. héten készíted össze. Addig is gondold át, hogy mit szeretnél vinni, keress neten másik listát, és ahogy lesz lehetőséged, már csak be kell pakolni a bőröndbe. Ne aggódj, nem vagy elkésve! :)
2016. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam, mint te. Csak mi lakást adtunk el, néztünk is párat és vettünk is újat, egyetlen szerencse volt, hogy ügynökkel, így 2 hét alatt a-z-ig mindent lezavartunk. Közben intéztem banki ügyeket, és még dolgoztam is aktívan. Közben a férjem nevet változtatott, így azután is járkáltunk (új házassági anyakönyvi, anyakönyvi bejegyzés, KIM engedélyek, stb.)


A kórházi csomag meg sehol se volt még...a 34. héten.


36. héten pakoltuk össze a kórházi csomagunkat, nálunk a férjemnek is vinni kell cuccokat, mert benn lesz velünk. Így ezernyi dolgot szedtünk össze és dobáltunk be egy bőröndbe, aztán rendbe raktuk, megmutattuk a védőnőnek is.:)


Annyit tanácsolok, hogy ha van egy polcod, oda pakolj be mindent, ami eszedbe jut. és ha hamarabb szülnél, a férjed csak besöpri vagy te, és mehettek is.:)


Ha segít, ez volt a kérdésem, ahol az emberek véleményezték a kórházi csomagunkat, ha veled nem lesz benn a férjed, értelemszerűen vedd ki a rá vonatkozó dolgokat, hátha segít az elvesztett listádat pótolni.:) meg nyilván pótold ki azokkal, amikről írom, hogy adja a kórház, ha nálatok nem adná: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


38hkm (hétfőn lesz a szülésem)

2016. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Mi lesz, ha kicsit korábban jön a pici és nekem nincs semmim összerakva?"


Akkor bemész szülni, a férjed meg majd utána beviszi,ami kell.

Nem fogják visszatartani a kórházban a gyereket csak mert anyukának nincs kórházi csomagja...

2016. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A 35-36. héten elég készen lenni mindennel,van aki az utolsó pillanatra hagyja! Mi 2 héttel előtte festettünk ki,mint ahogy született,bár nekem akkorra már minden megvolt! :)

A neten szuper listák vannak fennt. :)


Ami eszembe jut hirtelen.....Neked: hálóing,köntös,2 fajta papucs,bugyi,zokni

Wc papír,betét,nedves wc papír,papír wc ülőke, pipere(tusfürdő,fogkefe,fogkrém,sampon,golyós dezodor,fésű,hajgumi stb.),törülközők

Innivaló,kanál,pohár

Iratok (kórházi leletek,kiskönyv,taj kártya,házassági anyakönyvi kivonat)

Telefontöltő,telefon,fényképező

Picinek, ha nem adna a kórház,popsikrém,törlőkendő,pelenka,ruha(body és rugi)

Darabszámot nem irtam,mindenből annyit rakj amennyire szerinted azükséged lesz!

Könnyű szülést!

2016. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát mivel még nem jött a baba nem késő de minnél előbb fogj neki nekem 28 héten be volt már pakolva sosem tudhatod nem e történik valami de a női orvos is 30 hét körülit ajánlotta kicsit kellemetlen ha rád jön és semmit nincsen bekészítve se neked se a kicsinek .Szerintem ne várd meg a 36 hétet kicsit felelőtlen meg bizonytalan
2016. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

35 hetesen vettem meg mindent az már egy kicsit bosszantott addig, hogy sehol semmi. Viszont bepakolni 37 hetesen pakoltam össze.

Amikor beindult a szülés 39+5 hetesen fél napom lett volna még rá egyébként nagyon lassan indult a szülés. Persze nem minden szülés indul ilyen lassan de gyakran van idő még akkor is.

2016. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35 hetes korra lett teljesen kész a csomag, de addig is egy helyen gyűjtöttem, amit épp vettem, vagy eszembe jutott.
2016. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szerintem ne várd meg a 36 hétet kicsit felelőtlen meg bizonytalan"


Felelőtlen meg bizonytalan???

Inkább OPTIMISTA, hogy nem lesz koraszülött a gyereke. Ha nincs probléma, ráutaló jel, akkor elég a 37. hétre, onnantól bármikor kijöhet éretten, egészségesen.

2016. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kórházi csomag meg szülőszobai csomag nélkül is megszületik, amúgy...


Ha indulni kell, fogsz egy táskát és bepakolod a legszükségesebbeket, semmi nem történik ha mondjuk bontott tusfürdőt viszel magaddal bontatlan helyett :)


Én ha jól emlékszem kiírás előtti héten pakoltam össze,

2016. márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnél 33. Héten össze voltam pakolva. Az első 38. Héten született. A második 35. Héten. Most is így tervezem hogy 33. Hét körül összeszedem a dolgokat.
2016. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!