Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tovább tanulással kapcsolatban...

Tovább tanulással kapcsolatban szívesen fogadnék véleményeket, tanácsokat. Diplomás ápolónak tanulok, egy év múlva végzek. Szakmabeliek véleményét szívesen fogadom. Többi lent?

Figyelt kérdés
Diplomás ápolónak tanulok, de mindenképp szeretnék tovább tanulni. Ami szóba jött eddig, a műtős nővér, a szülésznő, illetve az orvoslátogató. Utóbbiról olyan infokat kaptam, hogy egész jól fizet, céges autó, céges telefon, rugalmas munkaidő és megerőltetőnek se tűnik. Első kettőt pedig nagyobb felelősségnek, feladatnak találom, mint a sima ápolót, ezért érdekelnének. Ha bárkinek van valami infoja, keresetről vagy akármiről, esetleg valamelyik szakmában dolgozik, örömmel venném a véleményét! Köszi:)

2016. márc. 4. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ,hogy mit szeretnél csinálni.A szülésznő nagyon szép szakma,sokat segíthetsz az anyáknak,a műtősnő is jó szakma,hiszen az orvosok is meg vannak lőve segítség nélkül,szóval nagyon hasznos munkát végeznek.De mindkettő fárasztó fizikailag/lelkileg.

Az orvoslátogató azon a szinten van,mint a többi ügynök.Szerintem nagyon undorító munka,és csak bizonyos embereknek(akik se jó modort nem tanulta,se empátiát/tiszteletet nem éreznek)való,viszont sokat keresel,kapsz kocsit,nincs felelősség és jól keresel.

Az tőled függ,hogy melyik szakmához van gyomrod.

2016. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En diplomas apolo vagyok , 2005 ben vegeztem, utana ha nem jottem volna kulfoldre elvegeztem volna az 1.5 eves egyetemi apolo kepzest levelezon, es tanitottam volna.


Mihez van kedved,

Az orvoslatogato egy ugynok, ha jo a beszeloked probald ki, jo a fizu es te osztod be az idod.


Mint irtam, en kulfoldre jottem, es itt specializalodtsm mutos novernek

Es nagyon szeretem :)

2016. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ápolóként azt mondom menj tovább más területre! A műtősnő jó de ha pénzt is akarsz keresni akkor szülésznőnek menj.Nem leszel milliomos de àpolónàl többet fogsz kapni (persze nem kezdetben),de sok szülő meghálálja a szülésznőknek is bár közel sem úgy mint egy orvosnak azért...

Gyógyszerügynök.Jól fizet,sok a plusz juttatás (telefon,céges autó stb),de arra születni kell!Kell a határozott fellépés,duma,bizonyos szintű pofatlanság is.Ügynöki munka...

Èn is szerettem a szakmám és tudom mekkora szarban van az egészségügy.Én nem választanám ezt még egyszer..kikészülsz ráadásul vicc de nem leszel sokkal előrébb csak mert diplomás leszel...te döntésed.... ;)

2016. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy fura a kérdésed.

Az, aki diplomás ápolónak tanul, szerintem illene, hogy tisztában legyen azzal, hogy a szülésznő szülésznő képzésre jár...

Arról nem is beszélve, hogy nem lehet összehasonlítani egy műtősnő és egy ápolónő felelősségét.

2016. márc. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó. Hát nem mondod komolyan, hogy a szülésznő szülésznő képzésre jár? Kösz a felvilágosítást, de nem erre vagyok kiváncsi. Nyilván meg van az oka, hogy miért végzem el előtte az ápolót, én szülésznőre akartam menni, de az iskolában illetve a kórházban is, sokan akik ebben dolgoznak mondták, hogy nehéz vele elhelyezkedni, plusz ismerettségben is épp kirúgtak egy szülésznő ismerőst, mondván kettejükből csak az egyikre van már szükség...és ha nem vesznek fel sehova, ápolóként csak segédápolói posztban vennének fel. Így a diplomás ápolót egy B tervnek szántam, tehát több lábon állok. Többieknek köszi a választ!
2016. márc. 5. 08:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Ápoló meg műtősnő felelősségének az összahasonlítását meg nem tudom hogy kavartad ide, mivel épp azt írtam hogy a szülésznőt és a műtősnőt nagyobb felelősségnek tartom, és épp ezért vonzanak!
2016. márc. 5. 08:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Ápoló meg műtősnő felelősségének az összahasonlítását meg nem tudom hogy kavartad ide, mivel épp azt írtam hogy a szülésznőt és a műtősnőt nagyobb felelősségnek tartom


Ha azt mondod, ezek nagyobb felelősséggel járnak, mint az ápoló, akkor az a mint az ápoló összehasonlítást jelent. Összeméred ezt a kettőt az ápolóval.

Nálunk diplomásként esélytelen lennél a műtőben, nem szeretik a túlképzetteket. Okj ápoló, osztályos munka mellett műtős szakasszisztensi, aztán esetleg, ha kihal valaki, mehetsz műtősnőnek.

Szülésznőként nem igaz, hogy csak segédápoló lehetsz.

2016. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez itt már értelmezési probléma. Nyilván összemérem, ez volt a kérdésemben is világosan leírva. Erre jött ez a válasz: "Arról nem is beszélve, hogy nem lehet összehasonlítani egy műtősnő és egy ápolónő felelősségét." Épp ezt írtam én is, hogy nem lehet összehasonlítani, tehát egyáltalán nem értem ennek a mondatnak mi célja volt, vagy ezzel mibe akartál belekötni. De ne is akadjunk fenn ezen, más biztos megértette mit akarok vele mondani. Azzal kapcsolatban meg, hogy ha szülésznőként nem tudsz elhelyezkedni csak segédápolóként vesznek fel, biztosan félre van informálva egy egész szak, a tanárok, és a kórházból kiérkező oktatók, majd akkor felvilágosítom őket :)
2016. márc. 5. 13:26
 9/10 A kérdező kommentje:
De hogy biztosra menjünk, személyesen az osztályvezető főorvos és egy szülésznőnek tanuló lány is ezen a véleményen vannak. Azért mindenki nem lehet hülye...:
2016. márc. 5. 13:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Ők azok, akiket most így hirtelen meg tudtam kérdezni..
2016. márc. 5. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!