Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit reagálhattam volna, ha...

Mit reagálhattam volna, ha kiskamasz fiam ma azt mondta "Anya! Lógnak a melleid, plasztika kellene! "?

Figyelt kérdés

Hirtelen azt se tudtam mit mondjak erre.

Hálóingben voltam, a 40- es éveim elején járok.

Fiammal nagyon jó a kapcsolatunk.


2016. márc. 4. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Mit takar a kiskamasz,hány éves? Szerintem ha én ilyet mondtam volna anyámnak lecsapott volna!

Mondani kellett volna rá hogy miatta ilyen ugyanis a terhesség és a szoptatás megviselte,de te ezt nem bánod 😉

De valószínűleg én se tudtam volna reagálni rá

2016. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Kellemetlen szitu, de úgy biztos nem reagálnék, amit 1es írt.

Talán a legjobb kicsit poénos hangnemet megütni, de úgy h érezze, nem esett jól neked.

Kicsit mosolyogva (nyilván erőltetett 😊): "Milyen kis kedves vagy. Tudod mit? Ha osszeszeded rá a pénzt, megfontolom. "

2016. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

10 éves lesz.

Bevallotta, hogy a tv- ben látott ilyen műsort ahol plasztikai műtéteket csináltak a TLC- n, onnan jött az ötlete, hogy nekem is javasolja.

Valószínű akkor nézte a szobájában mikor mi azt hittük már alszik.

2016. márc. 4. 22:06
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Mondd meg neki, hogy Köszönöd szépen, de te így szereted a tested ahogy van.
2016. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pont ezt írtam volna hogy túl sokat tv-zel csak ennyit reagáltam volna.mert persze hogy tuti nem a melleim jutnának magától eszébe.

De látom már ott is van magyarázatban.még jó, hogy nem a rákkal jött..:D

2016. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Különösebben nem reagálnék semmit. Egy téma felkeltette az érdeklődését, korából adódóan hülyén fejezte ki magát, ennyi.

Egy kiskamasz, pláne az anyjára nézve teljesen máshogy érti, mint egy felnőtt férfi. Utóbbi szájából már más jelentése lenne.


A fiad fejében annyi volt, hogy létezik ilyen eljárás, általában idősebb (ő szemszögéből!) nők veszik igénybe. Te voltál az első idősebb nő, aki szembejött vele, ennyi. Ha a 80 éves nagymamája kerül elé, neki ajánlgatta volna.



Cseppet vonatkozó sztori: anyukám 70 éves, jó karban van, de azért neki se ott vannak már a mellei, ahol 20 évesen. A két éves lányom főleg engem látott ruha nélkül, illetve a huszonéves bölcsődei gondozónőjét látta egyszer átöltözni.

Anyukámnak rábökött a mellére, hogy az micsoda. Ő mondta, hogy cici. A lányom rázta a fejét és jó egy arasszal feljebb böködte a mellkasát és ismételgette, hogy "cici". Szerinte ott a helye, mert eddig ott látta. Kétlem, hogy sértegetni akarta vele a nagymamáját :)

2016. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék,nem azt mondtam hogy verje meg!

Azért ennek az álapotnak a kialakulásában nagy szerepe van a szoptatásnak és a terhességnek.....tehát nem hazudna a gyerekének evvel a mondattal.

1es voltam

2016. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Simán közöltem volna vele, hogy igen, én is gondoltam rá, de kicsit drága a műtét. De ha önként és dalolva lemond a következő 4 év zsebpénzéről, nem kér új telefont, új kütyüt és nem szól, ha ezek után noname ruhákat kap csak, abból is keveset, akkor örömest megcsináltatom.
2016. márc. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le vele beszélgetni, hogy milyen változásokon esik át az emberek teste életük során.


Most még csak gyerek, de már úgy látja, hogy egy nőnek "illik plasztikáztatni", ha nem felel meg a tévében látott ideáloknak.

Később ez a párkapcsolataira is kihatással lesz, olvasgass csak itt a gyk-n. (Én ronda és kövér vagyok, de attól még lehet szép barátnőm? Sajnos másra nem áll fel...)


Elmondod neki, hogy ez így teljesen normális és természetes, és aki szeret, az ezzel együtt elfogad. Meg hogy minden nő más, van ducibb, vékonyabb, idősebb, fiatalabb, kis mell, nagy mell, (a puncikat később is ráértek bővebben megtárgyalni. :D ), és ez mind úgy jó, ahogy van.

Illetve az ilyen műtét elsősorban annak megoldás, akinek a lelke lóg: nincs kibékülve magával. A műtét drága, fájdalmas, és nem végleges az eredménye, mégis sokan bevállalják, hogy mások szépnek lássák őket.


Tudod, a szokásos "egészséges önbizalom, mindenki szép, és te is így vagy tökéletes" nagyháromszög. :D


Egy fokkal jobb, mint amikor nekem terhesen a rokon 10 éves fia szólt be, hogy jó lenne ha lefogynék...

De ideje megtanulnia, hogy ez így normális és természetes, másrészt sem neki, sem másnak nincs joga beleszólni, ki hogy nézzen ki. Neki nincs más dolga, mint elfogadni.

2016. márc. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nevettem volna, azt hiszem :) Illetve lehet, tetem volna célzást arra, hogy neki meg a fejében van valami gond, de sajnos azon nem tudnak az orvosok segíteni.

10évesen már veszi a lapot :)

2016. márc. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!