Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért irigy az átlagos szülő...

Miért irigy az átlagos szülő a gazdag szülőre?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 09:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok irigy, viszont gusztustalannak tartom, amikor nagyképűen kiosztja a nála szegényebbet, hogy felelőtlenség vállalni neki több gyereket.
2016. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Mert emberből van, és szeretné, ha ő is megtehetne olyan dolgokat, amiket a másik.


Egyébként sokszor azt látom, hogy az "átlagos" szülő minden olyan megjegyzését, ami nem hízelgő rá nézve, irigységnek nevez a "gazdag".


És eléggé bicskanyitogató tud lenni a kérkedés is...

2016. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
2. vagyok, egyébként meg jó nagy általánosítás ez az egész kérdés.
2016. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Ez így hülye kérdés, nem lehet megválaszolni úgy hogy nincs konkrét szituáció.
2016. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Ennek két oldala van,szerintem nem lehet mindenkit egy kalap alá venni,vannak kérkedő,nagyképű pénzesek,akik kiosztják a náluk kevesebb pénzzel rendelkezőt,miért vállal gyereket stb. De vannak az átlagos keresetűek között is aki irigy,és mindennek elmondja a gazdagabbat,rosszindulatú közben a gazdag egy jóindulatú,kedves ember aki mindenkinek segít. Ilyen és olyan ember is van,nem pénz függő.
2016. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

"Mert emberből van, és szeretné, ha ő is megtehetne olyan dolgokat, amiket a másik. "


Ott a pont!

2016. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

Na vajon miért? Elmondom mit irigyelek a nálam gazdagabb szülőktől: csodás helyekre utazhatnak el, akár 2x is egy évben. A boltban gyakorlatilag bármit megvehetnek, nem kell azon filózni megvegyuk e a 10 fttal drágább rizst? A gazdag anyuka magánklinikán szül és egyedül ő használja a mosdót, vmint emberszámba veszik. A gazdag szülők partyt rendezhetnek minden hónapban, ahol mki jól lakik és tök jó mulatság. A gazdag gyerekeik pedig bárhová eljuthatnak, bárhol tanulhatnak, illetve kedvük szerint lépecolhatnak a nagyvilágban, hisz van rá keret. Na és a gazdag szülőknek van egy bazinagy és baziszép háza, a garázsban minimum 3 autó.

Most kérdem én, rossz lennék, amiért ezeket Irigylem? Egyszerűen én is vágyok a nyugodt, gondtalan életre.

2016. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
Én pl. egyáltalán nem vagyok irigy. Átlagosan élünk. Egyáltalán nem érdekel, ki hol nyaral, pedig én sem voltam 20 éve külföldön:) És még wellness-elni sem járunk.
2016. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem a 7-es válaszoló éppen egy gazdag aki lenézi a szegényeket. :)


Abszolút nem vagyok irígy! Néha szomorkodom, ha valamit nem tudok megvenni, mert iszonyú drága, habár belegondolva felesleges. Hisz minek is a kicsinek egy 6000 ft-os naci, amit úgyis kinő 1-2 hónap alatt. De ha épp nekem az tetszik, akkor elszomorodom. Irígy sose voltam. Vagyis de, munkára! Amikor valakinek olyan munkája van, amire én vágytam, csak nem sikerült.

2016. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%

7-es válaszoló, ezt írtad:

"Most kérdem én, rossz lennék, amiért ezeket Irigylem? Egyszerűen én is vágyok a nyugodt, gondtalan életre."


Két különböző dolog az irigység és az, hogy vágysz valamire. Attól, mert én nem kaphatok meg valamit, ami az ismerősömnek megvan, attól még nem vagyok rá irigy, max. vágyom rá én is. De ettől még nem sajnálom tőle, hogy neki megvan.

A probléma az, hogy túl sokan nézik, kinek mije van. Ez igaz szegényre, gazdagra egyaránt. A jobb módúnak sem kell néznie, hogy a másik gyerek milyen márkájú cipőt hord, hová utazik, ... És a szegényre ugyanez igaz. A boldogságnak az a kulcsa, hogy azzal legyünk boldogok és elégedettek, akik és amik vagyunk. Ha pedig nem vagyunk azok, akkor tegyünk érte, hogy mások legyünk. Ne azt nézzük, a másiknak mije van.

2016. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!