Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztszülőként mit ajándékoz...

Keresztszülőként mit ajándékozzunk? Milyen értékben szokás?

Figyelt kérdés
Kislányt fogunk keresztelni, fülbevalója már van, tehát az esett. Inkább adnánk pénzt. De mennyit szokás? Se túl sokat se túl keveset nem szeretnénk. Köszönöm!
2016. márc. 6. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez attól függ,hogy milyen a ti életszínvonalatok mennyire megterhelő számotokra meg milyenek a keresztlányotok szüleinek anyagi helyzete .Minket felkértek 1 év .150 ezer forintot adtunk meg életbiztosítást kötöttünk neki minden hónapban 70000 ft .
2016. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7000 ft :D
2016. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi 15ezer ft-ot kaptunk. Szerintem azért nem kell túlzásba esni,bár mindenki a saját pénztárcáját ismeri.
2016. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vehetsz neki esetleg aranyláncot a nevének a kezdőbetűjével (én fehéraranyat vennék), vagy lánc-karkötő szettet. Nem baj, ha csak később fogja hordani, de az egy állandó érték. Nálunk ezt szokás venni, a pénz elkopik.


Mi tavaly kereszteltünk, fehérarany fülbevalót kapott a kislány, de ha az lett volna nekik, én ilyesmit vettem volna :)

2016. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a keresztfiamnak anno bébikompot és egy gyerekbibliát vettem, kb. 10000 Ft volt együtt. (A keresztelőkor tizennyolc éves voltam saját kereset nélkül, és mivel nem vagyunk különösebben tehetősek, ezért ennyi fért bele.)
2016. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. márc. 6. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!