Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai anyukák/apukák! Ti...

Angliai anyukák/apukák! Ti hogyan oldottátok meg a névválasztást?

Figyelt kérdés

Tehát ha az egyik fél angol, a másik magyar, mennyire próbáltátok a gyermek angol és magyar gyökereit előtérbe helyezni?

Csupán kíváncsiság vezérel, mert nálunk a nevek magyarba és angolba is megállják a helyüket,

Nálunk a gyerekek:

Angol: Dorothy; Magyar megfelelője: Doroti, Dorottya

Angol: Carola; Magyar megfelelője: Karola

Angol: Olivia; Magyar megfelelője: Olívia


Bár én az angol férjemmel már 12 éve kint élek, és a gyerekek is már Londonba születtek, ott is élünk. Elvileg így tősgyökeres angolok, csakhogy az állampolgárságuk is angol-magyar. Próbálom őket afelé is vezérelni, hogy az anyukájuk után őket is köti valami Magyarországhoz, arra ösztönzöm őket, hogy valamit is tudjanak e kis hazáról, még ha az egész család is Angliába él. ☺^^



#magyar #angol #magyar név #angol-magyar állampolgár
2016. márc. 7. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi mivel a tervezük a hazaköltözést ( a férjem angol) így fel sem merült az angol név bennünk, de ha nem így lenne akko is ugyan ezt a nevet kapta volna kisfiam,Levente lett
2016. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy működik kint az anyakönyveztetés, de választanék neki egy angol nevet (angol formában leírtat) és mellé egy magyar.

Az Olivia és a Carola szerintem nagyon szép. Ezek mellé egy magyarul leírt nevet is tennék.


A színészek között egy emberre tudok példát mondani. Ben Affleck. Az ő teljes neve Benjamin Géza Affleck.


Nálatok pedig pl. Olivia Tímea Taylor.

2016. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm férje Angliában dolgozik, de még nem mentek ki hozzá a babával, ennek ellenére teljesen angol nevet választottak a babának, pedig még az is lehet hogy Mo-on fognak kikötni. Szóval ilyen is van.

Én ilyen esetben olyan nevet választanék ami angolul és magyarul is jól hangzik.

2016. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld pacsi! Még egy keresztnév nem hiszem hogy jó lenne, mert a vez.név Griffiths-Radford, önmagában hosszú. De mindenkinek jár a zöld kacsó, amire rá is kattintottam. :)
2016. márc. 7. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Nézegess nemzetközi neveket :)
2016. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi 8 éve élünk kinn, mind a ketten magyarok vagyunk. Gyerekeink itt születtek, 2 nevük van, direkt úgy választottunk, hogy ne legyen probléma se magyarul, se angolul legalább a keresztnevükkel, ha már a családnevük még magyarul is problémás:D

Ékezetes betűk és duplabetűk ki voltak zárva. Próbáltunk olyan neveket keresni, amiknek helyesírása megegyezik magyarul és angolul is. Kiejtésben sajnos más magyarul és angolul, de hát ez van. Magyarosan ejtem a nevüket akkor is, ha angolul beszélek hozzájuk, vagy beszélek róluk angoloknak. Egyedül az én nevemet szoktam angolosan mondani, néha otthon is majdnem úgy mondom:D Szerencsére nekem és páromnak is olyan nevünk van, ami angolul sem probléma.

2016. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!