Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldről hazaköltöző szülők!...

Külföldről hazaköltöző szülők! Tudnátok segíteni, hogy mi az első lépés papírmunka ügyben, amit intézni kell a gyermeknek? Oviba mennyi időn belül mehetne?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk,hogy hazaköltözünk és megvalósítjuk az álmunkat. Most nyáron hazamennénk 1 hónapra,de csak jövő télre mennénk haza végleg.


Szeretnék már most eintézni mindent amit tudok,de egyszerűen nem tudom hol kezdjem.


A gyermekünk külföldön született,otthon semmi papírja sincs,még csak az otthonunkba sincs bejelentve.

Taj kártyát pl már kaphatna? Van EÜ kártyája,de tavaly pl mikor otthon voltunk hányt ès belázasodott és a gyerekorvos !0.000 ft-ot kért el azért,hogy aztmondja,vegyek neki nurofent.(nem jogosan mert van unios egészségkártyája). Pl ha ezzel kezdenénk,akkor bármi gond van vihetem orvoshoz?


Ezt pl külföldről nem tudom intézni? Mik azok amiket még csináltatni kell?


2016. márc. 11. 07:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg ha magyar állampolgár, alanyi jogon jár neki 18 éves korig az ingyenes egészségügyi ellátás. Anyakonyveztettetek Magyarországon
2016. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!