Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tekinthető-e kiterjesztett...

Tekinthető-e kiterjesztett öngyilkosságnak, ha valaki szándékosan nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam a hírekben, hogy egy rendőrnő megölte a gyerekét, és a média úgynevezett kiterjesztett öngyilkosságról beszélt. Felvetődött bennem, hogy talán aki szándékosan nem vállal gyereket, az is ebbe a kategóriába tartozhat. Szerintetek? Illetve akinek más ok miatt nem születik gyereke, pl akarna, de mégsem megy, mert meddő vagy nem talál párt mert túl keveset keres, akkor az meg lényegében halva született, nem? Bár ebben már nem vagyok annyira biztos.

2016. márc. 11. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit túlgondoltad a dolgot. Ha valaki szándékosan nem vállal gyereket, abból - ha a logikádat követem - még így is hiányzik egy lényegi elem: öngyilkosság ugyanis nem történik. A kiterjesztett öngyilkossághoz az is kell, hogy önmagát megölje a személy.
2016. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ildiko,kisse elvetetted a sulykot
2016. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon az is annak tekinthető, ha valaki csak 1-2-3 gyermeket vállal, hiszen alapvetően akár 10-15 gyermeked is születhetne életed során, és mindegyiktől elveszed az élet lehetőségét, aki nem születik meg.
2016. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de inkább ne gondolkozz!
2016. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogant meg az anya(?), nem is ölheti meg gyermekét.
2016. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyám...

Figyu,Btk.különös részbe keresd már meg ezt,hogy kiterjesztett öngyilkosság!

Csak szólok,hogy nincs ilyen benne!

Te meg inkább ne gondolkozz,főleg,ha nincs mivel!

Aki nem vállal gyereket,az nem öl meg senkit...ennyi a különbség!

2016. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

jah oks, azt nem tudtam, hogy a rendőrnő is megölte magát.


de végül az is meghal, aki nem vállal gyereket, igaz nem önkezével vet véget életének.


van-e különbség: gyermektelenül halok meg, vagy megölöm a gyermekem és saját magam is, a végeredmény ugyanaz, tehát mégiscsak lenne valami logika az elképzelésemben.

2016. márc. 11. 21:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sőt a meg nem született gyereknek sem lesz gyereke, ez már extrán kiterjesztett öngyikossá. Meg egyszer mindenki meghal, tehát az egész világ egy nagy kiterjesztett öngyikosság. Komolyan, megfájdult az agyad amíg a soraidat olvastam. Nagyon kemény.
2016. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én agyam fájdult meg bocs elírtam.
2016. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez jó!

Hamarosan láthatjuk a Gálvölgyi show utódját, az Ildikó showt!

2016. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!