Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisebbik folyton kézben...

A kisebbik folyton kézben akar lenni, ha nincs, kiabál. Már alig jut időm a nagyobbra, kezdek végtelenül kiakadni. Ti mit csináltok, akik hasonló helyzetben vagytok?

Figyelt kérdés
A kicsi 4 hónapos, és egy percre sincs el egyedül. Már minden sípoló, zenélő, villogó játékot kipróbáltunk, ahogy a kis széket, hintát és társait is. Csak kézben vagy hordozóban van el rajtam, de már menni is alig bírok (a derekam és a térdem nagyon fáj). A nagyobb 2.5 éves, türelmes és kedves, mindig megvárja a sorát, de tizedannyi időt tudok vele lenni, mint a tesója születése előtt. Már tele a hócipőm a kisebbel, éjszaka sírtam, mert úgy éreztem, megbántam, hogy most vállaltam és nem évekkel később, mert tönkreteszi a kapcsolatom az első gyerekemmel, teljesen elvesz tőle. Hiányzik a nagyobb. De nem megoldás 1-2 óra, mert annyit más be szokott segíteni, hogy vele lehessek. Régen sülve-főve együtt lehettünk, most meg ha csak a fenekem éri a széket, már kiabál a pici. Sosem hagytam sírni, de egyszer kipróbáltam és másfél óra alatt sem hagyta abba. SŐt, annyira behergelte magát, hogy művészet volt megnyugtatni. Most törődjek bele, hogy csak az lehet, amit a legkisebb akar? Hogy folyton kézben akar lenni, csak hozzá lehet gügyögni, stb. mert akkor balhé van? Teljesen ki vagyok akadva miatta. :( Mi lesz így? Mikor lesz már jobb? Várok, mióta megszületett, mert azóta ez megy.
2016. márc. 22. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát pedig muszáj rászoktatni,hogy fokozatosan egyre többet egyedül legyen nem rögtön 1,5 órát hanem 5 percet majd 10et stb.
2016. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy éhes? Az enyém akkor üvölt ennyire kitartóan, ha éhes. Amíg kézben volt, vagy hordozoban még el is aludt, de lerakni lehetetlen volt egyből ébredt és kaját akart!
2016. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amíg előkészítem a reggelit, ágyban fekszik, sír. 5 perc kb. Aztán próbálnék játszani a nagyobbal, vagy megcsinálni a mosást, mosogatást, porszívózást, de esélytelen, vagy viszem magammal, vagy végigüvölti. Nézni nemn elég neki, akkor sem, ha ott vagyok vele szemben. Ebéd alatt ő is szopizik, akkor csend szokott lenni, de altatni már nem tudom úgy a nagyobbat, hogy összebújok vele, mert a kicsi nincs el csendben, visít, üvölt, muszáj kézben lennie, és nem ülhetek le sem a nagy mellé, mert akkor feszegeti magát és visongani kezd és ha nemn állok fel, sír. Íg ymeg a nagy nem tud elaludni. Már hetek óta szomorúan fekszik le, és már a plüss kutyát is magával vitte az ágyba (korábban sosem csinálta), és mindig mondja, hogy "egyedül alszom", pedig bent vagyok a szobában, hogy legalább ott legyek vele, de a kicsi van a kezemben, nem ő a karjaimban, mert patthelyzetben vagyok. A szívem szakad meg, most aludt el a nagyobb, és sírni tudnék, mert öleli a kutyát helyettem, és látom, hogy szomorú, de ő nem hisztizik, mert tudja, hogy nem tudok menni és elfogadja inkább. De nem ezt érdemelné. :( Délután játék lesz, és aztán este ugyanez. Fél kézzel tudok vele játszani. :( Vagy leteszem a kicsit, hagyom sírni és úgy játszok vele, de hát az meg milyen? Had sírjon? Majd megszokjuk, hogy neki ez a programja, míg mi játszunk?? :( Nem tudom.
2016. márc. 22. 13:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, hogy éhes lehet, hogy kevés a tejem, de a védőnő szerint nagyon jó súlya van, lehetetlen, hogy éhezik. 3-4 óránként szopizik, akkor mind a két cicit kéri, és már 6.5kg, nem érzem kevésnek. De felmerült bennem is, mert már nem találok más okot. Ez nem normális dolog. Az elsővel ilyen soha nem volt. Egyszer kapott tápszert is pluszba, próbaképp, hogy nah, enne-e még. Evett is, sokat, de aztán minden visszajött, sugárban, gondolom, túlette magát. Rosszabb napok voltak a nagyobbal is, de nem ilyen hosszú hónapok...
2016. márc. 22. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Értem,hogy kevesebb idő jut a nagyobbra de nem tragédia ha egy 2,5 éves plüss állattal alszik és nem az anyjával.Szerintem Te bírod rosszabbul nem a 2,5 éves. Kérdezd meg a védőnőt vagy a dokit mit javasol,lehet fáj valamije a kisebbnek, 4 hónaposan ezért már szoktak érdeklődni a játékok,hinták egyebek iránt.
2016. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen babák, akik fokozottan igénylik az anyukájuk közelségét. Sírni direkt nem hagynám. Elalvás előtt nem tudjátok úgy megoldani, hogy egyik oldaladon a kicsi, a másikon a nagy? Így mindkettő kapna belőled egy kicsit. :)
2016. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazad van, lehet, hogy én bírom rosszabbul, és nekem jobban hiányzik. :(
2016. márc. 22. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt a kicsi? Sajnos tényleg vannak ilyen babák. De pl az enyém hasfájós még 6 hónaposan is és egyszerűen nem tudja kialudni magát. Van mikor jobb vagy rosszabb a helyzet de amikor nagyon keveset alvó napokon vagyunk túl egyszerűen nem tudom fél percre se letenni, állandóan kézben akar lenni. Ha aztán úgy jön ki, hogy sikerül visszaaltatni 1-1 alvás után akkor sokat javul a helyzet, egyébként pl 1 hónapja mintababa volt még, 1 órát is simán elvolt elég sokáig egyedül, tegnap meg pl 2x5 percre tettem le de ordított, alig aludt tegnap, egyszerűen gyakran nem tudok mit csinálni vele hiába altatom, sajnos a hasfájás és az alváshiány miatt.
2016. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vettem hordozó kendőt és magamra kötöttem, így mind a két kezem szabad lett, bármit csinálhattam vele, a kicsi pedig nyugodt volt.
2016. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, én is hordozom, de jelentős túlsúly maradt rajtam szülések után, ezen dolgozom, hogy leadjam, de addig is plusz hat és fél kiló hordozása naponta órákon át nagyon megterhelő, fáj a térdem és a derekam, pedig rutinos kendős vagyok :(


Milyen játékok, figyelemlekötő dolgok vannak/voltak nálatok, amiket a négy hónaposotok már szeretett? Mivel próbálkozzak még nála?

2016. márc. 22. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!