Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az "ideális" korkülönbség...

Mi az "ideális" korkülönbség a testvérek között?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Kinek mi az ideális.

A fiam most 4 éves, esetleg el tudnám képzelni, h most legyen-de nem lesz. Előtte semmiképpen, nem akarnék kettészakadni.

2016. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésre tapasztalattal még nem tudok vàlaszolni. 21 hónap korkülönbség lesz a 2 gyerkőc között. Azt gondolom hogy a kicsi és a nagy korkülönbségnek is meg van mind a könnyedségei mind a nehézségei.
2016. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
17 hónap van a kettő között.Eleinte nehéz volt, de később már nagyon összeforott jó testvérpárt alkottak. Mégegyszer kezdeném , újra így lenne! Lány, fiú
2016. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 3év a legideálisabb.Nem túl sok, de mire megszületik a második baba, az első már nem kisbaba, így a mamának és a gyerekeknek is könnyebb. Nem tudom, hogy látnák el egy 1.5 évest, és egy újszülöttet egyszerre. Szerintem piszok nehéz lehet...
2016. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem 1,5 év, nagyon jók együtt, de az eleje nehéz volt nekem kb. 2 hónapig, ameddig a kisebb nem aludt éjjel.

Aztán a civakodós időszakban hiába vannak külön napközben, este, hétvégén akkor is "szórakoztatják" egymás - ez is elég zajos. Ugyan akkor kb. mint az ovistársak, nagyon jó ez a korkülönbség és később még inkább úgy gondolom. Ha le vannak foglalva, akkor kitűnő társak már egymásnak, együtt szerelnek, kirándulnak, dacolnak :) Szerintem így utólag 1-1,5 év nagyon jó különbség nekik, szülőknek is később az lesz megterhelőbb, hogy egyszerre jönnek a nagyobb kiadások is.

2016. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem 3-5 év kb, nálunk 5 év lesz, de szerintem jó lesz,majd összeszoknak,együtt játszani így is fognak tudni 1-2 év múlva, a nagyobb már önállóbb,én nem bírnám ha két pelenkásom lenne, de ez anyuka,gyerek és idegrendszer függő is.
2016. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Két gyerek esetén mnimum 2 év, maximum 6. A testvéreim 10, 12 évvel idősebbek nálam. Olyan, mintha egyke lettem volna. Több gyereknél arányosan kell elosztani.

Tehát ne legyen két hasonló korú, meg egy jóval fiatalabb. 2 évnél kisebbet csak ikrek esetén vállalnék be. Jó okom van ezt mondani. Nagytesónak lehetőleg lányt szeretnék. Ezt sem véletlen.

2016. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a 2 évnél kisebb korkülönbség borzasztóan nehéz lehet, én úgy érzem nem tudnám végigcsinálni mondjuk egy 1,5 évessel és egy újszülöttel. 2,5-3 év lehet az ideális, de a 4 is jó még, utóbbi előnyei hogy már elég nagy a gyerek és jobban megérti a dolgokat, önálló mind evés, szobatisztaság terén, öltöztetni sem kell jó esetben már.
2016. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Az kicsit érdekes a válaszokban, hogy akinek nincs 2 évnél kisebb, 1,5 év különbséggel két gyereke, az azt képzeli, hogy borzasztó nehéz és 3 év már sokkal másabb. Miért? AZ ovi miatt? Az ovi után a szülők még a játszótéren vezetik le a srácok energiáit oviból hazafelé nálunk és amúgy panaszkodnak ők is a 4 éves+1 éves mellett eléggé.


Nekem 18 hónap van és teljesen jó. Nem vagyok sem túl türelmes, sem itthon ülő, viszem mind a kettőt mindenfelé magammal és két kicsivel is teljesen jól megoldható a helyzet, de sok függ persze a nagyobb gyerektől. Az enyém nagyon eleven, nyüzsgő, szerelő érdeklődő nagyfiú iszonyú sok energiával DE jó alvó és kiszámítható.

A kicsi pedig nagyon alkalmazkodó, szintén remek alvó és bárhol el van, nem kell kézben tartani sem, röhögnek egymáson órákon át, pedig még csak 6 hónapos a kicsi.

Nem csinálnám másképp.

2016. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!