Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitseget szeretnek kerni...

Segitseget szeretnek kerni mivel bajban vagyok, a vedonon mulik csak az hogy kiadjak a gyereket?

Figyelt kérdés

A ferjem kiment nemetorszagba dolgozni es mivel en 36 hetes terhes vagyok addig edesanyukamhoz koltoztem (a babus valoszinu napok kerdese es meg lesz) es en itt jelentkeztem a vedononel viszont a vedono nagyon vissza el a hatalmaval...a tortenet roviden,most 2 szobas lakasban 10en elunk (sajnos) es ugye hat nem egy palota...a fal nehol jon le es koszos is hiaba volt kifestve viszont a korulmenyekhez kepest megprobalja edesanyukam kihozni a legjobbat,a csaladban 3 kisgyermek van (egy 4 eves,8honapos es 17 honapos baba) de rendesen fejlodnek es mindenuk meg van csak hat sokan vagyunk de ettol fuggetlenul van "jatszo" teruk is a szobakban,a batyam elettarsa valami oknal fogva anyukamat es a noveremet kibeszelte a vedononek es ugy is banik velunk,mikor lementem hozza udvariasan bemutatkoztam es ahogy meg tudta ki vagyok rogton azzal kezdte hogy ez a lakas meg egy csecsemo befogadasara keptelen de azt elore jeleztem neki hogy mindene meg van a gyereknek...kisagy,kiskad,babakocsi es ami kell de hat hiaba mondtam nem ertem vele el semmit...de kozben mondta a vedono hogy a sogornomet azaz a batyam ellettarsat utaljuk meg nem akar beleszolni a harcunkba de mi basztatjuk es stb stb szoval mindig a sogornom volt a jo mi meg a rossz de egy ekkora csaladban mindig is lesz es van nezetelteres...az igaz hogy kikeltem magambol hogy egybol elakarja venni a gyereket holott nem ez lenne csak a dolga (egyebkent a tobbi vedono es a keruleti gyerekfoorvos nagyon ki van erre a vedonore elezve) mondtam neki hogy akkor mondjon valami tanacsot arra azt valaszolta hogy vannak anyaotthonok de arrol lekestem..hat kossz...ferjemet is mondtam hogy kinnt van azert hogy megteremtse nekunk a biztosangot es maximum csak 3 honaprol lenne szo viszont ezt nem hitte (nem ertem miert olyan hihetetlen bar tudnam bizonyitani hogy kinnt van mivel dolgozik es van szerzodese) aztan jott edesanyukammal hogy nem dolgozik de anyukam nincsen penz nelkul mivel van nyugdija es am is cukros,szurkehajogja van de nem muthetik meg mig a cukrat nem tudja beszabalyozni! De teljesen olyan dolgokba uti az orrat amihez koze nincsen es megjegyezte azt

Nekem hogy ne beszeljek vele ilyen stilusban mivel rajta all hogy ki e adhatja a gyereket vagy sem...azota voltam csaladsegitonel es jogasznal is a csaladsegitos azt mondta nem fogja kiadni a gyereket viszont a jogasz meg nezett nagyott hogy ez nem indok arra hogy ne adja ki...mit tegyek?? Holnap jon ki es nagyon felek...mar a polgarestertol is kertem idopontot hogy vele beszeljek ez ugyben mert nem az allamnak szulom a gyereket es a ferjem am is utal penzt szoval penz nelkul nem vagyok...tehet ilyet a vedono??

Negativ kommenteket nem kerek ahol minden sugernek elhordanak...valaszotokat elore is koszonom!



2016. márc. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
98%

Nem a védőnőn múlik, hanem rajtad. Teremts megfelelő körülményeket és gond egy szál se.

Ha szerinted egy 2 szobas lakas 10 (!) embernek oké, nem a védőnővel van a probléma.

2016. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%
Téged és a kétszobás putrit,ahol ladsan 11-en lesztek nem véleményezem,viszont én sem adnám ki a gyereket.Mellesleg a férjed 3 hónapig lesz kint?És annyi idő alatt megkeres egy lakás árát?Kétlem.
2016. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én tudom, ilyen jogköre nincs a védőnőnek. Amit megtehet, hogy a gyámügyet értesíti arról, hogy szerinte nem megfelelő körülmények közé vinnéd a picit. De ő maga nem rendelkezhet arról, hogy hová kerüljön a gyermeked, ő nem egy hatóság. Ha eljut a gyámügyig, akkor viszont komoly probléma is lehet belőle, nekik már megvan a jogkörük, hogy ha a körülményeket nem megfelelőnek ítélik meg.

Ha esetleg van még rá módod, beszélj a védőnővel nyugodt, higgadt hangon.

Remélem rendben lesz minden, mire a pici megszületik. Könnyű szülést, jó babázást neked!

2016. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Na most aljunk meg egy pillanatra! Putri nalam nem ezt jelenti mert ettol fuggetlenul rend van es tisztasag!!! A masik fele meg igen is megkeresi egy lakasra a ferjem a penzt mivel ismerosnel van kinnt akik segitik! Egyedul kaukciot kell fizetni ami 1000€ alatt van! De nagyon koszonom a segitsegeteket! Ennel ertelmesebb valaszra vartam!
2016. márc. 28. 16:55
 5/54 anonim ***** válasza:
96%

Se lakas, se penz, a s**ged a gatyabol kint van, de a vedono a hibas, persze.


Es az ilyeneknek szavazati joga van ebben az orszagban...

2016. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Keress albérletet. Bármit,de ha ottmaradsz szerintem elfogják venni. 2 szobában,pár hét és 11-en lesztek.
2016. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
Az kaució.Magyarországon.Németben miete.Számomra lényegtelen lenne,hogy milyen tisztaság van meg mindene meglenne.Eleve három gyerek van még rajta kívül,nekik az összes cuccuk,plusz 7 felnőtt összes cucca,ááá,el sem képzelem inkább azt a zsúfoltságot,nem újszülöttnek való.A férjed küldjön azonnal pénzt,vegyél ki egy albit anyukáddal.Én tuti nem adnám ki,míg ilyenek a körülmények.
2016. márc. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják. Védőnő nem dönthet és nem teheti meg, hogy nem adja ki a gyermeket. A védőnő annyit tehet, hogy jelzi a gyámügyi hivatal felé írásban az aggályait, a lakhatási körülményeket amit ő "családlátogatás" alkalmával tapasztalt. Ezek után a gyámügyi hivatal utánanéz, hogy a gyermek mennyire van kitéve veszélynek testileg és lelkileg is. Ha ők úgy látják, hogy kosz van, mindenütt penész, egymás hegyén-hátán éltek akkor élni fognak a jogukkal, és addig nem viheted haza a kicsit amíg megfelelő körülményeket nem biztosítasz.

Bár ha belegondolok, hogy sok cigányputriban több csecsemő van akkor nem hiszem, hogy tőled is elvennék.


De bevallom én gyámügyi dolgozóként, keményen bírálnálak, mert volt 9 hónapod arra, hogy a gyermeked egy normális helyre kerüljön. Pl: a kosz takarítható, lemosható. A falat is helyre lehet hozni akár egy sima fűrészporos tapétával. 3 hónapos külföldi munkával meg kizárt, hogy előrébb kerülnétek. A semmire szültél, és tényleg egy olyan helyre ami lakhatásra már rég nem alkalmas. 10-en 2 szobás lakásba, már zsúfoltnak tűnik.

De ahogy írtam a védőnő csak továbbíthatja a panaszát, véleményét, de nem dönthet.

2016. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik! Volt mar kinnt a gyamugy es a csaladsegito is es mindent rendben talaltak,csak a vedono folyamatosan jelentget ossze vissza de mar a csaladsegitosoknek is es a gyamugynek is tele van a toke evvel...olyan cimszoval jottek ki hogy a gyerekek el vannak hanyagolva,kosz van es stb de mikor itt voltak teljesen rendben talaltak mindent! A gyerekek rendesen fejlodnek,kiegyensulyozottak es latszik hogy van veluk foglalkozva es a kello tisztasag is meg van! Attol mert sokan vagyunk es a negativ valaszoloknak irom nem azt jelenti hogy putri van es kosz!!!!!! Nalam a putri mast jelent!


Nem vagyok kedvesem penz nelkul mivel a ferjem utal de biztosan ti nagyon is jol tidjatok mi merre hany meter es hogy igy velekedtek...civilizalt emberek vagyunk konyorgom de ide jottok anfeszkot leadni!


Egyebkent az alberlet is szamba jott es keresek is jelenleg es kerestem is csak hat nem nagyon akarjak kiadni babaval viszont albira amit tudnek fizetni max 60ezer plusz a rezsi! De meg igy sem...

2016. márc. 28. 17:07
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van abban itt az egyik hozzászólónak,hogy 9 hónapod volt megoldani a problémát. Én nem akarlak bántani,de előbb vagy utóbb kifogják emelni. Főleg ha még a párod is hazaköltözik és lesztek 12-en.

De hogy kell ezt elképzelni? A gyerekek az egyik szobában és a szülők (tesód,sogórnőd,anyukád,te) a másikban? Eddíg akárhogy számolom ez így 7 ember.

2016. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!