Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Viták a férjemmel a nyilvános...

Viták a férjemmel a nyilvános szoptatás miatt. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

NEM a nyilvános szoptatásról kérek véleményt, hanem a kettőnk közti konfliktusról.


Van egy 3 hónapos babánk és egy 4 éves lányunk. A nagylánnyal megyek olyan helyekre, ami nem fér bele 2-4 órába: Margit-sziget, múzeum, Városliget, Állatkert, kirándulás. Ilyenkor nem tudok mit tenni, a picit meg kell etetni. Nem etetek tömegközekedés közben, az utcán vagy étteremben. Keresek egy nyugisabb helyet és eltakarom magam. Semmit nem lehet látni.


Nem tudok - és nem is akarok - itthon ülni egész tavasszal-nyáron a 4 évessel.


Hogyan értessem meg ezt a férjemmel?


2016. ápr. 1. 07:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

mégis milyen más alternatívát javasol 20 fok felett, amikor a lefejt tej kb. 1 óráig tartható el szobahőmérsékleten?


mondom ezt úgy hogy egyébként abszolút ellene vagyok a nyilvános szoptatásnak egy 5-6 hós gyermek esetében, aki már valóban ehet mást is, de egy 3 hónaposnak mi a fenét adhatnál? ha lennél olyan bolond hogy tápszert adj neki, azt sem adhatod már 2-3 óra elteltével..

2016. ápr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Miért zavarja a férjed?
2016. ápr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Hu, ez igy nehez.. O is latja, hogy a nagynak milyen igényei vannak nem? Mikor o volt kicsi nem mentetek sehova?


Próbáld neki igy elmagyarázni ahogy ide leírtad, ráadásul ez nem is nyilvános szoptatás a klasszikus értelemben, hiszen nem arrol van szo, hogy bárhol elő kapod :)


3 honapos eseteben nem tudsz mit tenni...

2016. ápr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

6 hóig csak anyatejet fog kapni. Akkor kezdjük majd a hozzátáplálást.


Azért zavarja, mert mit mondanak mások. Normális érvet nem mond, csak hogy őt ez zavarja.

2016. ápr. 1. 07:47
 5/23 anonim ***** válasza:
99%
Volt már veletek közösen úgy, hogy neked szoptatnod kell? Tehát látta már, hogy semmi nem látszik, diszkréten csinálod? Hallotta az éhségtől üvölteni a gyereket? Egyébként megkérdezném tőle, hogy mégis, milyen más alternatívát javasol?
2016. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A nagynál még nem voltak ilyen programok. Itthon voltunk főleg, vagy séta, bolt, játszótér - ezek mind belefértek 3-4 órába. Illetve amikor már játszótérre jártunk, akkor nem is szopizott gyakran.
2016. ápr. 1. 07:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg, hogy mondjon jobb megoldást. Ilyenkor amúgy ő is veletek van, vagy egyedül mész a két gyerekkel? Ha nincs veletek, pláne nem értem, miért izgatja annyira az emberek véleménye.

Én is szoptattam hozzád hasonlóan, főleg a kisebbiket ugyanilyen okokból, és megsúgom, hogy soha, senkitől nem hogy elítélő megjegyzést, még csak egy rosszalló pillantást sem kaptunk. Egy nagy kendővel eltakartam magam, nem hogy a mellem, a gyerek sem látszott ki, senkit sem érdekelt.

2016. ápr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy azt kell megértetned vele, hogy a 4 éves tök jogos igényeit próbálod kielégíteni. És ez SAAAAJNOS azzal jár, hogy néha meg kell szoptatnod a kicsit.

De ezek a helyek, amiket írtál, játszótér, állatkert, sziget pont tele vannak szoptató anyukákkal. Szóval nyugtasd meg, hogy nem fognak csúnyán nézni rád. :) Plusz demonstráld neki otthon, hogy mennyire tudod magad eltakarni, hogy lássa, nem gáz.

Ha zsigeri ellenérzése van, nem tudsz mit tenni ellene, ezért írom, hogy az észérveket hangsúlyozd ki!

2016. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg mondjon jobb megoldást. Azt szeretné, hogy lefejd a tejet, tedd üvegbe és hűtőtáskában cipeld magaddal? Vagy azt, hogy egész nap otthon legyetek és egy depressziós 4 és 30 éves várja őt otthon? Nyilván ezért nem váltasz tápszerre, ha már van tejed...


Meg lehetne (!) érteni, ha nem tetszik neki a nyilvános szoptatás (bár a tolerancia nálam alapérték, de tudom, hogy Magyarországon élünk:D), de mivel úgysincs veletek...nem mindegy neki?


A férfiaknak komolyan mindenről van véleményük, ami a nők testével történik: császármetszés, szoptatás, abortusz...

2016. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Női mell-szexi

Női mell babával-nem szexi

Női mell babával, letakarva- senki nem lát semmit.

Szerintem kérdezz vissza nyugodtan, hogy mi a fontosabb: egy sosem látott idegen mit gondol, vagy az, hogy a nagynak normális programjai legyenek, miközben a kicsi is a korának legmegfelelőbb táplálékot kapja?

Egy gyerekkel még meg lehet oldani, de kettőnél már rázós.

Esetleg kérdezd meg, milyen megoldást tudna ő javasolni a helyzetre, ami nem tápszer és több mint egy órán át eláll?

2016. ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!