Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés anyának lenni?...

Milyen érzés anyának lenni? Változott valami benned, mióta megszületett a gyereked?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 2. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Minden megváltozott. Kívül is és belül is. De nem varázsütésre. Évek alatt, lassan.
2016. ápr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Sokminden megváltozott. Komolyabb lettem,meg mostmár mindenen aggódok. :)

"Megfázik,de vigyázz mert elesik,anya ne engedd bukfencezni mert ropog a nyaka,ne egyen édessèget alvás előtt mert felpörög,csak szépen engedd gurítani a labdát mert már 4 virágom levelet is letörte" és társai:)

De összegségében életem legédesebb aggodalmai! Gondoskodóbb lettem mert már a férjemre is rászólok évek óta,hogy húzzon zoknit a hideg kövön mert felfázik?vegyen sapkát stb. Kihűlt az előtte bulizós korszakom és itt csak egy szimpla hajnalig tartó grillezésre gondolok. Mostmár éjfélkor kidőlök:)

Máshogy öltözködöm és itt nem a boltba melegítőbe menést értem,de már figyelek,hogy ne legyek kivágottban és popsiövidgatyában egyszerre :D

Nem főzök erősen,megtanultam édességet sütni(de csak hogy vele tevékenykedhessek a konyhában).

Soha nem cserélném el az anyaságot semmire!

2016. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Persze, minden valtozott. Sokkal tobbet gondolok arra, hogy mi lesz a jövőben, regen ha valami nem tetszett s munkahelyemen Felmondtam, ma mar tudok kompromisszumokat kötni...


Maga az anyaság abban változtatott meg, hogy sokkal tobb felelősség van rajtam, rajtunk....


Nem is emlékszem milyen volt mikor meg nem voltak ️


Nem volt ennyi aggódás van részünk sem pedig boldogságban azt hiszem a ketto egyutt jar ️

2016. ápr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Én lenyugodtam, azóta úgy érzem, hogy minden kerek, és nagyon megtaláltam a helyem. Ugyanakkor az életem aktívabb, régen nagyon lusta voltam, képes voltam napokig semmit nem csinálni, csak dögleni. Most ez ugye nem opció a kislányom miatt, de már nem is akarnám. Sokat járunk kirándulni, programokra, mozogni, baba-mama klubba, babauszasra, én tornára stb.

Jó érzés anyának lenni, szeretem :)

2016. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Sosem akartam igazàn gyereket, most van 2. Egyáltalàn nem érzem azt hogy anya lennék, inkàbb csak van itt 2 gyerek akiket nagyon szeretek. A régi àlmaim amik inkább tervek voltak így màr megvalósíthatatlanok, az újak pedig eleve halva születtek. Ma màr csak sodródom az àrral és próbàlom letudni a napokat.
2016. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jó érzés.Sok minden változott.Sokkal érzékenyebb,"óvóbb",kritikusabb,és mindemellett agresszívebb is lettem.Ez az érzés csak bennem van,és a gyerekeim védelmére irányul(nem velük viselkedek így).A születésük előtt nem voltak bennem ilyen "gyilkos" érzések,most,ha olyat látok,hallok,olvasok,hogy egy gyerekkel rossz történt(elrabolták,bántalmazták,Isten ne adja megölték),az jut eszembe,ha az én gyerekemmel történne egész egyszerűen megölném az illetőt.3 gyerekes
2016. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Agresszívebb=agresszívabb.Bocsi!
2016. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon sok minden. De én azért alapvetően továbbra is én maradtam. A legjobb, hogy érzem, hogy a "helyemre kerültem" a világban, az életben, önmagamban. Jó érzés, hogy nem kell már aggódnom, hogy nem lesz esetleg gyermekem. Számomra az lett volna a legrosszabb dolog, ami történhet velem. Tudom most már, hogy mi a feladatom, a célom. Aztán rengeteget tapasztaltam és tanultam. Azt, hogy mindent ki lehet bírni, de mindennek ára van. Azt, hogy nincs mindig igazam. Azt, hogy magamban kell keresnem, hogy mi a jó, és mi a jó nekem/nekünk, nem pedig kívülről kell várnom a választ és az ítéletet. Megtanultam megkülönböztetni a fontosat a nem fontostól és gyakorlatban is különbséget tenni. Megtanultam belehelyezkedni mások nézőpontjába. Nem ítélek olyan hamar. És sokkal közelebb kerültem ahhoz, hogy megismerjem magamat. Nem amilyennek képzelem magam, vagy amilyennek gondolom, hogy mások ismernek, hanem amilyen tényleg vagyok. Megtanultam értékelni a jót és örülni neki, ahelyett, hogy azon keseregnék, ami nincs. Sorolhatnám még.
2016. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!