Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A félelem, hogy esetleg beteg...

A félelem, hogy esetleg beteg babám születik majd, az egyenesen elriaszt a gyermekvállalástól. Hogyan tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Bár még van pár évem a gyermekvállalásig, mégis gyakran eszembe jut, hogy mit csinálnék ha beteg/sérült gyerekem születne, akár úgy is, hogy már fogantatásától kezdve valami baja van, másképp fejlődik, vagy bármilyen betegség/vírusfertőzés miatt lesz beteg, vagy akár azért, mert én nem leszek képes úgy a világra hozni őt, hogy egészségesen szülessen... Rettegek tőle, jelenleg úgy érzem, hogy képtelen lennék felnevelni őt, vagy legalábbis nem dolgoznám fel egyhamar. Szerencsére a családomban nem fordult elő még ilyen, mindenki egészségesen született, de ez nem jelenti azt, hogy nekem ne lehetne beteg babám...

Ezt már próbáltam megbeszélni anyukámmal is, de Ő csak hajtogatta, hogy felejtsem ezt el, mégis, egyszerűen nem hagy nyugodni a kérdés/gondolat, hogy velem is előfordulhat ilyesmi.

Persze ha beteg gyereket látok, akkor nem nézek rá másképp, ugyanolyan gyerekként kezelem, nem riadok meg.

De jelenleg emiatt úgy érzem, hogy nem csak most, de később sem szeretnék gyereket, akármennyire is gyerek centrikus vagyok és imádom a gyerekeket, hiszen többszörös nagynéniként nyüzsögnek körülöttem a kicsik. Mégis, ez a kérdés sokszor megfogalmazódik bennem.

Tudok ez ellen tenni? Mit csináljak? Valakivel volt már hasonló?



2016. ápr. 4. 20:42
 1/3 Betu ***** válasza:
Nekem a vàrandósagom alatt egy pàrszor jutott eszembe ilyesmi. Viszont minden egyes UH rendben volt, így nem gondolkoztam rajta. Meg amúgy is én hiszek abban, ha valaki ilyenekre gondol csak, akkor bevonza a bajt. Nem szabad ilyenekre gondolni. Az esély persze mindenkinél meg van, na de fő az optimizmus. Nyugodtan vàllalj majd babàt és ne gondolj semmi rosszra.😊 Viszont mivel az életkor előre haladtàval ugyebàr a betegségek kockázata is nő, ìgy én màr nem vàllalok több babàt, mert most màr a korom miatt bennem is felmerült az ami benned. Gondolom te még fiatal vagy? OPTIMIZMUS!!!😊
2016. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont nem értek egyet, ezzel a CSAK pozitívan / bevonzod a bajt dologgal. Ennek a következménye,h ha tényleg történik vmi, akkor magát okolja érte az ember. Szerintem természetes,h ilyen dolgok néha eszedbe jutnak. Nem hiszem h van szülő, aki időnként ezen ne gondolkozna el - ettől még lehetnek optimisták alapvetően. A másik, nekem pont az volt az egyik "jel", h készen állok az anyaságra,h tudtam ha beteg lesz, akkor is fel tudom nevelni.
2016. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megfordul ilyen a fejében, de nem szabad túlzàsokba esni. Ha nincs beteg gyermek a csalàdban és te is egészséges vagy, akkor nagyon kicsi a valószínűsége egy beteg babànak. Én szinte az egész terhesség emelt végig izgultam, hogy nem-e hal ez a magzat, vagy nem-e lesz koraszülött stb. és ezt nagyon megbàntam a szülés utàn, mert nem tudtam 100 szàzalékosan élvezni a terhességet, pedig egészséges babàm született a 39. héten.
2016. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!