Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötődően nevelők! Jut valamily...

Kötődően nevelők! Jut valamilyen szerep az apának a baba nevelésében?

Figyelt kérdés

A neten azt látom, hogy a nő alszik a gyerekkel, csak ő hordoz, az apuka nem, nem használnak babakocsit. Sőt, a Milumil oldalán azt is olvastam, nem szabad, hogy bárki benn tartózkodjon szopikor, csak anya és baba.


Az apának mi a szerepe a kötődő nevelés esetén a gyermek ellátásában? Miket csinálhat? Vagy csak az anyjához kötődik a gyerek az elv szerint?


(Van gyermekünk, de mi nem kötődően nevelünk, használunk babakocsit, csak a férjem használja a kengurut, külön szobában alszik. Stb, ezért nem vagyok tisztában ezzel, de érdekel.)



2016. ápr. 7. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Akiket én ismerek, ott a nagyágyban alszanak hárman, nem apától külön.


A hordozás és a babakocsi nem zárja ki egymást. Férjem azért nem hordoz, mert nincs türelme megtanulni a kötéseket :-)


A szoptatáshoz sem vonulok el... ilyet egyébként nem is olvastam.


Off: a kenguru nagyon árt a gyerkőcnek, olvass utána :-(

2016. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

Valamilyen leírás alapján nevelni a gyereket nem jó.

Apuka pelenkázhat, fürdethet, tolhatja a kocsit, játszhat a gyerekkel, taníthatja.

Amit a neten látsz az csak amit a neten látni lehet.

Nyilván anyuka van otthon a gyerekkel, és a gyerekek az anyjukkal egy léleknek érzik magukat az elején. De az apukának is sok szerep jut.

2016. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Én férjem sem hordoz és nem is megy el külön a babával babakocsival. A kenguru tényleg árt. Ja és külön alszik a fiunk. Biztos mi vagyunk a furák mi? :D

Apának csak a játék jut. Mert erre van ideje.


Na megint egy provokatív kérdés :D

2016. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Mindhárom hozzászólóval egyettértek. Szerintem nincs olyan anyuka,aki bármit is megvonna az apától,kicsit el vagy tévedve.

Nálunk a férjem hétvégén fürdet (ha épp nem fát vág,hogy ne fagyjunk meg). Ennyi. Emellett mindennap játszanak,ha kér vmit tőle a gyerekünk akk odaadja. De miért vártaam volna el,hogy altasson éjszaka 3x,ha hajnali 5-re ment dolgozni? Én itthon voltam...

2016. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Hú, én nem nagyon ismerem a szabályokat, mi úgy csináltuk, ahogy nekünk kényelmes volt. Nálunk a férjem mindent csinált ugyanúgy, ahogyan én is, a szoptatást leszámítva persze, de nem vonultam el a gyerekkel akkor sem. Volt együtt alvás hármasban is, kettesben is, de sokszor aludt saját ágyában is. Aztán a fiam úgy döntött 1 éves kora körül, neki egyedül kényelmesebb. Hordozót használtunk, a férjem is hordozta sokat, de ugyanúgy használtunk babakocsit is, szóval nálunk tényleg érzésre ment minden. Jelenleg ott tartunk, hogy a gyes utolsó 5 hónapjában lehet, hogy én megyek dolgozni és a férjem lesz itthon :)
2016. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem szántam provokatívnak, senki sem fura emiatt, vagy ilyesmi. Csak a férfiakról sosem írnak az ilyen fórumokon és tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen szerepük van.
2016. ápr. 7. 15:50
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a férjem a szoptatáson kívül mindent csinál. Hordoz (NEM kenguruban, mert az egészségtelen mind a hordozott, mind a hordozó személy számára) karikás kendőben, pelenkáz, pedig moshatózunk, játszik, ringat, altat, fürdet stb. mikor mire van éppen szükség. A kisfiunk szerintem egyformán kötődik, bár nincsen kötődésmérő készülékünk. :D

Egyébként én sosem úgy álltam hozzá, hogy "na most én kötődően fogok nevelni", hanem számunkra a hordozás praktikus, mivel így egyszerűbb fölszállni egy buszra, és borzalmasak errefelé a járdák. Nem mellesleg piszok jó érzés maga a hordozás, imádom. Ja és természetesen ha a gyerek nem szeretné, akkor nem erőltetném. Ugyanígy vagyunk a töb

2016. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Na, elküldte hamarabb. Szóval ugyanígy voltunk a többi dologgal is, mindent érzésre csinálunk. Hogy ez most egybeesik éppen a kötődő nevelés "szabályaival", vagy sem, az a legkevésbé sem érdekel. Mindenesetre van egy imádni való 20 hónaposunk, aki - többnyire - szófogadó, bújós, barátságos, kedves és ügyes kisfiú. Nemrég született meg a testvére, és mivel az első gyerkőcnél ez a "módszer" bevált, így a tesónál is ezt fogjuk alkalmazni, természetesen figyelembe véve az ő egyedi igényeit is. (Tehát pl. nem lesz kötelező velünk együtt aludni, ha jobban érzi magát a saját kis ágyában. Az első gyereknél sem együtt alvással kezdtük, ez később alakult így, mert erre volt/van igénye.) Ja és a nagyobb imádja a tesóját, testvérféltékenységnek eddig semmi jelét nem láttam rajta, puszilgatja, simizi a kicsit. Szóval annyira rosszul nem csinálhatjuk. :)
2016. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Bár nem hordozunk, és nem igazán vagyunk tisztában a "kötődő nevelés" fogalmával, de nálunk mindkét gyereknék apa szinte ugyanabban a státuszban van,mint én.

A kezdetektől eteti mindkettőt (sajna mindkettő tápszeres lett), fürdeti,ha kell, meséli a mesét, cseréli a pelust stb. Nálunk ez vhogy magától érthető volt. Ketten vállaltuk Őket. Ha nekem olyan dolgom van, apa munka után simán elviszi Őket sétálni. A Nagy biciklivel, a Kicsit tolja a kocsiban. Sőt, orvoshoz is vitte már egyedül a Nagyot. Őszintén, nekem az a furcsa,hogy van,ahol ez nem alap. Már ahol apa munkája nyilván engedi.

2016. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Én nem jelenteném ki, hogy kötődően nevelek, bár tény, hogy ahhoz húzok, csak nem vagyok elvakult, nem szeretem a szélsőségeket. Szoptatáson kívül nálunk apa mindent csinál. Fürdet, pelenkáz, öltöztet, amikor még kellett, büfiztetett, sétál a babával, játszanak stb. Nem vonultam el szoptatni, csak azóta, mióta már a kislányom nem hajlandó úgy szopizni, ha más is van ott - egész egyszerűen azért, mert mindenre figyel, csak a szopira nem, folyton elengedi, hogy körülnézzen, minden tiszta tej lesz. Tehát ennek praktikus oka van, de az első 5 hónapban pl. apa simán ott volt. Amikor együtt alszunk, akkor köztünk alszik a kislányunk, nem én külön vele. Na akkor pl. apa is jelen van a szopinál, mivel ugye ő is ott fekszik az ágyban :)

Egyébként mi használunk babakocsit, főleg, mióta nem kell 500 réteg ruhát meg takarót ráadni hozzá, de többet hordozunk (télen közös kabáttal, illetve elöl hordozótakaróval nyomtuk, így jóval kevesebbet kellett öltöztetni a babát). Apa is hordoz, kendőzni nem szeretett, de a mei tait már szívesen használta, amikortól már lehetett, a csatost meg alig várja :) Mindketten szeretünk hordozni, és hát erdőben kirándulni a babakocsival nem nagyon lehet, márpedig azt is szeretjük.

Normáliséknál azért szerintem az apa nincs kirekesztve, sőt! Én például nagyon örülök neki, hogy a férjem ilyen szívesen részt vesz mindenben, nagyon jó apának tartom, rengeteget foglalkozik a lányunkkal (9 hónapos egyébként).

2016. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!