Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az a babona ha gólyát...

Igaz az a babona ha gólyát látunk gyermekáldást jelent?

Figyelt kérdés

Én soha életemben nem láttam gólyát előben csak tévében.

Viszont még régebben halottam ha egy nő gólyát lát terhes lesz.

Én láttam a napokban fent egy fa tetején de nem igazi elő volt hanem mű gólyák voltak, egy fészekben anya és kicsinye.

Így is érvényes a babona?


2016. ápr. 7. 15:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, így is érvényes. Csak így nem igazi babád lesz, hanem gumi. De azt is lehet szeretni, és legalább nem hisztizik.
2016. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

És amikor a gólya hónapokra elköltözik az országból? :D

Meg akinek a háza előtt az oszlopon él a gólya? :D

2016. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne,minden nő,minden évben annyiszor lesz terhes,ahányszor gólyát lát...

:-D

Amúgy hány éves vagy?

2016. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már vagy 150 gyerekem biztos lenne,mert itt felénk rengeteg van.
2016. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Éppen ma tanítottam ezt az órámon, úgyhogy most nagyon tudományos leszek.:) A gólya hozza a gyereket a legjobb példája az ökológiai tévkövetkeztetés nevű jelenségnek.


Azt jelenti, hogy a dolgok nem ok-okozatban függenek össze, hanem van egy közös, mögöttes változó. Ebben a példában ez így alakul: vidéken sok a gólya, mert jó a levegő, nyugodt, csendes az élet stb. és több a gyerek is vidéken. Vagyis, a gólya jelenléte indokolhatná a gyereket, de valójában a nyugodt élet a közbülső, mögöttes változó. Vagyis a nyugodt élet miatt van a madár és a gyerek is.:)

2016. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hiába szedem a fogamzásgátlómat???

És ha nem qrok,akkor is terhes leszek,csak mert gólyát láttam???

:-o

Kezdek félni....

2016. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen mint minden baboát, ha akarod elhiszed ha nem akarod, akkor nem.

Én nem vagyok babonás, de nekem egyébként ez pont bejött. Egy gólyafarmon is voltunk egy kirándulás alkalmával, és a köv. hónapban már nem jött meg :)

2016. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
hagyjátok,biztos nincs még 7-es h tanulta volna bioszórán...
2016. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt szokták mondani ha a gólya száll a kéményre akkor tuti terhes vagy :D Egyszer leszállt egy a kéményünkre és minden szomszéd lefotózta és jöttek hozzám hogy tuti terhes vagyok itt a bizonyíték :D Hát ez kb 8-9 éve volt. Hát baba azóta sincsen sajnos :( Pedig nagyon szeretnék ha lenne :)
2016. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

# 5/7 Időpont ma 15:56

Szép amit írsz, értem is, de két apró megjegyzést tennék.

- Nem a nyugodtság meg a jó levegő miatt él a gólya vidéken, hanem mert ott talál táplálékot. A városban is rengeteg madár él - olyanok, amelyek itt is találnak maguknak táplálékot. (2A fehér gólya nyílt területeken keresi élelmét, mezőkön, földeken, folyók partján, vagy vizeken.")

- Kétlem, hogy vidéken több gyerek lenne, mint a városokban.

2016. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!