Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akar gyereket, pszichologu...

Nem akar gyereket, pszichologus segitene?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

37 éves férfi vagyok, feleségem 35 éves lesz ősszel. 10 éve alkotunk egy párt, 7 éve házasok is vagyunk. Ő már az ismerkedésünk elején elmondta, hogy nem vágyik gyerekre és nem valószinű, hogy ez a késöbbiekben változna.

Én akkor még úgí gondoltam, hogy fiatalok vagyunk és van időnk.

Nekem az utobbi 1-2 évben nagyon hiányzik a család 1-2-3 gyerek. Sajnos a feleségem e térem valóban nem változott, és ahogy látom nem élvezi a gyerek társaságot. Testvéremnek van két lánya 2 és 4 évesek, én szoktam a gyerekre vigyázzni, valahol reméltem, hogy ha több időt vannak nálunk akkor talán ő is vágyni fog egy saját gyerekre. Úgy látom inkább idegesitik őt a gyerekek (bár soha nem mondta, de látom rajta). Sokat beszélgettünk erröl, és mára eljutottunk oda, hogy a maximum amit nyujtani tud nekem (mert nagyon szeret), hogy egy "nagyobb" 5-6 év körüli gyereket örökbe fogadna, szülni vagy esetleg egy kicsi babával nem maradna otthon!

Arra gondoltam, hogy esetleg ha párterápiára vagy pszichologus segítségét kérné. segítene neki, hogy megértse a gyerek nem csak lemondással jár.

Saját bevallása szerint sajnálja az időt amit "elpocsékolna otthon", fél a fájdalomtól amivel a szülés járna, és rengeteg érve van még ha szóba hozom a dolgot.

Tudom, hogy nem kellene erőltettnem, de esetleg van köztettek aki ennyire nem szeretett volna babát, késöbb (30-40 éves kora között) mégis meggondolta magát? Mi vezetett a változáshoz?


2016. ápr. 11. 19:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ràerőszakolod a gyereket, annàl rosszabb lesz. Nem lesz jò anya az biztos. Ha nem akarja önkènt, tiszta szìvből, pròbàlkozhatsz bàrmivel, nem fog hasznàlni, vagy ha mègis belemegy, abban nem lesz köszönet.
2016. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

ő megmondta, hogy nem akar.

nyíltan.


itt veled vannak bajok!!!

2016. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Mivel az elején elmondta s láthatóan nem akar gyereket, akkor nem akar gyereket. Teljesen tiszta ügy, te reménykedtél, hogy majd megváltozik, de persze nem tette.

Itt veled van a gond, ha ezt nem fogadod el. Lehet, hogy egy pszichológus segítene neked, nem tudom. Neki nincs szüksége rá emiatt, az fix.

2016. ápr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Azt csak a gyerek szívná meg, hogy egy olyan nő az anyja, aki nem akart gyereket, csak ráerőszakolták. Lépj tovább, még most nem késő, keress egy olyat nőt, aki akar gyereket tőled.
2016. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
10 évet elpocsékoltál az életedből. :(
2016. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
ő mondta, hogy nem akar. ha te nem hitted el, vagy azt gondoltad, hogy majd megváltozik, az a te hibád.
2016. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy nagy valószínűséggel el sem menne pszichológushoz ezzel a "problémával". Úgyhogy nem, nem segítene, maximum rajtad. Ő elmondta világosan a kapcsolatotok elején. Ez nem betegség, nem lelki probléma, hanem egy döntés. Ezzel viszont nemcsak a saját, de az ő életéből is elpocsekoltál 10 évet. Te voltál, aki becsaptad őt. És nem szép, hogy ezt az egészet úgy próbálod előadni, mintha egy abnormális dolog lenne, amit pszichológusnál kell kezeltetni.
2016. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mert fiatalok voltunk és gondoltam ha idősebb lesz, az anyai ösztönök és a hormonok miatt majd meggondolja magát
2016. ápr. 11. 19:42
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem keress egy másik nőt, aki hajlandó veled családot alapítani. Ha ennyire vágysz rá, 50-60-70 éves korodra nagyon meg fogod bánni, hogy nincs gyermeked. Ezzel a nővel meg tuti nem lesz.
2016. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel nem tud mit kezdeni egy pszichológus, ha valaki nem érzi magától, belülről, hogy szeretne gyermeket, akkor nem szabad ezt erőltetni. Nem hiszem hogy jól bánna szegény gyerekkel, akit kényszerből kellett megszülnie vagy örökbefogadni.

MIvel még saját gyereket sem akar, biztos nem szeretné az örökbefogadottat se, pláne ha már nagy, 5-6 éves, problémákkal.

Ha szeretnél gyereket és a jövőben szép családi életet, akkor sajnos nincs más út, minthogy másik párt keresel, aki tiszta szívből vágyik gyerekre. SZerencsére a férfiak nem futnak ki olyan hamar az időből mint a nők.

2016. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!